Sari la conținut

Viata Unui Rs(motor)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

probabil ca nu...eu am auzit pe un cbr 125 si suna f bine...normal,4 timpi,dar pe un rs sunt tare curioasa cum e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba sport nu prea se merita decat daca te tine buzunaru (e 300 de euro un arrow). e mai mult de moft. eu la rs o am pe cea de serie golita si sunt multumit.

setu motor de rs 125 costa 450 de euro nou. pe ebay gasesti in jur de 300 de euro tot nou, dar e convenabil daca ai pe cine sa iti cumpere din italia sau germania si sa ti`l aduca. altfel te duce la aceeasi bani.

 

Toba Arrow e 400 Euro , si nu e fitza , ci are ardere mai buna . Eu am pe a mea , si un prieten are cu toba originala , aceeasi putere la motor , si m-am dus cu a lui si el cu a mea , si am simtit si eu diferenta , si el la fel .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca nu se merita rsu ala 1300 de euro...o sa bagi bani multi in el...uite dak vrei motor bunicel in cta e un baiat cu un rieju rs2 125 din 2006. E bun motorul si il lasa la 1900...e si pe bikeshop anuntul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare infima suma ptr un rs50 din 2007 in starea in care arata(la exterior) pana si pe mobile.de pan in 2000 gasesti la 1500-1800 euro iar pe moto.it la 1400-1600 din 2007 deci...:-??

 

la cati km de cta este Baia Mare..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare infima suma ptr un rs50 din 2007 in starea in care arata(la exterior) pana si pe mobile.de pan in 2000 gasesti la 1500-1800 euro iar pe moto.it la 1400-1600 din 2007 deci...:-??

 

la cati km de cta este Baia Mare..?

 

Mai , tu ai de gand totusi sa iti iei un motor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa detalile:))) ca pe la noi in cta odata la 1 luna vezi politia rutiera... sa iau legatura cu baiatu cu rs`u din 2007 dar in ce-l aduc daca are cva la motor nu cunosc un mecanic acolo in Baia Mare cam astea ar fi dezavantajele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey, ai grija cu politia in cta ca nu e chiar asa. Cazuri cu 50 nu cunosc, dar stiu de dosare penale la rs-uri cu 22 kw si chestii de genu' asta. Eu cand n-am avut actele la mine, au verificat de 2 ori in calculator daca e de 11 kw, parca isi doreau sa fie mai puternica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cati km de cta este Baia Mare..?

de la gr la baia mare sunt aproximativ 650...cred ca de la cta cam 900km sunt...numai dus...eu zic ca nu merita...drumu pana acolo e de cacao..rau de tot mai ales de la sibiu cluj incolo...

Editat de 69WRX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey, ai grija cu politia in cta ca nu e chiar asa. Cazuri cu 50 nu cunosc, dar stiu de dosare penale la rs-uri cu 22 kw si chestii de genu' asta. Eu cand n-am avut actele la mine, au verificat de 2 ori in calculator daca e de 11 kw, parca isi doreau sa fie mai puternica.

ce papagal esti ba ... numa` tu esti crispat acolo , pe restu ii doare la sapca de politie

 

Mda... ms ..deci sa sa continuam topicu cu viata unui rs....

sau...mai bine nu continuam. ia si citeste pe aici ca o sa gasesti destule despre viata sexuala a unui RS , nu numai aberatile care s-au scris aici .

 

 

toata lumea vrea sa primeasca informatia "mura-n gura..." ...eventual in somn daca s-ar putea ! puneti mana si cititi

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce papagal esti ba ... numa` tu esti crispat acolo , pe restu ii doare la sapca de politie

Tu cand zici de restu te referi la o singura persoana :lol: . Crede-ma ca nu e chiar cum zici tu :lol:.

P.S. Te ube

 

Kent, n-avem cum sa-ti zicem cat te tine un RS, deoarece sunt multe variabile la mijloc. E ca la oameni, unu ca Reverse care fumeaza si face sex neprotejat, poate sa moara la 30 ani de cancer/sida. Si unu care nu gusta din astfel de vicii, si e atent la sanatatea sa, traieste 90. Adica, daca o sa ai grija de RS o sa tina, daca nu, face stop pistodiac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cand zici de restu te referi la o singura persoana :lol: . Crede-ma ca nu e chiar cum zici tu :lol:.

P.S. Te ube

 

Kent, n-avem cum sa-ti zicem cat te tine un RS, deoarece sunt multe variabile la mijloc. E ca la oameni, unu ca Reverse care fumeaza si face sex neprotejat, poate sa moara la 30 ani de cancer/sida. Si unu care nu gusta din astfel de vicii, si e atent la sanatatea sa, traieste 90. Adica, daca o sa ai grija de RS o sa tina, daca nu, face stop pistodiac.

deci tu o sa mori dupa 90 de ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este sa iti iei mai bine un scuter...si dupa aceea altceva,totusi ai 14 ani iar in trafic nu e asa usor precum ai vazut cand conduceau parintii tai cu masina.

OnTopic:Cum spuneau mai multi,fiecare RS "traieste" dupa cat de multa grija ai de el!Iar cand zic grija nu ma refer sa se mearga incet,tocmai este un motor 2 timpi si trebuie fugarit iar din proprie experienta va spun ca o sa aveti probleme cu un rs ce a fost mers numai pana in 5 000 de ture si cu ambreiajul patinat tot timpul(din cauza traficului nu forja).Si nu inteleg de ce te intereseaza de rs daca vrei mito 125:))

Si pentru ca cineva intreba mai sus,da SE SIMTE diferenta intre un rs stock si unul cu toba completa arrow...pentru ca se evacueaza mult mai bine gazele si conteaza mult la 125/2T...iar ca idee schimbarile sunt ca se tureaza pana la 12 mii fara sa o tii mult acolo si se tureaza mult mai repede! si automat fuge mult mai repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tu o sa mori dupa 90 de ani

Tu o sa mori inainte de 30 deoarece cazurile de infectare cu hiv sunt foarte des intalnite printre homosexuali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...