Sari la conținut

Accident 31.05.2008 Dn1 Iesire Din Bucuresti


BYE
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Detalii acident

 

Ne inreptam un grup de 10-15 motociclisti spre locul de inmormantare a lui Alin. Inainte de podul de la Otopeni este o trecere pt pietoni. 4 oameni s-au angajat in trecere. Motociclistii dei grup mergeau aprox cu 120. Eu redusesem viteza ca incepuse sa imi mearga motorul in 2 pistoane (am 4). Doi dintre motociclisti nu au mai putut reduce viteza si au dat gaz pe banda 3. Cei 4 pietoni s-au oprit inlemniti pe trecere pe banda 2. Motociclistul cu suzuki si-a dat seama ca ii ia in plin si a inercat sa-i evite la limita dintre banda 2 si 1. S-a bagat in fata skodei pe banda 2 si a franat puternic dorind sa evite pietonii. Cel cu skoda a fost surprins si l-a lovit din spate, masina ramanand suspendata pe motor. A avut noroc ca nu l-a trantit cu motor cu tot. Motociclistul s-a ridicat de jos in urma cazaturii si a lovit cu casaca in geamul portierei de la sofer. Geamul s-a spart si soferul skodei s-a umplut de cioburi. In turism pe bancheta din spate era sotia soferului cu un copil de aproximativ 8-9 luni in brate. Ca prin minune nici un ciob nu a lovit copilul. Am chemat ambulanta si politia. Motociclistul ranit m-a rugat sa nu spun versiunea corecta politiei. Concluzia, viteza a fost inca odata cauza producerii acidentului si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar. In momentul impactului grupul de motociclisti era format din 4. Cand am vazut scena in fata mea m-am gandit la ce era mai rau, 4 pietoni vor fi spulberati pe trecere, au avut noroc. (Numele meu-Ovidiu Stoica)

Frate , unde ai fost? Esti constient de ce vorbesti?

Eu sunt una din cele 2 motoare si pur si simplu Gsxr`ul a tecut pe langa mine...deci eram la vreo 10 metri in spatele lui si pur si simplu nu era nicio masina ...eu nu am mai franat ca sa nu fac o nefacuta...si ala din masina nu stiu unde se uita.

 

Pur si simplu el a fost pe banda 2 si atat...nu s-a bagat in fata nu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asta va fi solutia politiei. Politistul mult pe dinafara profesional a ajuns la accident la 20 de minute. O ambulanta de IF care trecea prin zona a ajuns la 3 minute de accident. A doua ambulanta de la SMURD a ajuns la 5 minute dupa politist. tRficul oricum era blocata si se circula la pas pe banda 2-si 3. Dai jos cateva poze de la accident. (Motociclistul are aproximativ 20-21 ani si era speriat rau)

Tin sa te contrazic si aici...una din ambluante Mercedesul acela...era chiar in spatele nostru...ptr ca eu am depasit ambulanta , era printe primele masini ajunse dupa accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te contrazic si aici...una din ambluante Mercedesul acela...era chiar in spatele nostru...ptr ca eu am depasit ambulanta , era printe primele masini ajunse dupa accident.

si s-a oprit VOLUNTAR,vazand accidentul....

 

oricum,ala cu masina cred ca se uita dupa pasarele....ca altfel nu imi explic...

 

si ca raspuns pentru mai sus....daca nu se oprea in motor,nu se mai oprea in nimic...pentru ca pietoni nu se angajasera in depasire!

 

 

EDIT:motociclistul nu era absolut deloc speriat,era nervos....si mi se pare normal....

