Sari la conținut

Confectionare Crash-pad


Postări Recomandate

Stiti pe cineva care confectioneaza crash-pad-uri artizanal?sau un magazin la care sa gasesc pt un gsxf din 2000?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wai ma terminati cu raspunsurile astea. Poate omu' n-are strung acasa, poate n-are cunoscuti cu strung, poate nu stie unde sa caute un strungar, poate strungarul ala o sa-l trimita sa caute material si omu' n-are timp, etc. Stiti pe cineva la care sa poata merge, sa-i zica "asta vreau" si sa-l rezolve? OK, trimiteti-l la ala. Nu? Nu mai dati click pe "Add Reply".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Âştiu eu un strungar artist, care are Âşi materie primă ... îi explicați ce vreți Âşi vă face ... mie mi-a rectificat niÂşte chestii aproape imposibile :)

 

doritorii să-mi dea mp

 

PS am uitat să precizez ... omul are atelierul în BucureÂşti, zona Voluntari

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puneti-va suruburi chioare sa se indoaie la orice mic impact :)

 

Puneti-va suruburi extra-dure sa forteze prinderile din cadru, eventual sa se rupa (am 1 exemplu vazut cu ochii mei)

 

Si discutia poate continua legat de materialul propriu-zis al buloanelor de protectie, etc.

 

Un crash-bar mai merge manufacturat, cu mai multe prinderi de cadru, etc. dar la buloane, unde e un singur pct de impact, e prea riscant din pct meu de vedere sa va ieftiniti. Ca in caz de belea, poate distruge mai mult decat face bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu eu pe cineva. are montate pe motorul propriu si a facut si pentru un prieten de-al meu. le face din ceva inox, si cu cap de plastic(sau teflon?) ca sa amortizeze socurile la cadere. prietenul a cazut deja si si-au facut treaba(a salvat carena) . il gasesti pe forum, cu id karpatenwolf, si e din sibu. la prietenul asta i-a luat 150 lei cu tot cu montare, dar spunea ca difera in functie de model. e un tip de incredere,mecanic moto; si eu am facut reparatii la el

Editat de pogor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...