Sari la conținut

Accident Nicolae Grigorescu Srad 600


Marius23
 Share

Postări Recomandate

Off topic: de unde fac rost de niste magneti de rezervor?

 

 

Bile in parbriz nu e rea ideia si eu ma gandeam la treaba asta :rolleyes:

 

Sanatate motociclustului si ochii in patru la prosti.

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bile in parbriz nu e rea ideia si eu ma gandeam la treaba asta :rolleyes:

 

Sanatate motociclustului si ochii in patru la prosti.

 

Si ce faci? Te pocnesti cu mandrul conservar si apoi ii arunci bile sau magneti in parbriz? Mai terminati cu prostii d-astea de kinder-garden. Ieri era si eu sa o comit din cauza unei proaste care a intors pe linie continua fara sa se uite...am avut mare noroc ca stiam zona si mergeam incet ( o singura banda pe sens )...la semafor a ridicat din umeri...ce naiba sa-i faci?

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce faci? Te pocnesti cu mandrul conservar si apoi ii arunci bile sau magneti in parbriz? Mai terminati cu prostii d-astea de kinder-garden.

 

Nu ma pocnesc de el ,ii atentionezi pe nesimtiti ,genul care efectueaza manevra desi te vad ,cei care te ignora complet sau cei care atunci cand depasesc fac si ei o gluma si te scot in decor pt baietii aia sunt bilele ,oglindele sunt ieftine in comparatie cu un parbriz ,ma gandesc si eu ,ca daca te porti civilizat nu inteleg si in principiul dobitocii nu inteleg de vorba buna ,da de parerea mea de kinder nedat la garden :rolleyes:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pocnesc de el ,ii atentionezi pe nesimtiti ,genul care efectueaza manevra desi te vad ,cei care te ignora complet sau cei care atunci cand depasesc fac si ei o gluma si te scot in decor pt baietii aia sunt bilele ,oglindele sunt ieftine in comparatie cu un parbriz ,ma gandesc si eu ,ca daca te porti civilizat nu inteleg si in principiul dobitocii nu inteleg de vorba buna ,da de parerea mea de kinder nedat la garden :rolleyes:

 

Bafta atunci la cules amenzi :( crezi ca ala va sta asa fara sa se duca la politie? Traim in Romania si daca n-ai grija de pielea ta, atunci cine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bile in parbriz... nu??? Mi-e scarba de voi...

Parca vi-o meritati...

Pei nici nu vreau sa ma gandesc cum vei face atunci cand nu i s-o sparge parbrizu' omului si n-ai unde sa fugi de el...

 

In niciun caz nu cred ca avea 40-50.... de ce? Pentru ca ar fi avut timp sa incetineasca incat sa nu aiba chiar asa daune.

Pana una-alta... insanatosire grabnica :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu semaforul ala nu mai functioneaza, cred ca vor sa-l scoata... oricum, e vina motociclistului pentru ca exista... de ce naiba nu stam toti in casa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un jegos ordinar il durea fix undeva pe ala cu jeepu eu am ajuns acolo si ma uitam la el dar a stat mai mult langa gabori... din partea lui nu a fost nici o urma de franare la luat din plin pe moto .. in lateral exact in cadru se vede si urma pe motor desigur gaboru a zis ca motocilisti sufera de teribilism iar eu lam intrebat cumva i se pare aici a teribilism cand sunt 50 m pana la semafor .. crezi ca avea timp sa aiba 200 ... la care el mia raspuns nu ca aici nu e cazul... ma rog tipu cu jeepu nu parea foarte ingrijorat ba chiar cand noii mutam motorul el foarte sictirit abia sia mutat masina ca vezi domne i atarna bara.. intrun fir si ca nu vrea sa o strice..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e normal, pentru ca ala cu masina nu a patit nimic, nu el s-a dus la spital, el s-a dus acasa injurand ca si-a zgariat masina intr-unu' care avea nesimtirea sa mearga pe strada pe care avea el treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia nu-si face treaba.

fiecare intoarce pe unde ce cum vrea, vara teama de vreo amenda macar.

 

Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cam multe GooFootz cu toate ca nu ai fost la locul accidentului. Ai fost vreodata luat prin surprindere si mai ales in plin de o masina iesita dintre stradute? Eu da. Poate trebuie sa ne inveti cum sta treaba cu opritu' in 2 metri ca sa treaca barosanii. De la semafor pana la locul accedentului nu aveai timp nici sa clipesti dar sa mai prinzi 100 la ora. Si tie ti se pare motorul distrus de la viteza excesiva? Vezi vreun cadru sau telescoape indoite?. Iti zic eu ca erau mai duse plasticele de pe masina chiorului decat a motoristului. Motocicleta a fost acrosata din lateral si izbita de bordura; masina avea viteza mare; iar fraierica geamantan probabil vorbea la telefon daca e sa o dam la presupuse. Lasa sa vina omu si sa ne zica cum a fost treaba. recuperare maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu semaforul ala nu mai functioneaza, cred ca vor sa-l scoata... oricum, e vina motociclistului pentru ca exista... de ce naiba nu stam toti in casa?

da... nu func. dar trecerea de pietoni e plina de pensionari care trec stara pa pol. ... era mai bine cu semafor....la 2 zile se intimpla o ciocanire...multi scurteaza pe stradutele si forteaza treversarea bulevardului...cum a fac si idiotul de azi....e o asa zis intersectie ff periculoasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bile in parbriz... nu??? Mi-e scarba de voi...

