Sari la conținut

01.06.2006-accident Tineretului


Arthemis
 Share

Postări Recomandate

da da...si cracky cand a ajuns la locu accidentului a facut un mare stoppie, nu de alta dar in semn de respectpt domnii politisti :rose: :)

 

Te rog precizeaza corect, daca nu ai fost atent lasa alti martori ssa zica ce am facut

 

Nu a fost stoppie, ci rolling stoppie (noroc ca n-am luat pata aia de ulei) :)

 

Referitor la Vlad, acum va dati seama ce e in inima lui ! Asta e , toti ne iubim motocicletele si le bibilim si in gaoacea tobei, dar bine ca n-a patit el nimic si cu raluca !

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 277
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ba!

 

Deci una la mana, @Brugus, nenea, stai calm ca-n baruri nu prea am timp sa umblu si la biserica n-am ce face, cand mi-o veni momentul sa ma duc, o sa ma duc. Io zic de pe acum aici ca vreau flori multe, lumanari si multe motorete la inmormantarea mea. Si nu glumesc.

 

A doua la mana, ma phoot in ea de karma, pentru mine asta-i semn ca e cazul sa prioritizez nitel vaca aia de permis si sa trec dracu' odata-n fata, macar daca ma bushesc sa stau in fata, nu sa stea ala din fata mea cu grija mea.

 

Si care mai continuati cu glume gen "nu te mai iau pasager" puteti sa ma pupati pe ambii obraji :unsure:

 

Acuma...

 

Ma intalnisem cu gasca de nebuni sa discutam diverse, ma adusese Vlad pe motoreta si tot el m-a luat de la Unirii si a incercat sa ma duca acasa. Mergea cuminte, pana in 50 la ora ca ma stia cu "sechele". Noi eram pe banda doi. Se ia una bucata retard cu 1.14 alcoolemie (mai pe scurt beat muci) care facea slalom in spatele nostru.

 

Tanti cu BMW este si insarcinata, aia a incetinit sa lase niste pietoni sa treaca. Dobitocul a incercat nu stiu ce depasire pe dreapta, a busit-o bine pe tanti, am inteles ca a mai busit o masina dupa si dupa aceea ne-a izbit pe noi din spate-dreapta. Imbecilul zicea ca nu avea mai mult de optzeci la ora. Ideea e ca dupa ce ne-a busit pe noi a mai ricosat si-n masinile de pe dreapta. In total sunt 6 masini busite si motocicleta lui Vlad, care este varza, dauna totala :)

 

Pe noi ne-a busit tare, in contextul in care motocicleta s-a mai dus vreo 50 m taras, a intrat pe contrasens si i-a mai busit-o si unul pe partea aia. Eu m-am dus taras, Vlad in spatele meu, o masina in spatele lui Vlad (al carei sofer a avut inspiratia sa puna frana ca altfel se suia pe Vlad). Vlad m-a tras de picior cred mai spre dreapta, caci eu ma duceam pe contrasens, si atunci pewla karma. M-am intors de pe-o parte pe alta ca ma ardea dosul deja.

 

Concluzia, betiv ordinar la volanul unui Nissan, B 47 XTX parca, din ce tin minte. Si-a luat un pumn in gura pe acolo, ca se adunase ditamai gramada, se vaita ca si-a luat un pumn in gura, i-am zis sa zica merci ca doar atat... Ordinar, nici nu am cuvinte sa-l descriu, era tare senin. I-au recoltat sange dupa o ora jumate. A suflat de doua ori in fiola, ca a zis el ca prima nu e buna. Incerca, evident, sa se scoata. De scos nu se scoate pentru ca sunt prea multe daune si prea multi martori.

 

Eu julitura frumusica si mititica pe brat, mi s-a rupt plasa de la armura in frecarea cu asfaltul, genunchierele sunt eroinele mele ca de obicei si casca raschetata. Noroc noroc noroc. Vlad nu are nici o zgarietura, il doare nitel soldul si piciorul, de la cazatura. Maine ne sculam cu scripetii din pat.

