Sari la conținut

Protest in fata guvernului


photocreep
 Share

Postări Recomandate

De acord cu Zorro. Cred ca asta trebuie sa facem, dar cu instiintarea televiziunilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca asta trebuie sa facem, dar cu instiintarea televiziunilor.

Binenteles, impactul e mai mare decat 300 - 400 de oameni care eventual ar vedea adunarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea sunt de acord cu bucata de carne lasata in fatza guvernului pentru ca nu protestam pentru o masura pe care guvernul trebuie sa o ia.

 

In schimb totzi trebuie sa avem un prosop legat de oglinda stanga a motocicletei.

 

 

Este o COMEMORARE a celor decedatzi in acest an shi in principal in aceste 2 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am A-ul si nici motor DEOCAMDATA nu am finante dar respect motociclistii

In fine sunt de acord cu cea ce zice BRONTO (adik sa imi pun pe masina afise daca as avea unu acum la-s pune.

intrebarea este ce ar trebui sa contina acele afise, cum ar trebui sa arate?

 

Smokey nu vreau sa te jignesc sau sa te deranjez in vre-un fel (negativ) nu am rabdare sa citesc acele articole dar tind sa cred ca tu esti genul de om care nu se abate niciodata de la lege. (si am mai vazut alte posturi ale tale)

ce vor oamenii astia sa faca aici este in cadrul legal sau macar se straduie sa fac ceva deci se lupta pt o cauza si inca una extraordinar de mare este vb despre oameni care MOR si nu iau 1-5 ani puscarie sau eu stiu ce amenzi pur si simplu MOR din cauza unor oameni tampiti sau din cauza nemediatizarii fenomenului.

Daca nu se va face o miscare ceva nu po0ti sa faci nimik.

Mai intrebat (pe alt topic) cate cluburi legale stiu, ei bine "nu exista nici unu" pt ca nu se vede.

Credema ca daca in seara asta nu ar trebui sa plec din bucale as veni cu coi sa va ajut neconditionat cu masina dak este nevoie, iar daca se va amana protestul si va fi nevoie voi veni cu masina plina de prosoape.

Apropo dak exista un afis pe care sa il lipesc de masina as dori sa il achizitionez de azi, pana diseara la ora 8 cand voi pleca. asa ca daca aveti ceva de genu sunati-ma sau dati beep la 0741010190

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo zic ca Tv-urile ne-au dezavantajat uneori prin denaturarea shtirilor shi yo zic ca acolo este rezolvarea.Hai sa facem un protest scris, bine ticluit, ne adunam in grupuri mici de motociclishti shi mergem la diverse televiziuni, vb. frumos shi civilizat shi-i rugam sa dea pe post of-ul nostru shi gata nu mai avem treaba cu Politzia cu autorizatzii etc.O fi bine ce zic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, voi nu intelegeti.................voi sunteti 15 pe forum care sustin ideea si sunteti din buc.......pe langa voi mai vin 30............in ritmul asta nu faceti nimic........iar daca o dati in bara, dupa aceea nu o sa ne mai bage nimeni in seama

 

........voi bucurestenii sunteti iuti.........haideti sa o facem cu cap, organizat, cu acte in regula..........trebuie sa chemam toata tara.......suntem multi in tara......asta inseamna o forta,.......asta da de gandit autoritatilor, numai asa putem reusi ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la ora 20:00 ca poate se va intra in direct la emisiunile de stiri.

 

Propun sa nu se dea nici un interviu. Reporterii sa fie inshtiintzatzi despre scopul protestuului shi sa relateze ei.

 

Este o comemorare deci:

 

FARA CLAXOANE.

 

FARA AMBALAT MOTOARE

 

FARA EXCHIBITZII PE MOTOARE

 

CINE NU SE POATE ABTZINE SA NU VINA!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, voi nu intelegeti.................voi sunteti 15 pe forum care sustin ideea si sunteti din buc.......pe langa voi mai vin 30............in ritmul asta nu faceti nimic........iar daca o dati in bara, dupa aceea nu o sa ne mai bage nimeni in seama

 

........voi bucurestenii sunteti iuti.........haideti sa o facem cu cap, organizat, cu acte in regula..........trebuie sa chemam toata tara.......suntem multi in tara......asta inseamna o forta,.......asta da de gandit autoritatilor, numai asa putem reusi ceva!

