Sari la conținut

Java Chopper?


sacal
 Share

Postări Recomandate

eu am vazut noile modele doar in poze, dar daca sunt cu motorul ala vechi nu cred ca se merita 3500 euroi...la banii astia ai un kawasaki en 500 sau chiar un virago 535 (daca nu ma insel )

tot la banii asta daca nu vrei neaparat chopper itzi iei un speed de 600- 750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc totusi ca e noua. si nu arata chiar urat

si tot pe forum am citit lucruri bune de fabrica java

pe de alta parte Kawa sau Virago sunt altceva. cu totul altceva

din ce an as gasi frumusetile astea la aceeasi suma de 3500 euro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la pretzul asta gasesti motociclete bune fabricate dupa 92-93 si nu au mai mult de 30 mii km...

uita-te si tu pe www.mobile.de si cauta in germania....adauga taxele vamale si o sa vezi ca te descurci cu 3500

gasesti si in tzara la banii astia...si te scuteste de umblatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ai ca motoare relativ "ieftine" marauder-ul Suzuki de 125, tot chopper insa mult mai aratos decat jawa de 125, aia zici ca-i mobra din fata.. Intra pe www.suzukimotors.ro E cel mai ieftin model de la ei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai interesant e marauderul de 250 la 5500 euro cu tot cu taxe. avantajul ar fi ca se ofera si o reducere de 7% pentru orice model.

alternativa ar fi o yamaha de 250 la 3500 fara taxe, adica tot pe la vreo 5300 de euro cu taxe.

optiune jawa cade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca, ma bagai si eu ca vaca

tinand cond de situatia financiara si de puterea de cumparare a romanului , la modu general, cum naiba ceri frate 5500 pe un Marauder 250? mi se pare aberant si ofensiv in acelasi timp :P zau asa

apropo, stiu ca cel mai ieftin 125 e kawasaki El (parca). pe la 2600. da nu bag mana-n foc (din magazin, Italia). apoi drag star-u si intruder-u 125, pe la 4000+ euro. poate ca aberatia exista si in comparata asta de preturi, dar sa fie atat de mare diferenta de calitate incat sa justifice pretul? chiar varza cum sunt in aceasta materie, nu cred ca se justifica mare lucru.

 

sa perdonati dak am facut mizerie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici o mizerie.

totusi tu la cat ai evalua marauderul de 250? 5500 euro, din care scazi 7% reducere, nu e totusi atat de mult.

pe de alta parte cine n-ar vrea o suzuka la vreo 2-3000 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehehehehe....Jawa aia de 350 in 2 timpi e 3500 de marafeti...la banu asta iti iei orice altceva, mai japonez, mai fiabil, mai.......mai

Un pret cat de cat realist la o jawa noua( versus performanta, fiabilitate) ar fi fost pe la vreo 1500...atunci te mai gandeai ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici o mizerie.

totusi tu la cat ai evalua marauderul de 250? 5500 euro, din care scazi 7% reducere, nu e totusi atat de mult.

pe de alta parte cine n-ar vrea o suzuka la vreo 2-3000 de euro

deci:

Marauder 250 - 3096 euro

Intruder 125 - 4300 euro (cu asta se face scoala)

Drag Star 125 - 4800 euro

preturi 'cheia-n mana' + IPT (o taxa de vreo 100 euro)

Si o diferenta: cate un cilindru in plus la ultimele 2 :P) na ca m-am prins

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...