Sari la conținut

Intalnire Fz-risti


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 793
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu i fain faceti discriminare ,de parca ati vrea sa distrugeti mitul motociclistilor....va place cand va salutati cu ceilalti ?tot pe doua roti sant ei sant parca un pic mai comunicativi chiar de au plecat la drum cu fotoliul DAR NU AM VAZUT VRE O DATA PE FORUM CE AM CITIT IN LEG CU VITEZANE DE O ANUMITA MARCA ...NU POSEZI ASA CEVA NU TE INTALNESTI CU NOI NU POTI ????????????????????????????????????nu am vazut un colt al chopperistilor care sa interzica pe ceilalti CE AVETI VRATILOR AU INTRAT PARTIDELE POLITICE SI AICI SAU MAI BINE ZIS si intre noi SOS SOS! SOS! SOS! nu va dezbinati vor rade trabantisti de noi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu i fain faceti discriminare ,de parca ati vrea sa distrugeti mitul motociclistilor....va place cand va salutati cu ceilalti ?tot pe doua roti sant ei sant parca un pic mai comunicativi chiar de au plecat la drum cu fotoliul DAR NU AM VAZUT VRE O DATA PE FORUM CE AM CITIT IN LEG CU VITEZANE DE O ANUMITA MARCA ...NU POSEZI ASA CEVA NU TE INTALNESTI CU NOI NU POTI ????????????????????????????????????nu am vazut un colt al chopperistilor care sa interzica pe ceilalti CE AVETI VRATILOR AU INTRAT PARTIDELE POLITICE SI AICI SAU MAI BINE ZIS si intre noi SOS SOS! SOS! SOS! nu va dezbinati vor rade trabantisti de noi....

 

Cred, nu, nu cred, sunt sigur ca pozele vorbesc de la sine. Oricine a oprit a fost bine primit, unde mai pui ca la toate intalnirile suntem maxim 5 fz-isti iar restul cu diferite motoare, dar cel mai important este ca am legat multe prietenii. Si mai sti cum este iti trebuie un motiv ca sa faci ceva, asa si la noi. Un nume dat unei intalniri si motivul este nascut. Si nu uita !!!!!!!......... si tu joia ai un motiv sa treci pe la academie, suntem acolo unde poate spre surprinderea ta o sa cunosti si choper-isti. Numai bine tuturor si sa vina odata primavara

 

 

AOPTAINTALNIREFZ-isti003.jpg

ANOUAINTALNIREFZ-isti023.jpg

ANOUAINTALNIREFZ-isti021.jpg

ANOUAINTALNIREFZ-isti013.jpg

AZECEAINTALNIREFZ-isti005.jpg

 

ma uitam in primele pagini cu poze si mi-am gasit motorul cu fostul proprietar :yikes:

 

Cred ca despre el este vorba, nu?

 

INTALNIREFZ-risti020.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha, ce mica-i lumea. E colaborator la revista unde lucrez :yikes:). Initial nu-l vazusem niciodata pe la redactie, ne-am intalnit la intrunirea nastra si ne-am cunoscut acolo, apoi cand l-am vazut ca a intrat in birou nu stiam de unde sa-l iau. Am stat si am tot vorbit despre Fazere, ii povesteam de al meu, imi povestea de al lui. Oricum, ai cumparat o motocicleta buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha, ce mica-i lumea. E colaborator la revista unde lucrez :yikes:). Initial nu-l vazusem niciodata pe la redactie, ne-am intalnit la intrunirea nastra si ne-am cunoscut acolo, apoi cand l-am vazut ca a intrat in birou nu stiam de unde sa-l iau. Am stat si am tot vorbit despre Fazere, ii povesteam de al meu, imi povestea de al lui. Oricum, ai cumparat o motocicleta buna.

 

dap stiu. numai ca am avut ghinion eu. stiu ca e si colaborator la voi, de cand cu excursia lui in Scotia, parca. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu i fain faceti discriminare ,de parca ati vrea sa distrugeti mitul motociclistilor....va place cand va salutati cu ceilalti ?tot pe doua roti sant ei sant parca un pic mai comunicativi chiar de au plecat la drum cu fotoliul DAR NU AM VAZUT VRE O DATA PE FORUM CE AM CITIT IN LEG CU VITEZANE DE O ANUMITA MARCA ...NU POSEZI ASA CEVA NU TE INTALNESTI CU NOI NU POTI ????????????????????????????????????nu am vazut un colt al chopperistilor care sa interzica pe ceilalti CE AVETI VRATILOR AU INTRAT PARTIDELE POLITICE SI AICI SAU MAI BINE ZIS si intre noi SOS SOS! SOS! SOS! nu va dezbinati vor rade trabantisti de noi....