Ai drepatate, o facem si asa, dar acum, saptamana asta trebuie sa facem ceva, ca acum au murit multi. Eu zic ca o lumanare, un prosop, eventual poza lui Radu, nu cred ca e prea mult. Pe mine guvernul nu ma intereseaza, soferii sunt cei care ne omoara, nu guvernul. Cel putin nu sub aspectul asta. Si majoritatea se uita la stiri. Nu e mult dar e ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, voi nu intelegeti.................voi sunteti 15 pe forum care sustin ideea si sunteti din buc.......pe langa voi mai vin 30............in ritmul asta nu faceti nimic........iar daca o dati in bara, dupa aceea nu o sa ne mai bage nimeni in seama

 

........voi bucurestenii sunteti iuti.........haideti sa o facem cu cap, organizat, cu acte in regula..........trebuie sa chemam toata tara.......suntem multi in tara......asta inseamna o forta,.......asta da de gandit autoritatilor, numai asa putem reusi ceva!

Pe langa propunerea lui Placebo, ar trebui organizat si ceva LEGAL, cum a zis GHOST!

Altfel vor apare stiri de genul: un grup de motociclisti au blocat ilegat Piata Victoriei!!

 

Trebuie sa fim organizati corect, catzi mai multi (si din tara), cu legea de partea noastra!

 

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai drepatate, o facem si asa, dar acum, saptamana asta trebuie sa facem ceva, ca acum au murit multi. Eu zic ca o lumanare, un prosop, eventual poza lui Radu, nu cred ca e prea mult. Pe mine guvernul nu ma intereseaza, soferii sunt cei care ne omoara, nu guvernul. Cel putin nu sub aspectul asta. Si majoritatea se uita la stiri. Nu e mult dar e ceva.

un protest are impact o singura data.............a doua sansa nu o sai aiba nici un efect.........o sa fim luati de fraieri!!! eu zic sa gandim asta si sa o intoarcem pe toate partile...........asa ceva nu se face de pe o zi pe alta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legatura dintre ora 20 si direct in jurnalele de stiri e buna. insa ar fi o idee sa existe un material scris - asta ca sa rezolvati problema cu

Reporterii sa fie inshtiintzatzi despre scopul protestuului shi sa relateze ei
.

Pe de alta parte, daca sunt anuntate televiziunile... cum se rezolva partea cu protestul ne-autorizat? sau s-a schimbat ceva din punctul asta de vedere?

 

 

Ideea protestului scris cu care sa mergeti din poarta in poarta, pe la TV-uri nu mi se pare viabila... sau nu pentru stiri. din cate stiu eu, nu prea merge. but, i'm not an expert so...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un protest are impact o singura data.............a doua sansa nu o sai aiba nici un efect.........o sa fim luati de fraieri!!!  eu zic sa gandim asta si sa o intoarcem pe toate partile...........asa ceva nu se face de pe o zi pe alta!

De aia se chinuie profesorii, ceferisti, si altii care in fiecare an au de lucru. Si ii baga cineva in seama? Oricum sper ca de fiecare data cand o facem, sa o facem diferit, si cu cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: tariceanu e si el motorist, poate, doar poate , o fi macar atins de actiunea noastra

serios?? si ce te astepti sa faca???? sau mai bine, ce o sa-i cereti??? de ce nu vreti sa o facem cu cap? asa ceva necesita organizare

.........tot ce o sa obtineti o sa fie un reportaj la stirile de la ora 5 in care o sa fim prezentati drept o gasca de huligani.........protv-ul abia asteapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un protest are impact o singura data.............a doua sansa nu o sai aiba nici un efect.........o sa fim luati de fraieri!!!

Cum adik.

Daca vom face mai multe proteste intr-un an numai primul conteaza? Nu sunt de acord.

O sa iasa nasol daca nu ne vom abtzine de la cascadorii shi zgomot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adik.

Daca vom face mai multe proteste intr-un an numai primul conteaza? Nu sunt de acord.

O sa iasa nasol daca nu ne vom abtzine de la cascadorii shi zgomot.

adica hai sa facem o chestie gen mineriada..........dam buluc peste ei si ne cerem drepturile..........dar asta implica organizare strategica

 

........adica daca te bat eu pe tine, primul pumn conteaza ca apoi te sperii si fugi :laugh: :drink: .....asta ca si o echivalenta utopica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor......

 

Actiunea de protest!!!! Protest impotriva cui?

