Sari la conținut

Km Scuter...


alex.cj
 Share

Postări Recomandate

:lol: 56.000 :lol: aoleu :( da bine, cate seturi o fi schimbat oricum cel mai mult am avut la liberty

 

 

p.s. runneru meu are aproape 14.930 sau 40 :( nush sigur

Am vazut si eu aici in targul auto/moto de Bacau o Aprilia Rally (modelul vechi , racit pe aer) si avea .............. (n-ai sa ma crezi daca iti zik) - 86.ooo

Da da ... chiar 86.ooo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fii atent,trebuie sa dai bordul jos si sa desfaci plasticul din spate... si acolo cred ca sunt niste rotite sau ceva de genu asta si il dai la zero! sper ca ti-am fost de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fii atent,trebuie sa dai bordul jos si sa desfaci plasticul din spate... si acolo cred ca sunt niste rotite sau ceva de genu asta si il dai la zero! sper ca ti-am fost de ajutor

Sau daca ai acasa o masina de aia mica de gaurit cu acumulator...pui un imbus in varf si il bagi in locul unde vine bagat cablu de kilometraj. Si dai sa se invarta in sens invers...insa o sa consumi acumulatoru de cateva ori pana sa ajunga la 0...depinde de cati km ai de dat napoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat eu Don Juan,cam in 10 minute am dat 30 de km....e greu....pana nu am desfacut bordul nu am avut ce sa fac.

Acum e la 0. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine scoti cablu de kilometraj de la roata ..il pui in masina de gaurit cu acumulator ..si ii dai ..:cheers:)

se poate si aia pe priza..da sa ai grija la cablu kilometraj sa nu`l rupi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut,

 

Am gasit un scuter de vanzare la un baiat ... un SR50 Replica din 2003 - DiTech. Baiatu' zice ca nu are probleme cu scuterul, functioneaza super, cu injectia nu a avut probleme, ce sa mai ... merge excelent. Pana aici toate bune si frumoase, dar are 28000 km facuti (in conditiile in care el a folosit doar ulei de calitate la fel si benzina). Merita sa-l cumpar? Cam cati km duce un scuter in general ?

in general sint scutere bune chiar daca mai trebuie si sal segmentezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
nu nu vreau sa trag pe cineva in cramida la mine afost rupt calbu de km cand lam luat si acum iam cumparat un calblu nou si vreau sa dau km de la 0

frate de unde ai gasit cablu????? am un piaggio zip model din 94 si umblu de 3 luni cu el fara cablu la kilometraj e foarte nasol sa nai habar cu cat mergi cat de cat mai ales k iam pus motor nou vreau sa vad cam cat prinde... eu am gasit unu aici http://www.atservmotors.ro/index.php?p=pro...;sName=Cablu-km uite nu stiu daca mi se potriveste k nu da prea multe detalii.... nush sunt universale nush ajutorrrr thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate de unde ai gasit cablu????? am un piaggio zip model din 94 si umblu de 3 luni cu el fara cablu la kilometraj e foarte nasol sa nai habar cu cat mergi cat de cat mai ales k iam pus motor nou vreau sa vad cam cat prinde... eu am gasit unu aici http://www.atservmotors.ro/index.php?p=pro...;sName=Cablu-km uite nu stiu daca mi se potriveste k nu da prea multe detalii.... nush sunt universale nush ajutorrrr thx

daca ii rupt cablu de kilometraj si ai bucata rupta,poti sa`l sudezi cu autogen apoi il dai pe polizor ca sa polizezi ce o iesit inafara..Asa am facut eu si ma tine si inca acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce atata discutia pt dat inapoi km ! Nu vad de ce sa l dai inapoi ?! Si eu am fost tentat sa l fac aceeasi chestie dar m am gandit ce avantaje am daca il dau inapoi si nu am gasit decat unul: estetica. Imi dadea mie mai bine pe retina insa ma minteam singur. al 2 lea motiv din punctul meu de vedere este ca vreti sa vindeti scuterul si nici asa nu sunt de acord cu treaba asta, o mica marlanie sa mintiti omu' care il cumpara. In fine treaba voastra !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 12 years later...

Ultima cifra din dreapta,cea cu alb,reprezinta sutele de metri parcursi din fiecare km.

Si "i-a" se scrie fara liniuta,adica "ia". :)

1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...