Sari la conținut

Accident Grav Pe Brinduselor Bucuresti


PUFU
 Share

Postări Recomandate

motor de viteza...a fost acrosat pe la ora 22.30 pe25 05 2008 de o conserva octavia ce nu a acordat prioritate...incerc sa aflu mai multe...revin

 

motor de viteza...a fost acrosat pe la ora 22.30 pe25 05 2008 de o conserva octavia ce nu a acordat prioritate...incerc sa aflu mai multe...revin

accidentul a fost foarte grav,erau 2 persoane pe motor,dintre care una a fost ranita foarte grav(salvarea a stat intii sa il resusciteze o ora)Doamne ajuta sper sa fie ok baiatul.vina a fost a unei soferite ce conducea o scoda octavia si nu a acordat prioritate si nu s-a asigurat...politia si uni martori spun k si motorul avea viteza...(motorul e de vina...deci)eu am aflat de la o prietena de accident si am ajuns acolo cit am putut de repede dar deja erau teminate cercetarile.poate cineva sa spuna mai multe ca erau destul de multi de ai nostri acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. deci asteptam. este 25.05.2008 ora 22.30 s-a intamplat au ba?

dap...am gresit data ...de fapt accidentul a avut loc pe 24.05.2008 in jur de ora 22...mii de scuze pentru data eronata.dar in rest toul e real...a iesit tot cartierul vitan pe strada,off cred ca fratele nostru e bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica accidentul despre care vorbeste PUFU este unul cu un scuter ... un rahat de accident unde s-au adunat 100 de persoane sa se bata cu politia si jandarmeria .... accident grav my ass....

sal intrebarea mea este daca tu ai fost acolo shi nu stiu daca nu ai vazut ca amindoi care se aflau pe motor ( scuter dupa varianta ta) au ajuns la spital ... si daca sti ca unul dintre ei a trebuit sa fie resuscitat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PUFU nu conteaza unde am fost eu ... conteaza ca s-a facut mult scandal pentru nimic. Daca il resuscitau nu ajungea la Sf. Pantelimon la spital asa ca sa nu dramatizam pana la extrem. De asemenea daca il resusciteau se faceau fotografii criminalistice si altele... hai sa nu o ardem prost cu informatii de kko ca n-are nici un rost.

 

@one_crazy_biker: se pare ca intr-adevar a fost vorba de o neacordare de prioritate in urma careia 2 vehicule auto si scuter/moto s-au tamponat. Din tamponare a rezultat ranirea celor doi participanti in trafic ( pilot si pasagera) a scuterului/mopedului, care de asemenea erau "super echipati" corespunzator. La fata locului s-au deplasat multiple echipaje de politie si jandarmerie, totul transformandu-se intr-o incaierare generala, cu cateva retineri si urmariri ale masinilor de politie cu scuterele (cred ca este sportul lor preferat).

 

Acum concluzionati singuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci a fost vorba de tiganie in toata regula. Si la propriu dar si la figurat.

 

presupun ca am ghicit... :cheers:

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am locuit la 50 de metri locul accidentului, noaptea era un calvar de zgomotul motoarelor turate (scutere, mopede si mai putin motociclete). nimeni nu se asigura in acea intersectie. conducatorii puteau evita acest accident deoarece aveau vizibilitate 150 metri, doar daca conducatorul moto nu avea farul aprins iar madama nu l-a vazut. toti din acea zona se deplaseaza cu scuterul fara casca si cu ochelarii de soare pe cap si sunt foarte obraznici.

zona este foarte periculoasa pentru ca strada este foarte lata si multi isi dau testul de viteza pe ea si cateodata se mai opresc in masinile parcate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci a fost vorba de tiganie in toata regula. Si la propriu dar si la figurat.

 

presupun ca am ghicit... :cheers:

 

Cum fratii nostri :D resuscitati si animati :P mare e gradina si mai mare aglomeratia pe metru patrat la prostie :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am locuit la 50 de metri locul accidentului, noaptea era un calvar de zgomotul motoarelor turate (scutere, mopede si mai putin motociclete). nimeni nu se asigura in acea intersectie. conducatorii puteau evita acest accident deoarece aveau vizibilitate 150 metri, doar daca conducatorul moto nu avea farul aprins iar madama nu l-a vazut. toti din acea zona se deplaseaza cu scuterul fara casca si cu ochelarii de soare pe cap si sunt foarte obraznici.

zona este foarte periculoasa pentru ca strada este foarte lata si multi isi dau testul de viteza pe ea si cateodata se mai opresc in masinile parcate.

scuze daca am facut furtuna intru pahar cu apa...dar eu am fost sunat pe la 23 de o prietena care m-a pus pe jar...vino urgent,la mine accident grav de motor...am si sarit din pat si m-am dus sa vad despre ce era vorba...spre marea mea disperare am constatat ca multi nu fac diferenta intre ciclomotoare,scutere si motociclete...la fata locului haos si scandal iara multi ziceau ca motocicletea dupa ei... avea 120 de km la ora cind s-a produs accidentul deoarece zic unii la viteza asta s-a blocat acul indicator...scuze k v-am pus pe jar asa cum am fost pus si eu si pot concluziona ca inca multi nu fac nici o diferenta intre motociclisti si scuteristi.oricum singele baiatului de pe scuter era si ieri imprastiat pe jos si nu cred ca a fost prea usor pentru el si pasagerul lui prin ce au trecut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nici macar nu ai fost acolo sa vezi ce s-a intamplat. Ti-ai facut user pe forumul asta ca sa postezi ceva ce ai auzit. Tu fiind posesor de ATV, te-ai dus repede repede acolo. S-a blocat acul la 120km/h la scuter :cheers: Care ac? Daca vrei sa dai date despre un accident nu le da ca asa ai auzit tu. Da-le ca asa le-ai vazut. In alta ordine de idei sangele va mai sta imprasitat pana da prima ploaie sau trece prima perie. In si mai alta ordine de idei cei de pe scuter trebuie sa se protejeze. Si cu asta am inchis un subiect penibil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nici macar nu ai fost acolo sa vezi ce s-a intamplat. Ti-ai facut user pe forumul asta ca sa postezi ceva ce ai auzit. Tu fiind posesor de ATV, te-ai dus repede repede acolo. S-a blocat acul la 120km/h la scuter :crack: Care ac? Daca vrei sa dai date despre un accident nu le da ca asa ai auzit tu. Da-le ca asa le-ai vazut. In alta ordine de idei sangele va mai sta imprasitat pana da prima ploaie sau trece prima perie. In si mai alta ordine de idei cei de pe scuter trebuie sa se protejeze. Si cu asta am inchis un subiect penibil!

...dar eu ca posesor de permis cat.A B CE shi de propietar de ATV ,motocicleta MZ 125 shi mobra hoinar nu am voie sa anunt un accident care a avut loc ...am shi ajuns acolo relatind ce am vazut...e drept ca nu am vazut accidentul dar am ajuns destul de repede acolo.oricum ai dreptate hai sa incheiem subiectul mai ales ca e vorba de un scuterist...dar putea sa fie shi un motociclist...MORTUL E DE VINA am simtit-o shi eu pe propria piele cind conduceam o bicicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi greu sa deosebesti un scuter de o motocicleta ,un cocalar de un motociclist ??? :crack: se pare ca da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...