Parca vi-o meritati...

Pei nici nu vreau sa ma gandesc cum vei face atunci cand nu i s-o sparge parbrizu' omului si n-ai unde sa fugi de el...

 

In niciun caz nu cred ca avea 40-50.... de ce? Pentru ca ar fi avut timp sa incetineasca incat sa nu aiba chiar asa daune.

Pana una-alta... insanatosire grabnica :rolleyes:

 

 

 

Nenea care le stie pe toate....pe mine era sa ma stalceasca unu' cand nu cred ca aveam mai mult de 30 km/h...abia plecasem de la semafor si nici nu intrasem in intersectie ... cand colo un bou venit ca si nenea (la fel de bou) de mai sus a iesit dupa o straduta din stanaga mea (eu pe soseau Pipera si el iese dupa interzis adica straduta care da in Dimitrie Pompeiu - pentru cei care cunosc) si a facut dreapta fara sa-i pese ca eu sunt in zona...si desi aveam viteza foarte, foarte mica cand am franat foarte brusc cu fata ca nu am mai nimerit si piciorul....mi-a fugit motorul...si daca nu aveam masina in dreapta (care mergea evident tot inainte ..) pe care am sprijinit motocicleta se prea putea sa ma aleg cu un picior rupt...asa ca daca nu ai fost acolo TACI sau mai da si tu cu insanatosire rapida motociclistului si cam atat, nu din alt motiv ...dar pana la urma din vina ta sau a unui conservar tot o sa pici si tu...ca sunt doar 2 categorii de motociclisti...sau nu cunosti vorba?

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bile in parbriz... nu??? Mi-e scarba de voi...

Parca vi-o meritati...

Pei nici nu vreau sa ma gandesc cum vei face atunci cand nu i s-o sparge parbrizu' omului si n-ai unde sa fugi de el...

 

Baga degetele pe gat si vomita , poate iti trece greata :P sau schimba forumul si pasiunea in caz ca nu te ajuta si daca nu se sparge parbrizul ??? sa vina dupa mine pana acum nimeni nu a avut curaj sa se dea jos din masina stiu sa latre doar la adapostul ei :( cand iti taie fata tot el fuge de tine :D ca de simte cu musca pe caciula si cu coitele mici .

 

Acum dca in p..ula mea citea mai bine vedeai ca nu am nimic cu soferii neatenti sau mai prostuti am ceva cu retarzi si aia de te ignora total si intentionat iti fac ceva pentru ca stiu ca nu te pui cu ei ca sunt in masina si tu nu , acum ma gandesc ca din cauza ca si tu esti retard si nu citesti decat primul rand dintrun post poate daia nu intelegi tot ce vrea sa zica omul si de poponeata in sus.

Daca te-am ingretosat prea mult cauta-ma ca am pastile de greata :o

 

Ps:poate esti gravid si ai greturi :rolleyes:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa fie si el putin retard din ala cu masina si omu de mai sus are foarte mare dreptate sunt uni oameni care isi cer scuze cand gresesc si e fara intentie .. dar sunt uni care se baga in curu tau sa te provoace vin si incerc sa te intimideze iti taie fatza fac toate astea intentionat.. aia merita pe deplin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum nimeni nu a avut curaj sa se dea jos din masina stiu sa latre doar la adapostul ei

................

te ignora total si intentionat iti fac ceva pentru ca stiu ca nu te pui cu ei ca sunt in masina si tu nu

 

cine-a zis ca tre sa se dea jos din masina sa vina la tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte adevarat nu trebuie sa se dea jos din masina adevaru uitel ca te ia direct si eu care am fost la locul accidentului si stiu zona pun pariu ca idiotu cu masina vorbea la telefon daia nu la vazut . si nici nu a franat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca un bou mi-ar face motorul in halul asta si stiindu-ma ca merg regulamentar, l-as lua dupa adresa si i-as incendia masina a doua zi

inseamna ca eu ar trebui sa-mi caut chibriturile:P:))...las legea sa vedem ce face pana acuma m-a ars;poate la tribunal se va face ceva lumina;la fel am patzit si eu numai ca a fost in ploiesti si eu am intrat in conserva(noroc,zic eu)...multa sanatate motociclistului!!!...

 

Bile in parbriz... nu??? Mi-e scarba de voi...

Parca vi-o meritati...

Pei nici nu vreau sa ma gandesc cum vei face atunci cand nu i s-o sparge parbrizu' omului si n-ai unde sa fugi de el...

