Sari la conținut

Accident azi 10.07.05


DragosKTM
 Share

Postări Recomandate

Astazi pe la ora 20, in fata la hotel Parliament (intre Cotroceni si Casa Poporului) am vazut urmele unui accident. In spatele unei masini mici, albe (ceva gen Ford Fiesta sau Opel Corsa) se vedea urma unui impact destul de nashpa cu o motocicleta, inclusiv haionul spart). In zona erau Politie, Salvare, tot tacamul. Erau prezente 2 motoare BMW de politie plus un Suzuki super-sport, alb-albastru. Suzuki-ul nu avea nimic, atat cat am putut sa vad din mersul masinii, mi s-a parut ca unul din cele doua BMW-uri de politie este lovit. Nici un ranit pe jos, poate il bagasera deja in Salvare. Din pacate nu am putut sa opresc sa aflu mai multe. Stie cineva ceva??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact unul din tronsoanele mele preferate. . .Imi place rau curba aia perfida in sus spre Marriot. Daca nu ar fi gaura aia in asfalt (aproape invizibila) in care am bagat un voblaj de zile mari ieri, ar fi chiar o curba perfecta (desi parsiva). Azi chiar am raschetat scaritza stanga la a doua ajustare de directie pe curba in sus. De cate ori trec pe acolo sunt constient de cat de cacao este facuta curba aia totusi. Aia care vin la vale, se trezesc dintr-o data ca din trei benzi ramane una singura. .cu preaviz penibil, iar aia care urca tre sa fie atenti la aia care baga stanga la mijloc taind calea celor care urca, si tocmai cand scapi de unghiul unde vireaza aia stanga la vale, constati ca S-ul care urmeaza e mai parsiv decat iti imaginai. Nu mai zic si de cele doua benzi care se fac una, , la deal . Cred ca politistul a furat-o acolo. . .Suzuki-ul era oprit poate doar asa din solidaritate cu motociclistul. .chiar daca politist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi "place" mie, e ca EXACT unde sunt mai putine benzi e trotuaru' mai lat. Nici macar de gardu MApNului sau al palatului nu deranjeaza in vrun fel, n-ar trebui mutat... e trotuarul mai lat... drum facut romaneste!

...natie de cr*tini! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten bun de-al meu era.Motocicleta in cauza: Suzuki GSX-R 1000 K2.Azi am aflat si eu.Stiu vag ce s-a intamplat.A intrat cu viteza in curba,si a luat acea "gaura din asfalt(aproape invizibila)" :bounce: si el a zburat de pe motocicleta intr-o masina.Motocicleta are geamul spart,semnale sparte si este zgriata.Pe el il doare tot corpul si a suferit o mica pierdere de memorie.Bine ca a avut echipament.Casca este destul de zgariata.Cum aflu exact ce s-a intamplat, va scriu.

Editat de mirciulik86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Nashpa curba. In primul rand pentru ca e inclinata catre exterior. In loc sa te tina, te arunca. Acolo am facut primul accident cu masina, acu vreo 7 ani. Singur singurel, am intrat super tare (de, varsta) si am pierdut spatele. M-am infipt in gard... si acum se mai vad niste dungi negre.

 

On topic: bine ca a avut echipament. Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki GSX-R 1000 K2. ... si el a zburat de pe motocicleta intr-o masina. Motocicleta are geamul spart,semnale sparte si este zgriata.Pe el il doare tot corpul ... Cum aflu exact ce s-a intamplat, va scriu.

200741[/snapback]

 

Aha!! Mie mi s-a parut ca motorul n-are nimic. Dar fundul acelei masini era infundat zdravan, inclusiv haionul spart, ceea ce duce cu gandul la un impact destul de dur. Daca "infundatura" a fost provocata doar de corpul lui, e clar ca a fost bine de tot zdruncinat. Sper sa nu aiba probleme grave, dar cel mai bine ar fi sa-si faca control complet. Ii tzin pumnii ! :bounce: :crack:

 

Tine-ne la curent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Infecta groapa aia... e asa bine mascata de nici n-o vezi. Daca trec de 7 ori intr-o saptamana, cred ca de 3-4 ori ~ dau in ea sau franez ca naiba, cu toate ca o stiu. Asta pe langa ingustarile nejustificate ale drumului pe sensul de coborare :crack:

 

Multa sanatate baiatului. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci groapa aia este chiar dupa ce treceti de Hotel Parliament Extra Light (pe urcare), amplasata chiar pe linia continua, chiar in locul in care incepi sa virezi spre stanga. Dupa ce m-am invatat minte de cateva ori (intrand in ea) acum iau trasa cu juma de metru mai in interior (pe banda mea) , contravrez mai mult acolo, rulez pana la a doua schimbare de directie in curba (a doua tot spre stanga) inclin motorul cat pot si ma pregatesc de schimbarea de directie spre dreapta (si aia una de tot kktu, ca era sa ajung pe contrasens de cateva ori), mergand cu motorul mai putin inclinat, inspre primul semafor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten bun de-al meu era.Motocicleta in cauza: Suzuki GSX-R 1000 K2.Azi am aflat si eu.Stiu vag ce s-a intamplat.A intrat cu viteza in curba,si a luat acea "gaura din asfalt(aproape invizibila)"  :bounce: si el a zburat de pe motocicleta intr-o masina.Motocicleta are geamul spart,semnale sparte si este zgriata.Pe el il doare tot corpul si a suferit o mica pierdere de memorie.Bine ca a avut echipament.Casca este destul de zgariata.Cum aflu exact ce s-a intamplat, va scriu.

200741[/snapback]

Am ceva relatii la asigurarile de sanatate....Io stiu, cum functioneaza sistemul din pacate contra timpul necesar pacientului :crack: ?! Daca are nevoie de un ajutor suplimentar pentru tratamente si alte chestii specifice .... sunt la dispozitie! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator BadBoyy1988

Insanatoshire grabnica motociclistului... si ce mai pot sa spun...

AVETI GRIJA FRATILOR k e din ce in ce mai rau....

sunt din ce in ce mai multe accidente...e de rau..!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...