A guvernului ca e scumpa benzina si nu ne mai ajung banii sa mergem la mare, sau deschiderea mintiilor cacatzilor de soferi iresponsabili, frustrati, manelari, betivi??

 

Facem protest dar calculat, nu de pe o zi pe alta, nu e bine asa!!!

 

Repet ce am mai spus in alte posturi: "Manifestarea trebuie sa fie condusa de toate cluburile moto din Romania" Trebie sa fie ca la olimpiada la parada clubul insemnul si gaska iar independentii la urma coloanei fiind f civilizati.

 

Trebuie sa avem un mesaj clar adresat unei tinte clare, un logo purtat de toti participantii in ziua paradei si 1 an dupa aceea, apoi la anul alt manifest si alt logo.......

 

Dar ne trebuie un lider altfel suntem ca niste oi zevzece!!!

 

Deci fac apel la toate cluburile de motociclisti din tara, desemnati-va un reprezentant care sa paorte dialoguri cu noi pe forumuri, sa propuna sefilor lor si sa organizati ceva.

 

In felul acesta sunt convins ca se atinge un nr nridicat de participanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu "ca omu" toate posturile din rubrica de accidente .

 

Este trist .

 

Marsul este o idee excelenta. Multi au vazut marsul motociclistilor care l-au condus pe Radu pe ultimul drum si au fost impresionati. Cred ca le-a skimbat ceva in gandire.

 

Eu sunt de parere ca politia si justitia este vinovata de toate aceste accidente cu motociclisti (si in principal de toate aceste accidente rutiere) datorita faptului ca nu se ia nici o masura imediata impotriva vinovatului.

 

Cel mai normal este sa ii suspende dreptul de a conduce pe o perioada mare, si marirea primei de asigurare.

 

Fara coruptie si fara spaga .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI, :drink:

 

PENTRU CEI CE NU CITESC ATENT ESTE O COMEMORARE NU UN PROTEST.

 

 

FARA CLAXOANE.

 

FARA AMBALAT MOTOARE

 

FARA EXCHIBITZII PE MOTOARE

 

CINE NU SE POATE ABTZINE SA NU VINA!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI,  :drink:

 

PENTRU CEI CE NU CITESC ATENT ESTE O COMEMORARE NU UN PROTEST.

 

 

FARA CLAXOANE.

 

FARA AMBALAT MOTOARE

 

FARA EXCHIBITZII PE MOTOARE

 

CINE NU SE POATE ABTZINE SA NU VINA!!!!!!

SUBSCRIU, nu avem nevoie de papagali cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alte tari daca ai amenzi iti creste asigurarea. Deci .. scopul este sa mergi cat mai normal ca sa ai asigurarea mica. Ar fi foarte buna impunerea masurii si in RO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de comparatia pe care a facut-o cineva cu tarile din UE, ce altceva mai avem de cerut guvernantilor. Astia au muuuuulte lucruri la care sa se gandeasca. Eu unul din punctul meu de vedere, vreau sa sensibilizam masa, pe cei ce ne calca, caci pana se adopta o lege, mai mor cateva zeci. Si dupa alcoolemia tipului de ieri, cred ca lumea nu ne mai judeca pe noi, cei cu super viteza. Nu e mars, nu e protest, nu e manifestatie, pur si simplu aprindem o lumanare, noi motociclistii ramasi in viata pentru cei care nu mai sunt. Cred ca oamenii s-ar uita mai atent la stirea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI,  :drink:

 

PENTRU CEI CE NU CITESC ATENT ESTE O COMEMORARE NU UN PROTEST.

 

 

pai eu ma gandeam sa o facem in scopul de a obtine o campanie de prevenire a accidentelor si de atentionare a celor pe 4 roti sau mai multe...

.........eu zic ca asta inseamna enorm pt noi......doar stim cat costa secunda tv........deci un spot pe toate posturile timp de o luna inseamna ceva.......pt asta merita sa ne zbatem! cu asta ne ajutam! degeaba va intalniti sa comemorati un prieten.......asta nu ajuta cu nimic pe nimeni! trebuie sa facem ceva constructiv pt a prevenii astfel de situatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a face ceva va rog sa cititi Legea nr. 60/1991 privind organizarea si desfasurarea adunarilor publice

Legea nr. 61/1991 pentru sanctionarea faptelor de încălcarea unor norme de convietuire socială, a ordinii si linistii publice

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...