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii acident

 

Ne inreptam un grup de 10-15 motociclisti spre locul de inmormantare a lui Alin. Inainte de podul de la Otopeni este o trecere pt pietoni. 4 oameni s-au angajat in trecere. Motociclistii dei grup mergeau aprox cu 120. Eu redusesem viteza ca incepuse sa imi mearga motorul in 2 pistoane (am 4). Doi dintre motociclisti nu au mai putut reduce viteza si au dat gaz pe banda 3. Cei 4 pietoni s-au oprit inlemniti pe trecere pe banda 2. Motociclistul cu suzuki si-a dat seama ca ii ia in plin si a inercat sa-i evite la limita dintre banda 2 si 1. S-a bagat in fata skodei pe banda 2 si a franat puternic dorind sa evite pietonii. Cel cu skoda a fost surprins si l-a lovit din spate, masina ramanand suspendata pe motor. A avut noroc ca nu l-a trantit cu motor cu tot. Motociclistul s-a ridicat de jos in urma cazaturii si a lovit cu casaca in geamul portierei de la sofer. Geamul s-a spart si soferul skodei s-a umplut de cioburi. In turism pe bancheta din spate era sotia soferului cu un copil de aproximativ 8-9 luni in brate. Ca prin minune nici un ciob nu a lovit copilul. Am chemat ambulanta si politia. Motociclistul ranit m-a rugat sa nu spun versiunea corecta politiei. Concluzia, viteza a fost inca odata cauza producerii acidentului si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar. In momentul impactului grupul de motociclisti era format din 4. Cand am vazut scena in fata mea m-am gandit la ce era mai rau, 4 pietoni vor fi spulberati pe trecere, au avut noroc. (Numele meu-Ovidiu Stoica)

 

 

sa inteleg ca tu esti nenea ala a tot stiutor care erai intr-o geaca neagra si cu un tricou portocaliu?

 

ca si acolo sustineai ceva dar nimeni din grup nu a vazut ce vazusei tu.

 

si grupul de motociclisti format din 4 era format din 4 ce? ca motociclisti garantat eram peste 10.

 

:) :D :) motociclistului!

prietene, trebuia sa spui exact ce s-a intamplat politiei

cred ca fiecare dintre noi are si `conserva` si de multe ori am fost uimiti de prostia si dorinta de a muri a unor oligofreni care se cred regii soselelor cand merg pe 2 roti doar pentru ca se uita 2 proaste in plus dupa ei

daca eram eu in masina aia si daca, dupa ce m-ai pus in pericol intrand brusc in fata mea pe frana, dadeai cu casca in orice altceva decat in capul tau trepanat, te calcam in picioare si depuneam plangere penala pentru distrugere si lovire

daca ai fost atat de idiot incat sa te razbuni pe un om nevinovat, sper ca data viitoare sa ai in spate o TATRA.

 

cu scuzele de rigoare degetul ala sa ti-l bagi unde vrei tu si sa nu il mai vada nimeni.

 

de ce sariti cu gura daca nu ati fost acolo? pentru ca vine un bulangiu care are un moped cu 4 pistoane si merge ca melcul.

 

ala de unde stie ca ala cu skoda avea fix 70. era nenea radar? ala de sta in geamul masinilor de politie ???

 

nu mai sariti aiurea de buci in sus asa ca sa va aflati in treaba.

 

si vis a vis de geam si ce a mai fost pe langa ce c@c@t vroiati sa faca? sa ii dea flori sau sa ii multumeasca ca l-a tavalit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si nu i-ati violat nevasta si omorat copilul, ce fel de motociclisti sunteti voi doar sa ii spargeti un geam ?

 

Acum serios a fost clar "un ghinion de nesansa", daca trecea si el si nu oprea la trecere totul era acum ok... !

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram cu banditul negru, purtam o geaca neagra de piele si tricou portocaliu sub geaca (vizibil) nr neu de telefon 0752.068.070

 

 

eram mai mult ca sigur ca tu esti

 

dar sigur povestesti despre alt accident ca ce spui tu nu are nici o legatura cu asta.

 

bye bye

Editat de BigNC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fatza de prost avea soferul.

 

eu vroiam sa`l bat ... il injuram de toate natiile si nu zicea nimic ... se simtea vinovat ....

dar si tu te-ai dus hotarat pe el...ce naiba era sa faca cand era 1/2 din tine? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si s-a oprit VOLUNTAR,vazand accidentul....

 

oricum,ala cu masina cred ca se uita dupa pasarele....ca altfel nu imi explic...

 

si ca raspuns pentru mai sus....daca nu se oprea in motor,nu se mai oprea in nimic...pentru ca pietoni nu se angajasera in depasire!

