Sari la conținut

Bursa V/C pt Chopper/custom/cuiser/powercruiser!


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E chiar misto . Cu un sissy bar montat si doua genti de piele faci lumea cu ea :). ca sa nu mai spun ca e si pe cardan .. ceea ce inseamna ca intretinerea la capitolul asta e ieftina si usoara .

 

Nu as vrea sa fiu inteles gresit .. nu cunosc nici pe tipul care vinde vt ul si nici mobra nu o stiu ... nu fac reclama nimanui .. doar apreciez modelul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E chiar misto . Cu un sissy bar montat si doua genti de piele faci lumea cu ea :). ca sa nu mai spun ca e si pe cardan .. ceea ce inseamna ca intretinerea la capitolul asta e ieftina si usoara .

 

Nu as vrea sa fiu inteles gresit .. nu cunosc nici pe tipul care vinde vt ul si nici mobra nu o stiu ... nu fac reclama nimanui .. doar apreciez modelul .

 

Prima mea mobra ,inaintea Vulcanului,a fost una de-asta. VT500C-ul meu,era cu seaua originala (ca forma),si cu tobele stock,pe ambele parti,nu pe-o parte,ca asta.Chiar sunt curios daca mai are ceva site-n tobele alea.E-o mobra buna pt. cineva foarte micutz,gen o fata mignona.Cand ma urcam pe VT-u,dat jos de pe VN-u,parca stateam cu genunchii la gura.Si io-s mic de-naltzime...Si nici Vulcanul,nu e-o mobra lunga, tip nou (long and low)..Piese se mai gasesc,dar destul de greu.Problema,in general,la astea foarte vechi,e ca nu stii cand poate sa te lase-n drum,din cauza unui furtunas sau garnitura,care crapa de batranetze.Si sa te-apuci sa le comanzi noi-noutze...nu stiu daca se mai poate...In rest...Da,era ok...Am folosit-o vreo 4 ani,m-a dus la destule reuniuni moto.Plusuri ar fi : 50 cp,cardan,tubeless,jenti turnate, racire cu apa...Avantaje pe care le prefer oricand,la orice mobra.Facuta asa cum se faceau in anii '80 - aproape indestructibila. Din pacate,articole after-market,specifice pt. modelul asta,nu s-au facut. poti sa pui pe ea,doar chestii general-valabile (gen parbriz cu prindere universala,coburi,mansoane).Daca vrea crash-bar,sissy-bar sau comenzi avasate - doar facute artizanal,pe specificatiile modelului.Da,e-o varianta de achizitie,care merita luata-n calcul.

Sper sa nu se supere proprietarul VT-ului de vanzare - am vrut doar sa scot in evidentza +urile si - urile modelului,mai ales ca sunt printre putzinii care au avut asa ceva.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea mobra ,inaintea Vulcanului,a fost una de-asta. VT500C-ul meu,era cu seaua originala (ca forma),si cu tobele stock,pe ambele parti,nu pe-o parte,ca asta.Chiar sunt curios daca mai are ceva site-n tobele alea.E-o mobra buna pt. cineva foarte micutz,gen o fata mignona.Cand ma urcam pe VT-u,dat jos de pe VN-u,parca stateam cu genunchii la gura.Si io-s mic de-naltzime...Si nici Vulcanul,nu e-o mobra lunga, tip nou (long and low)..Piese se mai gasesc,dar destul de greu.Problema,in general,la astea foarte vechi,e ca nu stii cand poate sa te lase-n drum,din cauza unui furtunas sau garnitura,care crapa de batranetze.Si sa te-apuci sa le comanzi noi-noutze...nu stiu daca se mai poate...In rest...Da,era ok...Am folosit-o vreo 4 ani,m-a dus la destule reuniuni moto.Plusuri ar fi : 50 cp,cardan,tubeless,jenti turnate, racire cu apa...Avantaje pe care le prefer oricand,la orice mobra.Facuta asa cum se faceau in anii '80 - aproape indestructibila. Din pacate,articole after-market,specifice pt. modelul asta,nu s-au facut. poti sa pui pe ea,doar chestii general-valabile (gen parbriz cu prindere universala,coburi,mansoane).Daca vrea crash-bar,sissy-bar sau comenzi avasate - doar facute artizanal,pe specificatiile modelului.Da,e-o varianta de achizitie,care merita luata-n calcul.