 

Man, ai vreo problema?!?!? Nu inteleg cu ce te deranjeaza pe tine, ca pe langa alte intalniri, Arc, intruniri & shit prefer sa ma intalnesc si cu posesri de Fazere, FZS-uri, FZ1, FZ6 ca sa mai schimbam o impresie, un sfat si alte chestii de genul. Si chopperistii au si ei intrunirile lor, in fiecare duminica la Academie, daca nu ma insel, au clubul lor. Asta nu ma face sa cred despre ei ca sunt superiori sau inferiori mie, ci ca sunt un grup de prieteni cu pasiuni comune. Cel putin la intalnirile la care am fost eu prezent (vorbesc strict de cele de Fazere & Co.) nu au fost niciodata discutii ca tu de ce ai CBR, Monster, GPZ sau GSXF... Ca fapt divers, nici un chopperist n-am vazut vreodata sa se opreasca la noi si sa ne salute sa ne intrebe de sanatate. in schimb cei cu vitezane, enduro, nakeduri etc s-au mai oprit, ne-am mai salutat, am mai vorbit de una, de alta si au plecat in treaba lor. Asta in schimb nu ma face sa-i respect mai putin pe chopperisti.

 

 

dap stiu. numai ca am avut ghinion eu. stiu ca e si colaborator la voi, de cand cu excursia lui in Scotia, parca. :yikes:

 

Ce ti s-a intamplat tie e o problema intalnita in mod frecvent la FZS-uri. Am mai vb odata la arc cu un baiat, si la fel, imi zicea ca a patit aceeasi chestie ca si tine cu piulita cu pricina, dar la el nu a mai fost nici o defectiune.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ti s-a intamplat tie e o problema intalnita in mod frecvent la FZS-uri. Am mai vb odata la arc cu un baiat, si la fel, imi zicea ca a patit aceeasi chestie ca si tine cu piulita cu pricina, dar la el nu a mai fost nici o defectiune.

 

 

stiu de problema cu piulita pacatoasa, numai ca la mine piulita a fost smulsa pentru ca s-a saprt o shaiba distantiera in cutie.

 

nu i fain faceti discriminare ,de parca ati vrea sa distrugeti mitul motociclistilor....va place cand va salutati cu ceilalti ?tot pe doua roti sant ei sant parca un pic mai comunicativi chiar de au plecat la drum cu fotoliul DAR NU AM VAZUT VRE O DATA PE FORUM CE AM CITIT IN LEG CU VITEZANE DE O ANUMITA MARCA ...NU POSEZI ASA CEVA NU TE INTALNESTI CU NOI NU POTI ????????????????????????????????????nu am vazut un colt al chopperistilor care sa interzica pe ceilalti CE AVETI VRATILOR AU INTRAT PARTIDELE POLITICE SI AICI SAU MAI BINE ZIS si intre noi SOS SOS! SOS! SOS! nu va dezbinati vor rade trabantisti de noi....

 

initial nu am vrut sa zic nimic, dar hai sa iti spun si eu doua cuvinte. In general chopperisti pe care i-am intalnit pe drumurile patriei, nu mi-au raspuns la salut sau nici nu au salutat ei. plus ca am un prieten care se chinuia sa isi scoata motorul dintre niste masini si a trecut un chopperist pe langa el, amicul asta al meu l-a salutat, chopperistul nu l-a bagat in seama, a oprit la scara urmatoare si l-a lasat sa se chinuie. Intre timp am ajuns eu sa il ajut, iar chopperistul se uita la noi cum ne chinuiam sa deblocam mobra. Asa ca ce rog nu mai spune ca noi nu agream alte motoare.

 

Hai norock, hai cu primavara si sezon fara incidente. Noi sa fim sanatosi. :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Daca dati drumul la caldura sau faceti focul, ma bag si eu, dar ceva mai devreme pe la 17 :blink:

 

 

Dane ne vedem pe la 17,30 acolo......un brat de lemne ne ajunge sa ne incalzim ca indienii (sa nu scoti suportii laterali ca vreau sa-i vad si sa-i iau cu japca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am vazut pe meteo.ro nu o sa ploua dar o sa fie cam frig (minima -2 si maxima de 9 grade)......cam cu semnul ????????? :blink:

 

Ohooo, pai numai bine cat sa nu murim de cald! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

di vis...am ajuns tarziu, dar am prins esentialul :kiss: hai cu caldura ca sa fie si mai frumos :scratch:

 

Nu-i nimic daca ajungi tarziu .... ramai la intalnirea de R1 :friends:)

 

Joia care vine incerc sa ajung si eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...