Sari la conținut

Pe A.vlaicu, La Campusul Nou....pe La Ora 17,00!


dio phili
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist din Constanța se luptă să supraviețuiască după ce a a fost lovit de un autoturism.

După impact, a fost aruncat în aer la 100 de metri distanță. Martorii spun că bărbatul nici măcar nu purta cască. ÂŞoferul maÂşinii a virat stânga, fără să-l vadă. ÂŞi maÂşina s-a făcut praf în urma ciocnirii. PolițiÂştii i-au deschis dosar penal Âşoferului pentru vătămare corporală din culpă. Oamenii legii spun că o parte din vină o are Âşi motociclistul pentru că a confundat Âşoseaua cu o pistă de curse

 

asta e de la pro tv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

se pare ca a murit... am trecut pe la ora 22:30 si erau lumanari aprinse in locul in care a aterizat din zborul... se pare ca a avut ceva viteza daca a zburat 3 stalpi de iluminat... dumnezeu sa il ierte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la Gica (adaugat 16-06-2008 ora 22:08)

ancheta politistilor e ca de obicei proasta. adica cum sa acuzi un om ca nu a acordat prioritate unui ceva care intro secunda nu e acolo si in cealalta t izbeste? motoclistul acela avea peste 250 km/h acu turometrului blocat la peste 17.000 d turatii. deci el nu e devina ca merge cu peste 200 km/h in traficul infernal de p varianta..asta este! pacat ca inca se mai intampla asa ceva din cauza inconstientei unora se nenorocesc doua familii.

 

auzi dobitoc,Doamnee mare ti-e gradina,cati prosti pot sa existe pe pamant,bine ca nu a zic ca rula cu Mach3

Multa sanatate motociclistului,fie ca Dumnezeu sa nu isi intoarca fata de la el

 

 

imi pare rau,am scris sanatate dupa ce a aparut postul de mai sus.RIP,Condoleante si multa putere familiei :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E distanta destul de mare de la semafor la locul accidentului. A avut timp sa prinda ceva viteza, si dupa cum arata masina si la distanta pe care a parcurs-o el prin aer, cred ca avea ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acul de la turometru urca in momentul cand se ridica roata din spate asa ca nui exclus sa fii urcat in momentul impactului,,oricum avea viteza ca asa e d obicei dar sa nu exageram cu atatea ture pe min....cineva nu stie bine cum ii cu turatiile alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu se zbate intre viata si moarte si voi dati ripuri si pe deasupra il mai faceti si fraier...l-am cunoscut acu o saptamana ...aveam niste prieteni comuni...Doamne ajuta sa se faca bine...Goofy si inca niste prieteni de-ai lui au plecat la constanta....mai devreme aflasem ca a iesit din stop cardiac dar tot in stare foarte grava...ambele picoare rupte,arsuri grave...si leziuni la baza craniului....eu inca sper si ma rog sa aiba sanse.......eu am cazut cu moto si mi-am fractura piciorul si la nici 2 ore niste amici de-ai mei au aflat ca sunt in coma ..la un spital din alt judet...nu va mai luati dupa gura lumii....sau celor de la tv...daca e cineva care a venit de la spital acu il rog sa posteze...cu situatia exacta....

Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa merg eu maine pe zi si o sa incerc sa aflu mai multe,acum din cate am inteles e prin operatii fara prea mari sanse,dar totusi,sa speram ca va fi ok,revin maine cu detalii clare.o seara buna,daca se mai poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare stie cate o ipoteza. Repet, un medic de la spitalul de urgenta, a spus clar ca baiatul a murit. Sa dea domnu sa nu fie asa...

astea sunt numerele de la spital 0241503206- resuscitare si 0241503412 - trauma unde vin cei stabili.

 

eu am sunat la primul si mi-au spus ca nu a murit. suna-ti la al II-lea.

multa sanatate motociclismului.. si de mine au zis ca aveam 200 la ora si m-am ridicat pe o roata...gura lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa fie clar pentru toata lumea...sa nu se mai auda faze de genu "nu purta casca"...ROBERT NU MERGEA NICIODATA FARA CASCA" dar se intampla sa faca prostia sa nu o lege...cum a facut si acum...daca nu-i zbura casca era viu acum...pecat fracturi la picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul ,mergea dinspre mamaia spre bdul tomis. ia dat o forja mica apoi a intors mergand spre mamaia ,tot tare. Distanta de la semafor la locul impactului este mare avea timp sa prinda .....( )... dar nu stiu cat ! Nu stiu cine a fost vinovat pt ca nu eram acolo la momentul accidentului. Din cauza dealului de acolo vizibilitatea este scazuta. Parerea mea este ca masina a vazut motorul crezand ca are timp sa treaca nestiind viteza reala a motocicletei... (nu stiu sigur e decat o parere) Motociclistul are o mare parte din vina cu toate ca este o varianta a orasului e destul de aglomerata mai ales avand in vedere in perioada care suntem. S-a vazut ca nu e din oras pt ca daca era .. in acel loc nu avea sigur acea viteza! Am dedus viteza din ce am vazut acolo. Un burete din interiorul castii smuls nu rupt din casca era pe motor..nu stiu cum.. Am ajutat impreuna cu un prieten ,politia sa mai constate o urma de sange mult mai aproape de locul accidentului fata de penultiama care se afla la 60 de metri... cum de altfel spun alti useri. Chiar si asa nu inseamna ca nu a cazut acolo putand sa cada mult mai aproape ( sau daca nu marci cu sange locul impactului in raport scrie ca ai zburat cu sutele de metri) Soferul autoturizmului era afara incercand,/ sau nu ,sa para neafectat... AM INVATAT DE MULT SA NU MAI MERG TARE PRIN ORAS MAI ALES PE SOSELE INTERSECTATE DE STRADUTE.. DAR ACUM AM INVATAT SA NU MAI IERT NICI UN SOFER CARE IMI GRESESTE .. PT CA DACA NU PLATESTI UITI!

Editat de Suspans
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta da Luke cool hand......

Asa baiat.....congrats.....sa te gandesti la nefericita.......

:cheers:

 

Dak nu ai idee d c am intrebat mai bine nu mai comenta facandu-ti propriile scenarii...

Credeam ca e prietenul unei colege d facultate (nu l`am cunoscut si erau prea multe asemanari)...

 

nevermind...

 

flori o cheama pe prietena lui

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...