Sari la conținut

Poze Bacau


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La Bacau singurele lucruri care m-au impresionat, in sensul bun al cuvantului sunt urmatoarele, in aceasta ordine:

 

1. Singurul motor custom 100%, adica Angelul, care e superbestial, si vreau sa spun ca am stat la "priveghi" langa el si nu imi venea sa cred ce a putut sa iasa din mana unui adevarat chopper-ist. Dupa parerea mea motorul asta trebuie dus la expozitii pe afara, sa putem si noi sa ne mandrim ca avem un "Jessy James" autohton, care poate sa bata la funt customurile de afara.

 

2. Modestia si spitirul de motociclist adevarat a lui Catalin (daca tin bine minte cum il cheama pe tipul de la "Pompe Funebre Harley), care mai are de primit de la mine inca vreo zece lazi de bere. Stie el pentru ce...

 

3. Fapul ca desi organizarea a lasat de dorit, motociclistii au stiut sa creeze o atmosfera de petrecere, si cred ca toti ne-am simtit bine.

 

4. Fetele frumoase de la intrare si in special ochii "sefei". Amabilitate de a ne arta orasul a Alexandrei, care a fost un ghid bun.

 

5. Toate fetele din Bacau, pentru ca nu as putea sa ma limitez la cateva, deoarece toate erau frumoase foc.

 

6. Soselele din Moldova.

 

Ce m-a dezamagit:

 

1. Faptul ca Marcel a castigat nu stiu ce premiu la concursul de Custom Bikes, pentru ca dupa parerea mea motorul lui nu prea avea ce sa caute langa motorul lui Catalin. Singurul lucru custom la motorul lui sunt piulitele de la roti. Daca era un concurs LEGO, atunci acolo trebuia sa se inscrie, pentru ca o motocicleta la pachet poate sa o asambleze si o studenta la finante-banci, daca are piesele si schema in fata.

As fi vrut sa imi inscriu si eu motorul la concurs, dar pentru ca singurul lucru pe care l-am facut eu la motorul meu a fost sa-i fac un Sissy bar, am considerat ca nu merit sa ma inscriu la concurs cu el. Am crezut ca e mai bine sa las un biker care a pus toti banii si nervii lui in modificarea unei nipre sa se mandreasca cu motorul la care a muncit.

 

2. Drumul de intoarcere, de la iesirea din Cheile Bicazului - Izvorul Muresului - Sfantu-Gheorghe - Brasov. Acum inteleg de ce isi cumpara ardelenii motoare de cross.

 

3. Faptul ca toti mogaldanii de pe drum (ma refer la cei care nu erau motociclisti) ma salutau cu vorbe de gen, cu accentul de rigoare, gen: Muitz_, Mortzii Mat__, sau mai simplu, cu degetul mijlociu. Oare de ce?

 

Imi pare bine in rest ca am fost printre prieteni mai vechi si mi-am facut altii mai noi, si va astept sa ne vedem iar la fratii din Timisora, care mi-au promis ca ma asteapta cu medicamentul ala din cartofi pe care il fac ei. Si tare e bun. Merita sa fac drumul pana la ei. Asteptati-ma ca vin!!!!!!!!!! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa trec pe lista cu lucruri care mi-au placut funduletul de la parada, care cred ca a placut tuturor, si demonstratia lui Pepe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine m-au miscat frumusetile locale. . :wave:

Ea este fata care a cantat la vioara intre Desperado si Compact.

post-13-1118775178_thumb.jpg

Editat de ozzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata ultimul tip de contact de Nipru. Si ala este noul spatiu pentru baterie.

Asa ne-am intors in Bucuresti. Poza este facuta la Marasesti.

post-13-1118775436_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor,

 

vin si eu cu o intrebare: Pot sa copii pozele postate in acest topic si sa le introduc intr-un site cu informatii despre orasul Bacau (nu spun adresa pentru a nu se crea idee ca doresc sa ii fac reclama) ?

 

Din pacate in perioada respectiva nu am fost prezent in oras pentru a ma plimba cu o camera foto printre voi toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da zgarciti mai sunteti....

Puneti si voi poze de la festival. Eu nu am avut camera, pentru ca altfel eram ca japonezii, faceam poze si la cosurile de gunoi, si le puneam pe net....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...