 

 

EDIT:motociclistul nu era absolut deloc speriat,era nervos....si mi se pare normal....

Asa o fi , nu cumva se angajasera in traversare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma bine ca nu i-a rupt spatele sau capu' motociclistului...de la accidente de astea foarte usor ajungi cu masina din spate peste tine si peste motor...bafta cu rezolvarea situatiei si un geam spart nu e mare lucru cand iti vezi moartea mai aproape decat ai vrea...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si nu i-ati violat nevasta si omorat copilul, ce fel de motociclisti sunteti voi doar sa ii spargeti un geam ?

 

Acum serios a fost clar "un ghinion de nesansa", daca trecea si el si nu oprea la trecere totul era acum ok... !

 

:)

 

Adica sa faca o ilegalitate si sa nu permita pietonilor sa treaca? A ajuns sa trebuiasca sa facem asemenea chestii ca sa putem sa mergem si noi pe strazi?

 

Si nu a fost "ghinion de nesansa" a fost cel mai mare noroc posibil ca a scapat asa ieftin motociclistul! Ironiile tale sunt apreciate, desigur....o contributie esentiala la acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o fi , nu cumva se angajasera in traversare?

cand am trecut eu,si costi si inca un prieten(paul fiind dus de mult),nu se angajasera...probabil cand l-a vazut pe baiat cu gsxr-u' ca incetineste,s-or fi angajat...dar oricum,nu mult,pentru ca s-au retras imediat,vazand SkoAda ca vine infipta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am trecut eu,si costi si inca un prieten(paul fiind dus de mult),nu se angajasera...probabil cand l-a vazut pe baiat cu gsxr-u' ca incetineste,s-or fi angajat...dar oricum,nu mult,pentru ca s-au retras imediat,vazand SkoAda ca vine infipta...

Da atunci s-au angajat in traversare si cand s-au auzit franele au fugit inapoi pe tortuar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am trecut eu,si costi si inca un prieten(paul fiind dus de mult),nu se angajasera...probabil cand l-a vazut pe baiat cu gsxr-u' ca incetineste,s-or fi angajat...dar oricum,nu mult,pentru ca s-au retras imediat,vazand SkoAda ca vine infipta...

Asta intrebasem, ce dracu ... greu greu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram mai mult ca sigur ca tu esti

 

dar sigur povestesti despre alt accident ca ce spui tu nu are nici o legatura cu asta.

 

bye by

 

Sunt cel putin 20 de oameni astazi care traiesc pt ca le-am acordat primul ajutor in urma accidentelor intalnite pe sosele. Am 44 de ani si merg pe sosele pe 2 si 4 roti de 20. Sunt convins ca ceea ce am scris irita pe multi. Este dreptul vostru sa reactionati cum va taie capul. Nu ati tras nici o concluzie. VITEZA ....... asta e PROBLEMA. Am fost deja sunat de un forumist si am stabilit cateva detalii. A fost politicos nu m-a vorbit urat. Cel mai bine e sa asteptam relatarea baiatului cu SUZUKI. (vorbea cineva ca nu am fost acolo, dar pozele cum le-am postat?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca realitatea este alta decat cea expusa de @carpanosul imi cer scuze public

din pacate nu putem avea o imagine obiectiva a celor intamplate, ramanand sa ne bazam pe spusele celor care au fost (mai mult sau mai putin) la fata locului

repet, daca el a gresit, am gresit si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detalii acident

 

