Sari la conținut

R1 2009


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

stii cume si cu testele astea ....eu citisem de fireblade ca e mai greu cu el in curbe ca nu ar avea o ciclistica prea reusita am sa caut revista sa-ti arat

dar la aspect nu poti nega asta se vede clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Estetic vorbind, Yamaha are, DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE, cel mai reusit, avangardist, si cum vrei tu design. Toata lauda la departamentul design R1, R6, Virago, V-MAX toate imi plac foarte mult. Eu incercam sa subliniez ca poate mai au de lucrat la alte capitole in cazul lui R1 . Nu e o motocicleta foarte manevrabila, e foarte brutala dupa o anumita turatie, personal am fost cu una din 2005, inclusiv pe pista. Conform unei statistici , o sa dau si numele revistei si numarul trebuie sa caut in arhiva , in 2006 a omorat cei mai multi oameni in Europa, desi nu e cel mai vandut miar. Legat de Fireblade 2008, nu stiu ce a fost in capul lor.Parca toata motocicleta e "aruncata" pe roata fata. Estetic vorbind, e foarte slab, in schimb la Master Bike 2008 (unde s-au testat absolut toate miarele, inclusiv V2-urile), a fost cea mai rapida. Pe locul 2 a iesit ZX-10 2008 si pe 3 GSX-R1000 2007. Oricum marca motocicletei fiecaruia e o chestie subiectiva, Yamaha face piane foarte bune, da la motoare mai au de lucrat :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...