Sper sa nu se supere proprietarul VT-ului de vanzare - am vrut doar sa scot in evidentza +urile si - urile modelului,mai ales ca sunt printre putzinii care au avut asa ceva.

 

 

Nu e nici o suparare.In fond ai dreptate.Referitor la piese sa stii ca eu am gasit cam ce mi-a trebuit.Nici eu nu sunt inalt si chiar am avut nevoie de niste comenzi avansate.Nu am gasit si m-am lasat pagubas.Motorul asta l-am luat pentru ca nu prea am avut bani pentru ceva mai scump. Am avut inainte o Virago 535 si eu cred ca Vt-ul este peste ea.In toamna asta mi-am luat un dragstar de 650 (un vis mai vechi de-al meu) si de asta il vand.

Editat de cip_vt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Up Up Up, un motor exceptional si foarte ingrijit, cel care il va cumpara nu va regreta nimic. Personal mi-ar place sa-l am in garaj, pentru simplul fapt ca e unic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare:

1.Kawasaki Vulcan VN800A, roata de 21 pe fata,an 1996, in acte e trecut 1995.

Unic proprietar in Romania, adusa din Germania in 2008.

22000 km (demonstrabil cu acte), ulei schimbat in fiecare sezon,lichid de racire schimbat la inceputul anului,

placute de frana bune, cauciucuri 70% bune, rulmenti fata schimbati anul trecut. Stare crom impecabila.

ITP valabil pana in 2013. Se mai dau 2 perechi de coburi, unele de 25 litri, celelalte ca in poze, finalele originale cu tot cu aparatorile respective.

Functioneaza impecabil.Pret 3500 euro negociabil.

 

2.Suzuki Intruder 600cmc, an 1995.

Unic proprietar in Romania, adusa din Germania in 2008.

27000 Km, toate consumabilele schimbate la timp, cauciucuri 70% bune.Tobe custom cu sunet deosebit, ghidon drept, semnalizari in ghidon, ca in poze.

Se mai dau 1 pereche coburi 15 litri noi, finalele originale, ghidonul original, baterie cumparata dar inca neutilizata.

Functioneaza impecabil. Pret 3000 euro .

 

Pentru detalii PM, e-mail motorcycles_die@yahoo.com, sau tel. 0748216989 Edi.

post-9485-0-97100000-1322481770_thumb.jpg

post-9485-0-25891200-1322481807_thumb.jpg

post-9485-0-02205500-1322481839_thumb.jpg

post-9485-0-03610600-1322481907_thumb.jpg

post-9485-0-94001900-1322482816_thumb.jpg

post-9485-0-60656300-1322482852_thumb.jpg

post-9485-0-60656500-1322482888_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Postez in numele unui coleg si prieten (Nicu - Profesoru') , care nu are cont aici:

 

Suzuki VZ800 Marauder

http://bikeshop.ro/handler.php?act=view&src=db&tip=am&ID=419585

 

Pentru detalii cel mai bine il sunati, la e-mail are acces mai greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: De vanzare Yamaha Virago XV 535 , model 1996 , 3BR , cca.34ooo km, coburi laterale si top-case , crash-bar si alte customuri, incluse in pret + un motor aproape complet si alte componente importante , incluse in pret : 2000 euro. contact : 0758759572 sau pe PM .Poze :

:cheers: 1800 euro, fara piesele de rezerva, dar cu accesoriile si coburile incluse....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

1700

 

 

 

 

 

HONDA VT600C din 1992, Kilometri: 41545 Km, Pret:2000 EURO

 

Cumparata din germania, primul proprietar in romania cca 20000 km facuti de mine.Coburi Held, spatar Hepco Keber, crash bar-uri, ITP 2013, placute noi cu 1000 de km, fluide schimbate recent...

 

Contact

yusanai@yahoo.com

0745240317

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: 1800 euro, fara piesele de rezerva, dar cu accesoriile si coburile incluse....

Accept si schimburi+ diferenta din partea mea... :friends:

post-22318-0-29305100-1324969735_thumb.jpg

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...