Sari la conținut

Cat pe ce accident


Harnigan
 Share

Postări Recomandate

Astazi pe la ora 20.00 ma plimbam cu motoru(aprilia rs 125) prin Ploiesti(Soseaua Vestului) si mergeam cam cu 40-50 km/h intre liniile de tramvai cu pasager.Cand ajung langa Billa deodata apare in mijlocul drumului o masina(care iesea din parcarea de la Billa) si se opreste in mijlocul strazii inclusiv pe linia de tramvai.Apas frana spate puternic,nu se intampla nimic,apoi dupa o fractiune de secunda apas si frana fata,ma ridic in stoppie aproape sa ma dau peste cap,cand aproape sa ma opresc de tot pasagerul cade jumate peste mine,jumate pe langa motor,eu raman pe motor care cade iar cu amandoua rotile pe pamant si noroc ca am reusit sa il tin sprijinit in genunchi pana a venit si pasagerul sa ma ajute sa il ridic perpendicular.Faza e ca nu am lovit masina deloc,ci m-am oprit exact cu cativa centrimetri pana in ea astfel ca nu puteam sa merg la politie.Dupa ce m-am certat cu soferul vreo 20 de minute care era o femeie :drink: am vazut ca motorul nu are nimic si mi-am continuat drumul.

Singura faza buna a fost ca ma minunam cum de am reusit sa fac asa un stoppie. :laugh:

Feriti-va de bz-05-fky :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut bafta mare omule! Altii nu au fost asa norocosi! Bravo tie ca ai putut opri.. cu stoppie sau fara, important e ca nu ai patit nimic.

 

Ry.

 

P.S.: verifica suspensia spate... sa nu aiba ceva de la "aterizare"!

 

:drink:

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna a incepator.

@Harnigan mergi si exerseaza franarea de uregenta in zone necirculate, intai singur apoi cu pasager, intai pe suprafete normale (parcare asfaltata) apoi pe suprafete dificile (asfalt ud, piatra cubica, intr eliniile de tramvai noaptea cand nu e nici dreaq).

Incearca sa te obisnuiesti cu reactiile motocicletei tale, indiferent pe ce ai merge (rs 125 totusi nu e o jucarie).

Mai multe informatii despre franarea de urgenta gasesti pe site

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@romeo: au mai fost cazuri si politia a spus: nu v-ati lovit. Ati cazut inainte (evitand impactul).

 

Si asa pici de prost.

 

Dai drumul la frana usor si o atingi pe cucoana. Atunci e vina ei!

 

Daca ai cazut inainte .. cazi degeaba ... :drink: Astea sunt legile pe la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@romeo: au mai fost cazuri si politia a spus: nu v-ati lovit. Ati cazut inainte (evitand impactul).

 

Si asa pici de prost.

 

Dai drumul la frana usor si o atingi pe cucoana. Atunci e vina ei!

 

Daca ai cazut inainte .. cazi degeaba ...  :drink: Astea sunt legile pe la noi

Imi permit sa te contrazic in cunoshtintza de cauza.

 

Acu ceva ani fiind cu mashina am evitat in ultima clipa un prost care ieshise din parcare fara sa se asigure shi m-am proptit intr-un stalp de electricitate pt tranvaie.Dobitocul a vrut sa se tireze de acolo dar nishte taximetrishti l-au urmarit shi l-au blocat ceva mai sus pe strada.Am fost mai apoi la Udrishte ca yo aveam capatzana sparta de la oglinda unde s-a dovedit ca imbecilul lucra chiar acolo.Cu toate astea politzia a stabilit ca boul a produs accidentul, i-a dat amenda shi i-a suspendat permisul iar yo mi-am facut mashina pe R.C.A-ul lui pt ca el in inconshtientza lui a produs accidentul.

 

P.S. Am evitat accidentul shi am preferat stalpul pt ca am vazut ca idiotul avea 2 copii in mashina shi am vrut sa-i protejez pe ei, iar prostul a vrut sa se tireze, e frumos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...