Sari la conținut

Km Scuter...


alex.cj
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Am gasit un scuter de vanzare la un baiat ... un SR50 Replica din 2003 - DiTech. Baiatu' zice ca nu are probleme cu scuterul, functioneaza super, cu injectia nu a avut probleme, ce sa mai ... merge excelent. Pana aici toate bune si frumoase, dar are 28000 km facuti (in conditiile in care el a folosit doar ulei de calitate la fel si benzina). Merita sa-l cumpar? Cam cati km duce un scuter in general ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

550 euro cerea. de aratat mentionez ca arata super bine, vopseaua originala cum e pe SR50 Replica. Si a zis ca a bagat numai ulei bun si benzina la fel. Pe scurt, el zicea ca merge si arata perfect. L-am intrebat de injectie zicea ca e ok, ca ... daca bag numai benzina si ulei bun nu o sa am probleme cu ea. Un prieten are un SR50 din 2000 pe carburator si are aproape 40000km.... merge excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are un prieten de`al meu aprilia sr50 pe carburatie....cu 43000 de km ..adus de 2 sapt din italia..plus cat so plimbat cu el in italia ..vreo juma de an ..

merge de rupe!! 110km/h pe drum drept...la vale ajunge pana la 115!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ii merge si la prietenu asta a meu. 110 pe drum drept ... 115 la vale. Si inafara de toba sport nu are nimic pus pe el. Pe injectie am auzit ca merge tot asa.

 

Oricum la 550 euro zic ca ar merita. Sa zicem ca mai fac 5000-10000 km si se duce injectia ... dau 130 euro pe una noua. 550 + 130 = 680 euro. Aprilia SR50 DiTech din 2003 am mai vazut doar la 1000 euro pe siteurile din tara.

Editat de all3x4cs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are un prieten de`al meu aprilia sr50 pe carburatie....cu 43000 de km ..adus de 2 sapt din italia..plus cat so plimbat cu el in italia ..vreo juma de an ..

merge de rupe!! 110km/h pe drum drept...la vale ajunge pana la 115!

 

Italienii schimba seturi cum schimbam noi sosete, la 2T, un scuter cumparat de acolo cu kilometrii aia are multe seturi la activ(la felul in care merg si intretin ei). A cumpara un scuter cu km multicei de acolo e ca un cadou de craciun, nu stii niciodata ce gasesti inauntru. Toate astea aduse cu xx.xxxkm si merg peste 100kmh cum afirmati unii dintre voi au multe modificate. Nici cel care il vinde nu stie, el fiind la a 6-a mana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si eu zic ca se merita ... la 550 euro ii dai 500 pe el si l-ai luat! acum decizia iti apartile tie

 

 

P.S. asta vara mi-a adus tata un scuter din italia (Piaggio Liberty) avea 39.000 de km si am mai facut eu cu el vreo 1.200 eu l-am vandut si cel care l-a luat de la mine l-a vandut la randul lui si scuterasul ala merge si acum fara nici o problema! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: 56.000 :lol: aoleu :( da bine, cate seturi o fi schimbat oricum cel mai mult am avut la liberty

 

 

p.s. runneru meu are aproape 14.930 sau 40 :( nush sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok .... am decis ... il cumpar. Fie ce o fi ... acum e in stare excelenta, pe probate. Dupa ce il cumpar ii bag niste solutie deaia de curatat injectia ca la masina sa nu fie probleme. Daca mai merge 6000-7000 km e ok. Oricum setul motor daca il cumpar o sa il schimb in vara ... ii pun un set motor Polini. Ms de sfaturi!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai pentru ce!

 

 

P.S de acum inainte nu mai deschide alt topic pentru asemenea intrebari exista topicul DISCUTII INTRE NOI!

 

bafta! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( 56.000 :( aoleu :blbl: da bine, cate seturi o fi schimbat oricum cel mai mult am avut la liberty

 

 

p.s. runneru meu are aproape 14.930 sau 40 :D nush sigur

 

eu am vazut un MBK cu 70.000 mii :D si mergea perfect..

ps...eu am 35.000...de parca ar conta :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap haste ai perfecta dreptate dar asa ca sigur e ceva ce tot nu a schimbat ca nu schimbase naiba tot scuteru sau chiar daca schimbase dau un ex. s-a rupt cureaua care o avea din fabrica la 20.000 km si atunci a luat una scumpa si de calitate foarte buna si acum are scuteru 50.000 de km poate sa se rupa oricand ... 70.000 ohohoho :lol: record!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba ziceti voi ca a`ti vazut un mkb,aerox,bicla cu xx.xxx km ..daca ala o fii schimbat la seturi de i`sa acrit :lol: e doar o parere

 

de-aia ziceam...de parca ar conta.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, aprilia merge de obicei 25000 km cu piesele originale daca a fost ingrijit scuteru, si s-a mers cu el decent.

Daca pe acel ditech nu au fost schimbate piese, si sunt cele originale, la tine se vor duce toate pe rand.

S-ar putea ca in decurs de un sezon 2 sa mai bagi inca pe atatia bani in piese.

Cel mai bine i sa il duci pe cineva priceput, care sa se uite la transmisie, motor, si sa vada in ce stare sunt. Si apoi vei afla gradul de uzura, si daca merita sau nu. Credema ca daca pe acel ditech sunt inca piesele originale, o sa te acresti de schimbat piese, caci pe la 30000 o sa inceapa sa cada pe rand toate.

 

P.S: Stima pentru vanzator caci nu a dat km inapoi. Putea sa puna in loc de 28k, 8000 km, si sa zica ca is km reali. Si il vindea ca painea calda. Caci cam asa se face pe la noi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, putea sa faca chestia asta pentru ca scuterul arata foarte foarte bine ... si o sa fac ce ai spus tu, il duc la un service sa il verifice cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu da 2 bani pe ce zice el! Tu vezi cum arata si cum merge.......Eu am luat motor de la om de incredere si zicea ca e ok numai benziina si ulei bagi in el...si cand colo filtru de aer e facut de el din burete discu pe fata e stramb desi el inca neaga chestia asta....

Editat de Taz XL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...