Sari la conținut

Accident Timisoara


chizmo
 Share

Postări Recomandate

ne pregatim sa iesim pana in oras (eu cu fratelo)..doar cu un motor..pentru ca vroiam sa raman pana mai tarziu..alimentam frumos de la benzinarie..iesim, si peste vreo 200 de metrii..ne iese o dacie, a carui sofer destept se gandeste sa intoarca pe linie continua, sau sa intre pe o strada..in fine..ne infigem direct in el...eu (pasageru) zbor peste masina vreo 12 metrii..dupa care aterizez..cumva..prin rostogolire..fratelo, a ramas cumva prins pe langa motor..vreo 5 secunde am ramas pe asfalt..fara sa ma pot misca..ma trezesc foarte mirat ca nu am nimik si ca cineva acolo sus ne-a vazut si a avut grija..imi dau casca jos, fratelo era si el ok, fugea deja spre mine sa vada daca sunt bine.. am mers sa il scoatem pe dobitocul ala de sofer afara sa ii dam vreo 3 casti in cap..insa, tipul a avut noroc ca era ceva de genul 2 pe 2.. si nu am prea avut ce face..decat sa il injuram..sunam la politie, salvare, nimik...dupa vreo 30 de minute..apare si un echipaj de politie..

 

urmari :

motorul, dauna totala, nici un surub nu mai potzi salva din el..

dacia, usa spate, aripa spate, geam, prag...

soferul, fara permis vreo 3 luni si amenda de 250.000 de mii

eu si fratele, ne vindecam...incet..incet..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur sa aud ca sunteti k.mare mare noroc.fierul se indreapta.ce e de facut baieti cu astfel de oameni???ingrozitor.aveati viteza???ce naiba,cand e un accident cu un moto ce are o viteza super mare mai inteleg,insa au ajuns astia sa te ia asa pe nepregatite fara sa-i incurci cu ceva.oare astia s-au vorbit sa termine toti motociclistii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva acolo sus chiar ca tzine la voi.

 

Ce nenorocit ala cu dacia. Este de necrezut catzi idiotzi.

 

Ceva trebuie sa facem shi nu ma refer la fluturashi.

 

 

Insanatoshire grabnica shi sa-l stoarcetzi de bani pe dobitoc sa va recuperatzi paguba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un enduro de 125 si cam 50 la ora..cred..nu mai stiu..prea mult oricum nu am avut in 200 de metrii..am avut si casca si echipament care tot timpul este sfant, indiferent de 30 de grade afara..acuma sa vedem urmarile..pe mine inca ma doare capul si clavicula de la cazatura aia sper sa nu am nik mai grav la cap, chiar daca pe afara arata bine, sincer mi-e frica de o tumoare ceva, doamne fereste..pe fratele meu ambele picioare inca il dor..sper sa ne facem ok..

 

astazi, cand am fo la politie..soferul si-a adus si sotia cu el..care era o tampita cu gura mare, evident fara carnet..care habar nu avea de condus..care, cika noi ne-am bagat intentionat in sotul ei pe contrasens..dar..oricum situatia era clara..a trecut peste linie continua dubla..in fine..si cu toate relatiile si pilelele lui..tipul s-a ales cu o amenda de 1.500.000 lei si suspendat carnetul pe 3 luni..asigurarea care o are tipu, acum..e pe alt nume decat masina..nu stiu cum vom rezolva cu ea..cred ca in cele din urma va plati el..daca vom putea lua ceva bani..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica asigurarea e pe alt nume decat masina?

 

daca asigurarea e pe masina respectiva, e ok, nu conteaza ca nu e pe numele celui care v-a accidentat.

 

daca nu, atunc sunt sanse mari ca banii ii recuperezi doar in instanta, ca de buna voie nu cred ca o sa ti-i dea.

 

ai mare grija cu durerea aia la cap! mai bine te duci la un doctor.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si o poza...poate nu se vad prea multe..dar..pagubele sunt urmatoarele :

 

cadru fisurat in 3 locuri si sucit

rezervor crapat

janta fatza

disc frana indoit

bord

carene

bascula spate stramba

toba esapament

una bucata casca si una bucata geaca

etc..se vede cat de cat prin poze

 

pana si cheia din contact nu a scapat neindoita

post-14-1120138259_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ..masina cika nu de mult o cumparase si nu a reusit sa o treaca pe numele lui..dar asigurarea cika e pe numele lui..cei de la firma de asigurari mi-au zis ca vor fi ceva probleme si trebuie sa sune la bucuresti..oricum eu astept..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut a intrat unul din craiova in mine. masina nu era a lui, si avea asigurarea pe numele proprietarului. nu a fost nici o problema.

 

foarte important: a semnat ala in declaratie ca este de acord cu despagubirea (ta) prin RCA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana trecuta..inainte de intrare la roma..locul unde ne intalnim noi, cei din tm cu motoarele..un tampit cu o dacie..cu manelele la maxim...intra intr-o fata (prietena fratelui meu) care conducea un cagiva mito de 125..saraca de abia sa ridicat de jos..motoru, nu a scapat nici el, carene sparte..casca sparta..in fine..in 2 minute..tipu era inconjurat de toti motociclisti din zona..de vreo 60, totzi de la Trust sau Road Patrol, chiar ma mir..cum de a scapat tampitul ala fara bataie..nu prea aveai ce sa ii faci..ca era juma de buletin..asta e..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drink: Nici nu mai trebuia sa-i faci nimic, cred ca ala a trebuit sa arunce chilotii si pantalonii aia. O sa-si aminteasca toata viata si-o sa-l apuce bitzul de cite ori vede un motociclist. Daca ii spuneati sa nu mai asculte manele bag mina in foc ca se lasa de ele si le asculta acasa cu urechea in difuzor ca Europa Libera :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Nu conteaza cine conduce mashina, important este ca R.C.A-ul sa fie pe nr. de inmatriculare al mashinii shi eshti despagubit de societatea de asigurari. :(

cand e vorba de facut polita iti iau banii cu ochii inchisi, cand e vorba de despagubire ... :laugh: :baldy:

 

 

@silviu> cum e cu tomografia :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...