Sari la conținut

Plimbari Enduro (enduro-peisagistic)


adiy
 Share

Postări Recomandate

Foarte faine pozele si filmele. Intotdeauna am avut boala pe Africa Twins. Cam mare pt cei 1.65 ai mei prin noroaie dar tot visez la una :]

Am si io o intrebare. Vad WR's si CRFx's pe coclauri. Astea sunt inregistrate de strada in Ro sau doar nu conteaza?. Este usor sa inregistrezi asa ceva sa ai numar de inmatriculare pe ea? Se ia militia de tine daca te vede prin ulita satului pe unu neinmatriculat?

 

Da, sunt inmatriculate ambele motoare si pot circula si pe asfalt in ciuda gumelor :)

CRF X si WR sunt motoare enduro si se pot inmatricula daca ai acte in regula.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 371
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, sunt inmatriculate ambele motoare si pot circula si pe asfalt in ciuda gumelor :)

CRF X si WR sunt motoare enduro si se pot inmatricula daca ai acte in regula.

 

 

Interesant. In Ca de exemplu este aproape imposibil sa inmatriculezi un CRFx. Daca chiar vrei tare, te costa cam 1000$ si tot nu esti 100% legal. Sper ca pasionati enduro din Ro realizeaza in ce paradis offroad traiesc. Mai ales Brasoveni. :) Pozele din topicu asta ma gidila in toate locurile bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant. In Ca de exemplu este aproape imposibil sa inmatriculezi un CRFx. Daca chiar vrei tare, te costa cam 1000$ si tot nu esti 100% legal. Sper ca pasionati enduro din Ro realizeaza in ce paradis offroad traiesc. Mai ales Brasoveni. :) Pozele din topicu asta ma gidila in toate locurile bune.

Nu e deloc "aproape imposibil". Am inmatriculat-o ca pe orice alta motocicleta. Probabil vorbesti de CRF R, care e model cross si in mod normal nu e inmatriculabila. Intr-adevar e un paradis offroad, asa ca ne dam intens cat mai putem (pana nu ne Europenizam prea tare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e deloc "aproape imposibil". Am inmatriculat-o ca pe orice alta motocicleta. Probabil vorbesti de CRF R, care e model cross si in mod normal nu e inmatriculabila. Intr-adevar e un paradis offroad, asa ca ne dam intens cat mai putem (pana nu ne Europenizam prea tare).

 

cum??? io m-am interesat pt 0 honda xr650r si n-am reusit (in CA). detalii te rog.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tura scurta pe Baiului, plecare la ora 16 din Racadau.

Traseul: Racadau, Noua prin spatele uzinei Metrom, Bunloc, Valea garcinului, apoi cativa km plini de praf pe drumul de piatra spre Susai, apoi prin padure pana in spatele unitatii de la Rentea, dupa care Baiului. Total 60 km. Toata distractia ne-a luat aproape 4 ore si abia am avut timp sa fac cateva poze.

 

http://www.youtube.com/watch?v=qISg0QcB6PQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=uNa7MXxSvPc

 

cateva poze aici

2011-09-23%25252018.04.42.jpg

 

 

2011-09-23%25252018.04.42.jpg

2011-09-23%25252018.03.11.jpg

2011-09-23%25252017.58.19.jpg

2011-09-23%25252017.57.23.jpg

2011-09-23%25252017.57.05.jpg

2011-09-23%25252018.04.49.jpg

Cine vine sambata la Cheile Gradistei la enduro cross?

 

Sâmbătă 8 octombrie

08:00 – 11:00 Înscrieri și verificări tehnice

 

11:00 – briefing

11:30 – antrenament clasa C

11:50 – antrenament clasa A și B

12:30 – formare grilă clasa C

12:40 – start în cursa clasei C (1h + 1 tur)

14:10 - formare grilă clasa A și B

14:20 – start în cursă clasele A și B (clasa A 2h+1 tur, clasa B 1h30min+1 tur)

17.00 – festivitatea de premiere

 

Programul poate suferi modificări în funcțtie de condițiile meteo și de nr. de concurenți.

 

 

https://www.facebook...277649822254556

Editat de CazyRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una alta,hai maine la niste 'antrenamente' pt Micu' Rossi :laugh:

Costi poate sa-i aduca pe remorca si motorul lui Lucian care vine direct la Zarnesti.

Plecam pe la 2 din Bv cu remorca si pana apune soarele ne prrrrafuiiiiim :banana:

Pe maine!

FLR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se simte seceta si in padure, unde alta data intram juma de metru in namol acuma pamantul e beton. Dupa cateva ore de traseu, aveam praf si-n fund.

FLR a dat bir cu fugitii inainte sa-l prind in poze. (il am pe video)

Cateva poze facute azi.

jIO0LuSW7Whao.jpg

jboZGzDcrtjucj.jpg

 

j8ialuOJ0LXxj.jpg

 

jLVBmAybbrpym.jpg

 

jcn53xPdgHvrV.jpg

 

jbgmmQhCFIwX5T.jpg

 

jdkIrGZaOZf3w.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sus pe munte sunt niste reguli pe care ar trebui sa le respecte si motociclistii, si ma refer la aruncatul cu pietre in vale. Ieri in zona de grohotis aproape de creasta Pietrei Mari a trebuit sa ma feresc de pietrele ce alunecau pentru ca grupul de motociclisti ce cobora de sus n-a mai avut rabdare trei minute sa eliberam traseul noi, cei ce mergeam pe jos. Poate fi destul de periculos sa te loveasca un bolovan de sus. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dau dreptate. am vazut si eu enduristi care nu aratau respectul cuvenit in situatii similare. in fine... fiecare padure cu uscaturile ei. incet incet sper sa devenim mai educati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

exact de acolo de la podu olt se ajunge la hatod. e usor si sunt mereu aceleasi tipuri de dealuri.

Avem in vedere Aditza si acest traseu.

Pana una alta sa ne mai delectam cu ce au facut altii :laugh:

Aaaaa...sa nu uit:sa nu incercati si voi acasa! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot Podu Olt,tot cu Costi ,tot asa de frumos...

Aripa fata intreaga(mersi Cazy),rulmenti fata schimbati,foaie spate 52 :yikes: ,hand guard stanga reparat,casca lui Rogeru' imprumut (mi-am uitat-o pe a mea acasa) :laugh: , de douaj' de lei gaz si ...noroialaaaaa!!

post-15199-0-05489500-1324060665_thumb.jpg

post-15199-0-56192900-1324060730_thumb.jpg

post-15199-0-65202200-1324060764_thumb.jpg

post-15199-0-11477800-1324060794_thumb.jpg

post-15199-0-46593200-1324060845_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...