Sari la conținut

protest vineri 30 jun


Matei
 Share

la ce ora ne intalnim?  

32 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Ca idee: de la orele 17:00 incolo in Guvern nu e decat Ofiterul de servici si garda. Totusi, o ora in timpul orelor lor de program ar fi mult mai indicata. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat timp este dupa ora 15:00 vin cu siguranta ! dar dupa cum zice Thomas , ora 19:00 nu cred ca este o solutie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presa trebuie sa ne vada nu guvernul...

 

 

(parerea mea )

 

Pentru ca nu numai cei de la guvern circula pe strazi cu masina... (ci oamenii de rand in toata tzara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se protesteaza in fata unei INSTITUTII, nu in fata lui Tariceanu sau a soldatelului de la poarta. Cine e inauntru e irelevant. Doar nu crezi ca o sa iasa primul ministru sa ne intrebe de ce am venit, nu?

 

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca protestam cu cineva in cladire, pai atunci sigur iese cu scandal... sa vezi ca ne vine SPP pe cap..... aveti dreptate dar pare mai problematic

daca protestam in fata unei cladiri goale, o sa fim totusi auziti fara ca cineva sa se simta amenintat..... pare mai pasnic sau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad de ce ar veni SPP-ul. Nici aia nu-s asa nebuni, doar daca nu se lasa cu manifestari agresive.

Alta-i povestea, ca s-ar putea sa intervina jandarmii... daca protestul nu este cu aprobare de la primarie. din cate stiu eu, asta e procedura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie sa gandim un pic actiunea, adica:

- scopul, ce vrem - sa atragem atentia opiniei piblice asupra noastra, sa-i sensibilizam pe cei care ar putea ajuta cumva la protectia motociclistilor (presa, institutii, firme particulare, simpli cetateni)

- cum: comunicate de presa (instiintarea presei, practic) fluturasi, afise de tot felul, "parada" motociclistilor

- daca cineva ne acorda atentie - ce ii spunem exact? fie el si un interviu. Trebuie fixat un purtator de cuvant. Manifestarile de turma nu sunt privite bine. Sa ne fixam niste idei coerente si clare.

 

Acum, sariti cu idei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- daca cineva ne acorda atentie - ce ii spunem exact? fie el si un interviu. Trebuie fixat un purtator de cuvant. Manifestarile de turma nu sunt privite bine. Sa ne fixam niste idei coerente si clare.

 

Acum, sariti cu idei.

:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat ora 20.00 dar vin la orice ora se hotaraste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se protesteaza in fata unei INSTITUTII, nu in fata lui Tariceanu sau a soldatelului de la poarta. Cine e inauntru e irelevant. Doar nu crezi ca o sa iasa primul ministru sa ne intrebe de ce am venit, nu?

 

 

Ry.

AH ce-mi place omul asta!

ia de la mine un :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...