Sari la conținut

DERBI 125cc


Postări Recomandate

eu as zice chiar ba din contra, acum fiecare cu gusturile lui :lol:. mie mi se pare prea futurista si incarcata. daca e sa ramanem la sport, imi place mai mult mito sau rs, ca aspect.

Rs-ul este prea comun :laugh: Ca si geaca RICH la tigani :cheers: NO OFFENCE :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cbr 125 este mult mai comun si mult mai urat ca harrison la tigani :laugh:

:lol: :D Ma horatiu diferenta intre RS si CBR (the most important) este:

Rs:par,par,par,paaaaaaaar,paaaaaaaaar,tronc,parrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,paaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr S-a dus motoru :laugh:

CBR: vrum,vrum,vrum,vruuuum,vruuuuuuuuuummmm,vruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmm,vruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm and it goes on and on

;) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :lol: Ma horatiu diferenta intre RS si CBR (the most important) este:

Rs:par,par,par,paaaaaaaar,paaaaaaaaar,tronc,parrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,paaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr S-a dus motoru :laugh:

CBR: vrum,vrum,vrum,vruuuum,vruuuuuuuuuummmm,vruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmm,vruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm and it goes on and on

;) :cheers:

nu nu,diferenta e rs paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar 170 ,cbr`u vrum vrum :D 130....a si paaaaar e mai rapid ca vruuuum face suta in 6 secunde :D .... si mai sunt mici diferente la kg si cauciuce :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu,diferenta e rs paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar 170 ,cbr`u vrum vrum ;) 130....a si paaaaar e mai rapid ca vruuuum face suta in 6 secunde :P .... si mai sunt mici diferente la kg si cauciuce :P

Ce nu imi place mie la voi este ca ce faceti voi este o ilegalitate :laugh: mergand cu RS de 34 de cai :D e ca si cum ai merge cu unu de 500 :cheers: Frate daca compari RS ul si CBR :lol: compara la A1 si ai sa vezi ca nu o sa mai tot va strofocati voi atat :D amandoua la A1---o lupta destul de stransa

Oare in testul acela de ce CBR a facut Mito? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu imi place mie la voi este ca ce faceti voi este o ilegalitate :lol: mergand cu RS de 34 de cai :P e ca si cum ai merge cu unu de 500 :cheers: Frate daca compari RS ul si CBR ;) compara la A1 si ai sa vezi ca nu o sa mai tot va strofocati voi atat :P amandoua la A1---o lupta destul de stransa

Oare in testul acela de ce CBR a facut Mito? :D

acuma de ce te iei de mine asa :laugh: ....tu esti ala care sa dus la militian si ia zis sa`mi puna rs`u pe dyno?? :laugh: :D ....poate la asta ai dreptate dar la kg si gume n`ai ce zice :D :P ....Oricum am un filmuletz cu un cbr ca al tau cu o toba facuta manual si cum suna ala :eek: ...FOAAAARTEEE TAAAAARE FRATE! :D

 

edit : din greseala a facut mito....tineau aia cu cbr`u :P

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma de ce te iei de mine asa :cheers: ....tu esti ala care sa dus la militian si ia zis sa`mi puna rs`u pe dyno?? :laugh: :lol: ....poate la asta ai dreptate dar la kg si gume n`ai ce zice ;) :P ....Oricum am un filmuletz cu un cbr ca al tau cu o toba facuta manual si cum suna ala :D ...FOAAAARTEEE TAAAAARE FRATE! :D

 

edit : din greseala a facut mito....tineau aia cu cbr`u :P

Pune si tu filmuletu pe forum pls :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rs-ul este prea comun :lol: Ca si geaca RICH la tigani :cheers: NO OFFENCE :D

Poate e comun datorita faptului ca e cel mai bun :P,oricum au inceput sa aiba multi si cbr!

 

Reverse...sachs xtc racing chiar este cel mai bun! Pacat ca nu il gasim si la noi!

:D

 

:laugh: :laugh: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indeeeeed!!!! :lol: very very nice!!!In special ultimul! Cati bani s-or fi bagat in cbr-ul ala.. :laugh: ?