 

In niciun caz nu cred ca avea 40-50.... de ce? Pentru ca ar fi avut timp sa incetineasca incat sa nu aiba chiar asa daune.

Pana una-alta... insanatosire grabnica :rolleyes:

bai omule a intrat dierct in el,ca sa mai faca saracul?!?!?!?;eu am franat cand am intrat in proasta si aveam 30 la ora si mi-am distrus ansamblul de fata;dar motoristul nici nu avea cum sa-l vada pe dobitoc;una e cand lovesti,si alta cand esti lovit; ...isi merita pe deplin "bila in parbriz"...dar cum suntem intr-o tara unde "politia tace,stie ce face"...lasam tribunalul sa decida...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bile in parbriz??????/............sunt convins ca voi nu stiti ce iinseamna un dosar penal pentru distrugere............stiu ca legea este de cacao in Romania.........nu putem face decat sa ne pazim cat mai mult(stiu ca degeaba).

 

Insanatosire rapida baiatului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bile in parbriz??????/............sunt convins ca voi nu stiti ce iinseamna un dosar penal pentru distrugere............stiu ca legea este de cacao in Romania.........nu putem face decat sa ne pazim cat mai mult(stiu ca degeaba).

 

Insanatosire rapida baiatului

Si ma rog, o sa vaneze fiecare motociclist din oras cu honda/kawa/suzuki/yamaha/etc care are culorile asemanatoare cu a ta???? Come on...daca vrei sa faci ceva, faci si nu te stie nici mutu', nici pamantu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum demonstrezi ca ai primit o bila in parbriz poate ti-a sarit o piatra cand trecea un camion pe langa tine :( ca nici eu nu am cum sa demonstrez ranjetul unora cand fac o gluma :rolleyes: de genul carora vorbeam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum demonstrezi ca ai primit o bila in parbriz poate ti-a sarit o piatra cand trecea un camion pe langa tine :D ca nici eu nu am cum sa demonstrez ranjetul unora cand fac o gluma :rolleyes: de genul carora vorbeam.

Ai perfecta dreptate! Sau cand arunca cu pietre in noi sau cu petarde. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bile in parbriz... nu??? Mi-e scarba de voi...

Parca vi-o meritati...

Pei nici nu vreau sa ma gandesc cum vei face atunci cand nu i s-o sparge parbrizu' omului si n-ai unde sa fugi de el...

 

In niciun caz nu cred ca avea 40-50.... de ce? Pentru ca ar fi avut timp sa incetineasca incat sa nu aiba chiar asa daune.

Pana una-alta... insanatosire grabnica :rolleyes:

 

In niciun caz nu stii ce vorbesti. Daca nu ai fost acolo mai bine taci. Vad ca te-ai inscris pe forum in ianuarie 2007. Daca tot de atunci ai carnet inseamna ca experienta ta, ca si a mea e aproape zero. Doar ca experienta mea e mai bogata ca a ta cu un accident identic cu acesta, la o viteza apropiata de viteza motociclistului din accidentul de fata. Eu am fost mult mai norocos decat el pentru ca nu am avut decat cateva contuzii, in cateva zile mi-au trecut toate durerile. Dar motocicleta nu a fost atat de norocoasa, de aceea o vezi acum indoliata la avatar. Si nu era orice motocicleta, era o MV Agusta daca stii ce e aia. Totalitatea pieselor constatate inainte de a se desface motocicleta este de 10.900 eur. Este un deviz real, nu am manarit cu nimic. Asigurarile imi dau cam 6000 eur. Il sun pe idiotul care m-a lovit si ii povestesc. Imi spune "Frate, nu pot sa iti dau niciun dolar; da-ma in judecata!". Ce pot sa ii fac? Il dau in judecata dar intrucat nu am avut vatamari corporale majore ce crezi ca o sa pateasca? In concluzie, sezon ratat, MV Agusta (ai aflat ce e aia?) e dauna totala, echipamentul distrus, paguba la greu. Iti e scarba de noi? Vomita in casca si regurgiteaza, poate asa iti trece. Astia nu merita bile in parbriz, merita bile in dinti sau in ochi ca si asa ii au degeaba.

 

Omule, (acum nu ma mai adresez tie GooFooTz) da-l pe dobitoc in judecata si arde-l cat poti de mult.

 

 

LE: se pare ca mai multi forumisti s-au luat de gufutz, asa ca postul meu pare inspirat din ceea ce au scris ceilalti dar la momentul cand l-am postat nu citisem topicul pana la final ci doar pana la momentul in care a debitat gufutz. Dupa care m-am umplut de spume. Sictir, gufutz!

 

@GooFooTz: vad la avatarul tau ca modelul motocicletei detinute este "null". Ce inseamna asta, ca nu ai motocicleta? Pai si atunci de ce vorbesti, ma baiatule? Du-te si posteaza pe forumul cu mamici gravide poate ca acolo o sa expui idei mai realiste. Doamne, mare mai e forumul asta si multi prosti isi fac cont!

Editat de Daan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...