 

Pentru a mia oara repet: ECHIPAMENTUL E SFANT!!! Bine ca am fost Robocop ca altfel eram la urgenta acum, urland de mama focului. Asta a fost tot. Acum urmeaza proces, urmeaza sa aflam rezultatul probelor de sange. Pacat de motoreta lui Vlad, era comoara lui... :)

 

Deci ochii in paispe dragii mei, ca uite-asa te ia betivul cu Nissanul pe sus... mor de oftica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa asa...bagati aici sa se stranga posturi...lasati messul si telefoanele....aici aici...posturi muuulte =))

 

ne creste ratingu draga cand postam despre prietenii nostri :) :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa asa...bagati aici sa se stranga posturi...lasati messul si telefoanele....aici aici...posturi muuulte =))

Isteatza lu' tata! :unsure:

E mai comod asa, incearca tu sa suni pe toata lumea si vezi cand o veni factura! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai comentez nimic...sunt distrus ! am plans ca o femeie proasta cand mi-am vazut mobra varza :unsure:

Fieru-i fier, horoscopu-i de vina. Bine ca santetzi ok.Nervii tari Vlade!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fieru-i fier, horoscopu-i de vina. Bine ca santetzi ok.Nervii tari Vlade!!!

 

 

era ce aveam mai scump DKW-ule...abia ce skimbasem kitul de lant si cauciucurile...tineam la ea ca la ochii din cap...intr-o secunda e gone....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai comentez nimic...sunt distrus ! am plans ca o femeie proasta cand mi-am vazut mobra varza :unsure:

ne pare tare rau dar bine ca esti intreg, chiar daca te-a usturat peste tot cand te-ai uitat la mobra. noi am sarit ca arsi cand am auzit de accident. la udriste abia am aflat care era starea exacta. aveam toti patru niste fetze constipate...si un gol in stomac...bine ca nu a fost mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul chiar tine mult la motorul lui...si abia ce bagase cativa banuti in el....acum sper sa plateasca nesimtitul ala cat mai repede......spun "sper" pt. ca la cate masini au fost lovite din cauza betivului plus motorul e nevoie de o avere mica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc lui noro si fludor ptr k mi-au saltat mobra...si restul; care au venit la udristei...multumiri si celor care chiar si-au facut griji ptr noi...va iubesc pe toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era ce aveam mai scump DKW-ule...abia ce skimbasem kitul de lant si cauciucurile...tineam la ea ca la ochii din cap...intr-o secunda e gone....

Vlade, cunosc sentimentul, eu am facut spume numai cand mi-au tavalit vecinii mobra, asa, de tampiti. Iti tin pumnii si daca pot sa te ajut cu ceva, nu sta pe ganduri sa intrebi! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc lui noro si fludor ptr k mi-au saltat mobra...si restul; care au venit la udristei...multumiri si celor care chiar si-au facut griji ptr noi...va iubesc pe toti...

 

 

lasa multumirile si linisteste-te ca de maine o sa cam ai de umblat ca sa scoti banii de la idiotul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc lui noro si fludor ptr k mi-au saltat mobra...si restul; care au venit la udristei...multumiri si celor care chiar si-au facut griji ptr noi...va iubesc pe toti...

 

si cracky si mai ales adrian bonciu care a venit cu masina :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc lui noro si fludor ptr k mi-au saltat mobra...si restul; care au venit la udristei...multumiri si celor care chiar si-au facut griji ptr noi...va iubesc pe toti...

 

 

Eram si eu acolo :unsure:

 

Am postat odata cu noro :)

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram si eu acolo :)

 

tocmai spussem ca ai facut stoppie acolo, pardon rollin stoppie...off vlade, unde ti-or fii gandurile acuma :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sry daca am omis...nu o fac intentionat...ms cracky si adrian ptr ajutor...raman dator

 

bah eu glumeam :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sry daca am omis...nu o fac intentionat...ms cracky si adrian ptr ajutor...raman dator

Stai ma omule linistit , eu glumeam ! Stiu ca nu prea am cum sa te binedispun dar lasa ca o sa fie bine, vine 636-leeeeeeeee

 

 

Il facem sa scoata bani ! Mama lui de betiv !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu da chiar ma simt aiurea...ma doare sufletul cand ma gandesc la motoreta...

 

lasa ca e bine, nu e singura, are o gagica in calduri care sta cu ea, un amstaff :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine sa scrie cei care cunosc...cum se pot recupera banii.....

ganditiva ce naspa e sa ramai fara motor la inceput de sezon....cand nu stii cum vei recupera banii...si la urma urmei un motor are si valoare sentimentala nu doar materiala...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...