 

:laugh:

Deci eu o sa zic preturile de Europa, dar el este din Indonezia si acolo sunt mult mai ieftine

Monopost: 100 euro

Parking lights 30 euro

Endurance (toba) 200 USD

 

Restul nu mai stiu :cheers: dar o sa il intreb :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu o sa zic preturile de Europa, dar el este din Indonezia si acolo sunt mult mai ieftine

Monopost: 100 euro

Parking lights 30 euro

Endurance (toba) 200 USD

 

Restul nu mai stiu :cheers: dar o sa il intreb :lol:

Nu este scump avand in vedere cat de frumos iese si cat de mandru trebuie sa te simti dupa aceea :laugh: !

Te bate si pe tine gandul la asa ceva sau deja ai...? :laugh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

salut :blbl: am eu un derbi gpr 125 racing....cumparat recent... e super marfa motoru,,,are motoru si cutie de viteze facute d yamaha si au stante p ele cu ''made in japan''! credeti-ma p cuvant! e fabrikat in noiembrie 2005 si am avut bafta cu astea d yamaha p el ,,, am inteles k in 2006 va avea acelasi motor k cel dupa rs ( DERBI si APRLIA fac parte din piaggio) acum e ink limitat la 15 cai si fuge 130 garantat! am un prieten care si l-a delimitat si am mers eu cu el blana (10.000 d ture) cu 160,,,ce sa mai zic,,super multumit d el,,am 2500 d km si nu are absolut nimik,,nici o problema,,,doar ulei si benzina si rodaj si o revizie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut :cheers: am eu un derbi gpr 125 racing....cumparat recent... e super marfa motoru,,,are motoru si cutie de viteze facute d yamaha si au stante p ele cu ''made in japan''! credeti-ma p cuvant! e fabrikat in noiembrie 2005 si am avut bafta cu astea d yamaha p el ,,, am inteles k in 2006 va avea acelasi motor k cel dupa rs ( DERBI si APRLIA fac parte din piaggio) acum e ink limitat la 15 cai si fuge 130 garantat! am un prieten care si l-a delimitat si am mers eu cu el blana (10.000 d ture) cu 160,,,ce sa mai zic,,super multumit d el,,am 2500 d km si nu are absolut nimik,,nici o problema,,,doar ulei si benzina si rodaj si o revizie

Adica noul motor va avea powervalve?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: si asta are power valve numai k astia de la derbi (yamaha ) il numesc YPVS System (yamaha power valve system),,,chiar acum iti scriu uitandu-ma pe manualul de utilizare

deci din 2006,derbi gpr 125 va avea EXACT acelasi motor k si aprilia,,dupa parerea mea nu e un lucru mai bun! una e sa ai motor si cutie facute d yamaha la mama lor acolo in japan si alta e ,,, in fine,,,e mai ieftin pt ei sa puna acelasi motor d p aprilia (stii povestea cu derbi,aprilia,piaggio..motive financiare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: si asta are power valve numai k astia de la derbi (yamaha ) il numesc YPVS System (yamaha power valve system),,,chiar acum iti scriu uitandu-ma pe manualul de utilizare

deci din 2006,derbi gpr 125 va avea EXACT acelasi motor k si aprilia,,dupa parerea mea nu e un lucru mai bun! una e sa ai motor si cutie facute d yamaha la mama lor acolo in japan si alta e ,,, in fine,,,e mai ieftin pt ei sa puna acelasi motor d p aprilia (stii povestea cu derbi,aprilia,piaggio..motive financiare

:D Din 2007, in paralel cu modelul in 2t, Derbi GPR 125 o sa fie facut si intr-o varianta cu motorizare in 4 t Piaggio, de 11 kW (15 CP) (4 supape, cutie cu 6 rapoarte) - similar celor de pe noile Mulhacen 125 (scrambler), Senda Terra (enduro) si Freexter -naked (vezi stirile din ultimul Univers Moto - nr.8). Uite si-o poza cu Freexter (o sa fie si destul de ieftin, pe la 3.000 iepuroi - la ei in Vest, se-ntelege! :burnout:

Toate bune :cheers:

post-5405-1154003566_thumb.jpg

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...