Sari la conținut

Ultima Intalnire Oficiala, Predeal


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

Avand in vedere ca au aparut tot felul de zvonuri, am fost rugat sa clarific aceasta situatie.

 

Astfel, in anul 2002, la initiativa Transylvania Bikers a avut loc prima intalnire cu circuit inchis, pe baza de invitatie. Poze puteti vedea aici.

S-a stabilit ca de anul urmator, adica 2003, aceasta intalnire de toamna sa fie organizata de catre Moto Union Bucuresti, la o locatie aleasa de ei.

 

Cu aceasta ocazie se vor pune bazele Asociatiei Nationale a Cluburilor de Mototurism din Romania si se vor evalua intalnirile de anul acesta.

 

Am facut anuntul de mai sus pentru a se intelege ca este o intalnire cu circuit inchis, si nu trebuie sa se supere nimeni daca nu este invitat.

post-13-1066949057.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
se vor pune bazele Asociatiei Nationale a Cluburilor de Mototurism din Romania

:P Fain.

Se vor putea inscrie si membrii independenti? Sau, dupa cum e si numele, mai intai trebuie sa fii membru intr-un club, iar clubul parte a ANCMR ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......hmmmm.... cine da invitatiile? Ca sa stim sa ne dam bine pe langa... ca sa primim invitatii! :P

 

Din cate stiam eu era vorba de o intelnire a shefilor de club?! Sau stiu eu aiurea?

Ca in stilul asta, incep si eu sa organizez intalniri cu circuit inchis la mine in curte!

Daca este asa ceva eu cred ca nu este bine sa fie facute publice.. ca sa nu se supere nimeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Au fost invitate majoritatea cluburilor.Daca sunt probleme pe care doriti sa le discutam la aceasta intalnire va rugam sa le trimiteti AICI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pai eu personal as fi curios daca in asociatia asta se vor putea inscrie si membrii independenti (cu cotizatie, binenteles). Sau va trebui sa ma inscriu intr-un club local first...

 

Poate ar fi interesante niste criterii de constituire a unui club (sau de acceptare a acestuia). De ex. io cu colegu de banca pot s-o pun de-un club, sau trebe sa avem minim x membrii, un sediu, service, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAJORITATEA CLUBURILOR?

 

De ce nu au fost invitate toate?

Eu personal cred ca toate au acelasi drept, nu?

Oricum is curios ce va iesi de aici si ce va fi la anu.

 

Numai bine.

Sincer cui ii pasa?

 

De aia sunt cluburi. Io daca imi fac club si nu ma invita e treaba lor. Daca e sa imi fac un club imi fac cu prietenii mei si nu ma intereseaza prea mult alte aspecte. Nici nu imi pasa daca e recunoscut sau nu clubul de altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTO UNION BUCHAREST ORGANIZATORUL ACESTEI INTALNIRI TINE SA PRECIZEZE CA NU AU FOST INVITATE TOATE CLUBURILE PENTRU CA NU ESTE O INTRUNIRE CARE FACE PARTE DIN CALENDARUL INTRUNIRILOR AL ACESTUI AN SI CU SIGURANTA LA ANUL DACA VA DEVENI INTRUNIRE NATIONALA VOR FI INVITATE TOATE CLUBURILE DIN TARA SI MOTOCICLISTII INDEPENDENTI, DECI NU AVETI NICI UN MOTIV DE SUPARARE. DACA VA INTERESEZA SA AVEM IN ROMANIA O INTRUNIRE IARNA LA NIVEL NATIONAL VA ROG SA VA EXPRIMATI IN ACEST SENS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este nici o problema ca nu au fost invitate toate cluburile, dar....

"MOTO UNION BUCHAREST ORGANIZATORUL ACESTEI INTALNIRI TINE SA PRECIZEZE CA NU AU FOST INVITATE TOATE CLUBURILE PENTRU CA NU ESTE O INTRUNIRE CARE FACE PARTE DIN CALENDARUL INTRUNIRILOR AL ACESTUI AN "

 

iar cei de la pro-bike scriu ca este ultima intalnire ofiiciala din acest an,

oricum nu conteaza, interesant e ca nimeni nu stie exact ce este pana la urma?

 

sunem si noi curiosi, ca toti de fel.

 

oricum aceste forumuri de la pro-bike au devenit tot mai interesante si nostime(fara suparare).

 

Distractie placuta!!!

 

Love&Respect

AR66

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer cui ii pasa?

 

De aia sunt cluburi. Io daca imi fac club si nu ma invita e treaba lor. Daca e sa imi fac un club imi fac cu prietenii mei si nu ma intereseaza prea mult alte aspecte. Nici nu imi pasa daca e recunoscut sau nu clubul de altii.

 

 

Baiazide, e foarte important sa fii "interesat" pentru ca numai asa poti sa creezi o comunitate! Daca fiecare isi vede de treaba lui si-l doare undeva nu vom ajunge nicaieri/niciodata.. Ideea este de a organiza o comunitate in care membrii se pot ajuta intre ei chiar daca fac parte din cluburi diferite sau au opinii diferite.. Nu exista motive pentru rivalitate sau alte prostii de genul asta. Imi aduc aminte de intrunirea de la Brasov unde si clubul Pro-Bike a ajutat si s-a dovedit a fi o intrunire mai mult decat reusita! O dovada ca rivalitatea nu duce la nimic.. atunci cand se ajuta oamenii intre ei nu poate decat sa fie si mai bine..

 

Poate cu putin noroc vom avea o lume moto unita, imagineaza-ti avantajele numai??!!!! Unlimited...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semnatura ta este plina de intelepciune. am scris-o pe perete.

post-13-1068761194.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...