Sari la conținut

Protest in fata guvernului


photocreep
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

parerea mea e ca protestul ar trebui ridicat la fiecare intalnire organizata de cluburi, la parada eventual (care e legala) ...

Foarte buna idee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum, ora preferata este 19:00 dar mai aveti tim sa votati

AICI

Puteti sa votati pana maine la ora 17 as zice eu... numai sa ne hotaram odata! Eu vin la ce ora se stabileste, numai sa ne hotaram. Daca pana maine se decide ceva clar, vom veni la ora hotarata!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul cu votatul orei este inchis (sau cel putin asa imi apare mie). Eu impreuna cu mai multi prieteni vom fi la ora 19.00 pe trotuarul dintre Kiseleff si Aviatorilor. Vom avea prosoape legate la oglinzi si lumanari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va deranjeaza o sa vin cu bicicleta . Din nefericire nu am inca motocicleta , dar as face orice pentru a ne mobiliza si a trage un semnal de alarma ! Prea multi au murit fara vina lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat va dura doar 10 minute trebuie sa aparem totzi'o'data. Propun ca intalnirea sa fie pe stradutza din dreapta paralela cu bulevardul aviatorilor pana-n statuia aviatorilor

adica ...

Eu impreuna cu mai multi prieteni vom fi la ora 19.00 pe trotuarul dintre Kiseleff si Aviatorilor.
.

 

 

 

 

 

 

La fix ne deplasam totzi in fatza guvernului. Stam 10 minute in liniste completa cu lumanari aprinse shi apoi ne dispersam. Eu spre etrusco.

 

Cei care nu pot ajunge pana la fix (19 sau 20 cand se va hotari) nu vor mai intra in formatzie pentru a se evita zgomotul si vanzoleala.

 

Ca lumanari este de preferat candelutzele pe care putem sa le lasam arzand cand plecam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne hotaram de ora DAR nu trebuiesc chemati si cei de la televiziuni? Deci cred ca trebuie sa ne hotaram in timp util. Placebo are dreptate. Cei care intarzie sa nu mai intre in formatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare extrem de rau ca nu pot sa vin fiind plecat din oras. Mii de scuze fratilor!!!

 

Daca aceasta initiativa se realizeaza nota :drink: tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poll-ul a fost inchis.

 

Ramane ora 19 cum votase majoritatea inainte de inchiderea poll-ului! Eu votasem ora 20, dar ma voi supune deciziei majoritatii.

 

Ar fi bine sa nu ne intalnim nicaieri cu totii si pe urma sa mergem acolo. Ideal ar fi sa se respecte ora stabilita, sa se dea dovada de punctualitate nemtzeasca si sa venim in grupuri mici (5-6 moto) din diferite directii. Ne strangem, aprindem o lumanare si stam fix pana la 19:10. Dupa care plecam asa cum am venit: pe stradute prin spatele Guvernului, pe Aviatorilor, pe Calea Victoriei, pe Lascar Catargiu, pe Bdul Ion Mihalache, spre Buzesti, pe Stefan cel Mare si spre Gara de Nord. Slava Domnului, directii sunt multe, doar e cea mai mare intersectie din Bucuresti!

 

...si ne vedem in Etrusco! :drink:

 

DE ACORD? DACA DA, ATUNCI HAI SA FACEM ASTA IN MEMORIA CELOR CARE NU MAI SUNT PRINTRE NOI! MOBILIZATI-VA ACUM SI POATE SE MAI REDUC POSTURILE DE LA "ACCIDENTE"!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si programul meu se termina la 22.00, dar ma invoiesc de la munca pentru asa ceva.

 

reiau:

 

1. este comemorare

2. este cat de cat legal

3. voi avea actele la mine

4. voi fi punctual

5. voi fi extrem de linistit

6. voi avea prosopul de la inmormantarea lui radu legat de oglinda + lumanare

7. stau 10 minute, pe ceas, dupa care merg iar la munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si programul meu se termina la 22.00, dar ma invoiesc de la munca pentru asa ceva.

 

reiau:

 

1. este comemorare

2. este cat de cat legal

3. voi avea actele la mine

4. voi fi punctual

5. voi fi extrem de linistit

6. voi avea prosopul de la inmormantarea lui radu legat de oglinda + lumanare

7. stau 10 minute, pe ceas, dupa care merg iar la munca

Apropos:

Ar fi indicat pentru cine nu e in regula cu actele sa nu vina (sau sa nu vina cu moto). Va dati seama ca vom fi controlati la sange... deci:

 

- cine nu are numar/talon/casca

- cine are numerele expirate

- cine stie ca are seriile in neregula

- cine are verificare tehnica expirata

- cine nu are asigurarea obligatorie sau o are expirata

- alte probleme legale

 

e mai bine sa nu vina... mai bine atat pentru el cat si pentru imaginea celorlalti.

 

Sper sa nu fiu inteles gresit.

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si aveti grija ce dati pe gura ... fara nervi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten de pe forumul BMWClub.ro a scris urmatoarele:

 

Jaffar:

 

atentie, un flashmob reusit implica:

 

- nu se intilnesc grupulete inainte, fiecare vine de unde apuca, intilnire la ora fixa, fixa, fixa

- nu se scoate nici un cuvint in cele 10 minute

- la sfirsit fiecare pleaca care incotro, tot fara grupulete sau discutii. in general e misto ca unii pleaca pe jos, altii cu masina, altii cu metroul etc, aici va fi un pic altfel dar ideea de baza e aceeasi, sa nu se plece in grup sau in grupuri, chiar daca dupa 15 minute grupul de va reuni in alta parte pentru discutii.

 

avind in vedere ca ati ales un loc in care militienii vor veni rapid, poate ar fi bine sa reduceti timpul la 5 minute.

 

Ramanem totusi la timpul initial de 10 minute, dar doresc sa mai subliniez un lucru:

 

NU SE VOR ANGAJA DISCUTII CONTRADICTORII CU REPREZENTANTII ORDINII PUBLICE (POLITIE/JANDARMERIE) NU AU CE SA NE FACA, EU O SA AM LA MINE TEXTUL DE LEGE UNDE SCRIE CLAR CE AVEM VOIE SI CE NU! NU NE CERTAM CU NIMENI, DOAR COMEMORAM NISTE PRIETENI DISPARUTI!

 

In rest, toate bune si succes!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...