Sari la conținut

Accident Muzeul Satului


kawasaki_axx
 Share

Postări Recomandate

Multumim pentru ajutorul dat colegului nostru. Se pare ca a ajuns la spital pana la urma.

Este coleg cu mine si Homar. Nu are probleme decat cu genunchiul din cate am auzit. In rest e ok.

Nu e cazul sa banuiti altceva. Pur si simplu nu a vrut, initial. Apoi a mers. Nu a furat nimic sau alte bazaconii.

 

Multumim inca odata!

 

Nici nu realizeaza cat de norocos este ...a scapat de ce e mai rau datorita castii ! Ii sugerez atat lui cat si altora sa poarte casti inchise nu prostii de-astea open face !

 

Multa sanatate si sa auzim de bine ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai aparut Renegade ca-l bagau alde Colombo astia cu capete de tinichea pe bietu om la puscarie, auzi la ala a primit un mass de la... Iasi, (au arc de triumf la Iasi ma desteptule?), ai primit mass-u la 7,45 si asta a cazut la 10, deci avem 2 variante UFO:

1. scuterul a fost teleportat fix sub cooru victimei.

2. victima s-a teleportat cu tot cu scuter si din greseala in curba temporala a alunecat pe o pata de ulei si a cazut la Arc in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am spus de la bun inceput! trebuia legitimat pe loc! ceva nu e bine aici..a dat cu capul de bordura, cu fata, nu putea sa mearga, l ai pus pe o banca..sa ce? daca dupa ce plecai de acolo, facea asta o hemoragie si crapa?

 

Propun un topic...toti care au timp liber, sa puna nr de tele pe forum! in caz de accident, scandal, martori..sa sunam si sa vina cine poate! eu pot fi sunat 24/24 la 0727 316 820 ptr BUCURESTI! trebuie sa ne adunam oamenni buni! sa ne ajutam!

Mda buna ideea asta cu sunatul , ar trebui mai multe numere de telefon stranse aici . Si odata sunat unul , in caz de accident , sa aiba si el la randul lui pe cine sa sune , banuiesc ca accidentatului numai de sunat la 10 numere nu o sa-i arda ... E valabil si din partea mea ce a zis MotoPlus , 0723 753 762 Cristi - Bucuresti 16/24 :) 8 ore sunt la munca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati totusi sa disociati cele doua probleme. Cea cu colegul care a dat de peisaj e una care se intimpla. Chiar daca scuteru e ieftin nu inseamna ca e furat. L=a cumparat second-hand ca sa se miste pe distante scurte.

Restul e abureala cu mesaje de la Iasi sau alte traznai. Acela e alt subiect si e de competenta Politiei. Cum sa legitimezi tu civil un alt civil. Cu ce drept? Hai sa fabulam. Mai bine mergeti si mancati un ... homar :)

 

Numai bine si multumiri inca odata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am spus de la bun inceput! trebuia legitimat pe loc!

 

frumoasa initiativa de a suna pe cineva in caz de accident si desi nu am scris aici motoplus si a pus nr de telefon ca sa ajute. frumos..

 

altceva ma intriga: faza cu legitimatul. nu aveam nici un drept si nici o autoritate sa legitiamam pe cineva si nu suntem in masura sa ne facem politie motociclistica. o sa organizam potere de acum evetual sa aplicam sanctiuni?

 

ca om, cetatean, nu imi poate fi solitictat sa ma legitimez de catre cineva care nu e autorizat.

 

nu vrea sa mearga la spital, este libertatea omlui si trebuie respectata. daca face hemoragie dupa ? esti echivalent cu tata lagandu ma de calorifer sa sunt sanse mari sa fac cu mobra. stiu ca in general dorm binele altora dar nu avem dreptul sa il impunem impotriva vointei lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa initiativa de a suna pe cineva in caz de accident si desi nu am scris aici motoplus si a pus nr de telefon ca sa ajute. frumos..

 

altceva ma intriga: faza cu legitimatul. nu aveam nici un drept si nici o autoritate sa legitiamam pe cineva si nu suntem in masura sa ne facem politie motociclistica. o sa organizam potere de acum evetual sa aplicam sanctiuni?

 

ca om, cetatean, nu imi poate fi solitictat sa ma legitimez de catre cineva care nu e autorizat.

 

nu vrea sa mearga la spital, este libertatea omlui si trebuie respectata. daca face hemoragie dupa ? esti echivalent cu tata lagandu ma de calorifer sa sunt sanse mari sa fac cu mobra. stiu ca in general dorm binele altora dar nu avem dreptul sa il impunem impotriva vointei lor.

in caz de accident cel mai important lucru care se neglijeaza....de multi e....martorii si declaratiile lor...

de aici se iau multe tzepe.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru ajutorul acordat colegului nostru, din cate observ sunt din ce in ce mai putin OAMENI care mai fac asa ceva, cei mai multi prefera sa treaca impasibili pe langa accidentat.

 

Off topic: Homar vine de la Horia Martis nu de la ceva cu coada si clesti, ptr cei fara imaginatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca am dreptul sau nu sa legitimez, dar daca vad pe unu care pica cu moto si nu vrea nici in ruptul capului sa mearga la spital, sau nu vrea nici un fel de ajutor..cu toate ca este ranit, mie mi se pare dubios! !

 

nu va fie cu suparare, dar mie mi s a furat o moto ! sunt f multe sanse, ca un manelist sa fure o moto, si sa pice cu ea..PREVENTIV!

 

nu vreau sa supar pe nimeni..dar..PREVENTIV! si vorbesc la modul " general" acum se stie cine e cel care a avut acc...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru ajutorul acordat colegului nostru, din cate observ sunt din ce in ce mai putin OAMENI care mai fac asa ceva, cei mai multi prefera sa treaca impasibili pe langa accidentat.

 

asa e, dar intr-un fel, omu care trece "pe langa" se gandeste: ma opresc, il ajut, vine militia, si pierd restul zilei, noptii la militie cu declaratii, plus ca incepi sa te "atasezi" de accidentat, sa urmaresti starea in care se afla. nu zic, e bine sa ajuti pe altii, ca asa e omenesc, DAR nu toti gandim la fel, nu toti suntem manelisti. suntem in 2008, orice se poate intampla... ASFALT USCAT si FARA INCIDENTE :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...