Ne inreptam un grup de 10-15 motociclisti spre locul de inmormantare a lui Alin. Inainte de podul de la Otopeni este o trecere pt pietoni. 4 oameni s-au angajat in trecere. Motociclistii dei grup mergeau aprox cu 120. Eu redusesem viteza ca incepuse sa imi mearga motorul in 2 pistoane (am 4). Doi dintre motociclisti nu au mai putut reduce viteza si au dat gaz pe banda 3. Cei 4 pietoni s-au oprit inlemniti pe trecere pe banda 2. Motociclistul cu suzuki si-a dat seama ca ii ia in plin si a inercat sa-i evite la limita dintre banda 2 si 1. S-a bagat in fata skodei pe banda 2 si a franat puternic dorind sa evite pietonii. Cel cu skoda a fost surprins si l-a lovit din spate, masina ramanand suspendata pe motor. A avut noroc ca nu l-a trantit cu motor cu tot. Motociclistul s-a ridicat de jos in urma cazaturii si a lovit cu casaca in geamul portierei de la sofer. Geamul s-a spart si soferul skodei s-a umplut de cioburi. In turism pe bancheta din spate era sotia soferului cu un copil de aproximativ 8-9 luni in brate. Ca prin minune nici un ciob nu a lovit copilul. Am chemat ambulanta si politia. Motociclistul ranit m-a rugat sa nu spun versiunea corecta politiei. Concluzia, viteza a fost inca odata cauza producerii acidentului si lipsa de experienta a motociclistului. Chiar daca a fost lovit din spate, motociclistul poarta intreaga vina a accidentului. Retineti, skoda rula cu 70, regulamentar. In momentul impactului grupul de motociclisti era format din 4. Cand am vazut scena in fata mea m-am gandit la ce era mai rau, 4 pietoni vor fi spulberati pe trecere, au avut noroc. (Numele meu-Ovidiu Stoica)

Intai sa-ti explic ca eram un grup mult mai mare si tu oricum nu erai in grupul din fata...In al 2lea rand , cei 3 motociclisti din fata...primul eram eu si nici nu am avut intentia sa opresc, tocmai ca sa nu ma loveasca cineva din spate , inclusiv vreun nene pe un bandit fara frane ... nici n-am atins frana , pietonii m-au auzit si au sarit de pe trecere(eu fiind oricum foarte departe)... In al 2lea rand , conforma celorlalti martori SI AL SOFERULUI CU SKODA FABIA , baiatul cu suzuki a oprit usor la trecerea de pietoni si a fost luat din plin din cauza neatentiei soferului. Motociclistul nu a dat cu casca in geam , a bagat pumnul , cioburile nu puteau sa sara pe copil ptr ca de prin 80 incoace au sistem de securitate si nu se fac pilaf ca geamurile alea pe care dumneavoastra le spargeati in copilarie cu mingea. Motociclistul ranit nu v-a rugat nimic , a cazut de comun acord cu soferul masinii sa nu se discute nimic despre pumnul primit de acesta , el neavand nimic de obiectat (chiar , soferul a propus treaba asta) De copil si sotie am avut noi grija (le-am luat apa etc.). Concluzia este ca nu stiti despre ce vorbiti .

 

PS : Nu inteleg de ce i-ati precizat unui prieten la telefon ca va aveti bine cu seful politie si alte tampenii cum ca erati primu si aveti carnet de 20 de ani...lucruri care nu ne intereseaza si oricum sunt bazaconii.

 

PS 2 :viteza si lipsa experientei motociclistului? hilar ... motociclistul respectiv trece de 100mii de km pe motor , este pilot in campionatul national iar viteza in mod sigur nu avea...vreti viteza?veniti cu mine ...ca pana sa ajungeti la locul accidentului ,eu trecusem deja de BIkers Otopeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca realitatea este alta decat cea expusa de @carpanosul imi cer scuze public

din pacate nu putem avea o imagine obiectiva a celor intamplate, ramanand sa ne bazam pe spusele celor care au fost (mai mult sau mai putin) la fata locului

repet, daca el a gresit, am gresit si eu...

 

 

 

Mai oameni buni, mi-am dat semnalmentele, mi-am facut descrierea imbracamintii, am spus ce motor am (bandit a58hzl) cum puteti spune ca nu am fost acolo? sunati la 112 si intrebati de pe ce nr s-a facut apelul! este acelasi 0752.068.070!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu te-am sunat si la fel de politicos ai fost si tu si respect faptul ca ti-ai asumat raspunderea pentru cele spuse si nu te-ai ascuns dupa tastatura! In continuarea nu sunt deloc de acord cu cele spuse de tine si suna de parca ai fost la alt accident.

 

Dar este parerea ta si banuiesc ca fiecare are dreptul la una...oricat de departe de adevar ar fi.

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...