Sari la conținut

DERBI 125cc


Postări Recomandate

care e intrebarea mea,as vrea sa stiu dak e o buna alegere de a-mi cumpara o DERBI 125cc,vreau sa stiu daca fac ofrostie sau daca fac o chestie buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

HAHAHAHAHAHHAHAHAHA.... doamne sfinte... :drink: :laugh: :( :baldy:

Auzi mja... poti sa te tragi cu aia cu 636, alea alea... asta o sa o tin minte...

On-topic... design superb (toba sub sa), de motor nu jtu nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu, si mie mi se pare ciudat, dar asa am citit undeva, cred ca chiar in numarul ala din univers moto. era si la smaeb unul expus si i-am inrtebat pe aia de acolo cati cai are, mi-au zis 30 si ceva, nu mai stiu sigur, chiar parca spre 40. intradevar, pretul este foarte mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Derbiul este (la performante) imediat dupa aprilia rs125 deci e f bine.La design este superba dar groaznic finisata. Are 15,1cp la 8000rpm si cuplu de 13,5nm la 7800 vit max 125 (la model limitat) Parerea mea este k nu sunt diferente majore la vitezanele de 125. Acuma depinde de ce iti place tie. :drink: acuma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca design este cel mai frumos dintre vitezanele de 125 dar e cam scump ce-i drept. Ca performante nu stiu ce sa zic, nu cunosc; am un prieten care si-a luat recent.

 

gorelovers125, de ce zici ca e finisat groaznic? Eu l-am admirat la expozitii si nu mi s-a parut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Derbiul este (la performante) imediat dupa aprilia rs125 deci e f bine.La design este superba dar groaznic finisata. Are 15,1cp la 8000rpm si cuplu de 13,5nm la 7800 vit max 125 (la model limitat) Parerea mea este k nu sunt diferente majore la vitezanele de 125. Acuma depinde de ce iti place tie. :drink: acuma

195943[/snapback]

 

 

dupa ce este scoasa limita de cai, de la 15 ajunge aproape de 40 sunt sigur de asta si sunt sigur ca era vorba de performante, nu are nimeni numarul ala din univers moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carenele de ex sunt dintr-un plastic destul de urat si de ieftin  pt un motor de peste 5000 de euro. Nu stiu din ce sunt facute carenele de la aprilia cagiva etc dar diferenta este enorma.

195970[/snapback]

 

 

in revista nu zice de 40 de cai, cauta sa vezi daca scrie ceva de genu: "performante asemanatoare cu o motocicleta de 600cc"

 

acum mi-am amintit, parca 36 cp zicea ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum am vrut sa-mi iau aprilia rs 125 replica dar am vazut-o p asta si mi-a placut mai mult

mai ales ca e model 2005 (ma rog motorul d 125 e)

la bani ar ajunge cam la 50 d sute(5000) de coco sau iepuroi nu jtiu sigur dar oricat nu ma intereseaza pretu din moment c a zis tata ca vede ce-mi place mie si aia imi ia.

mi-am schimbat alegerea (adik nu prea o mai vreau pe doamna aprilia) deoarece si pt ca asta are un aspect mai futurist

toba sub sa(ceea ce rs 125 nu are),semnale in oglinzi,doua faruri p fatza(nu unu singur ca la rs) DAR SA MA CAC IN PLASTICELE LOR DE NEAMURI PROASTE,NU PUTEAU IN MTII LOR D PROSTI SA O FACA DIN FIBRA.

credeti ca ar fi bine sa mi-o iau portocalie sau argintie. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+ ca service-ul la united motors e plin d rs-uri

ceea c imi dovedeshte faptul ca

1 e plin pest tot d aprilia rs 125 replica ceea c imi creaza un avantaj CA NUMA EU SI INCA CATZIVA AVEM BEHAHA :drink:

2 se strica f repede cred din moment ce e plin service-ul united motors d ele :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in revista nu zice de 40 de cai, cauta sa vezi daca scrie ceva de genu: "performante asemanatoare cu o motocicleta de 600cc"

 

acum mi-am amintit, parca 36 cp zicea ala.

 

 

Nope nu scrie nimic cred k ai inteles t gresit si asa tzi s-a intiparit in minte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricare, dar mata sa fie. Mie imi place la nebunie cum arata vopsit mat; in plus am auzit ca este mai rezistenta la zgarieturi decat cea lucioasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea .. Trebuie intai si intai sa ti revizuiesti limbajul .. aici nu esti pe mahala :drink:..

Apoi iti garantez 100% ca nu are performante deste Aprilia .. din punctul de vedere al motorului .. si al cailor putere ...

SI in al treilea rand .. Daca ai bani si vointa .. poti sa ti faci apoi carenele din fibra ... si nu o sa mai arata in halul ala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma elf daca te-am suparat

ai dreptate d c ziceai u cu carenele din fibra

oricum cred ca asta am sa o fac in timp,sa gasesc p cineva bun

stiu nishte baieti din arges care fac asha ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...