Sari la conținut

Intalnire Fz-risti


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Eu am spus ca ar fi frumos din partea mea ,daca tot ma duceam spre casa, sa opresc si sa salut lumea...Cand am vazut ca este prezent numai un FZ-rist ,trebuie sa recunosc,am ramas un pic dezamagita.Eram mai organizati anul trecut :lol:

De tine am auzit ca ai venit cu taxiul, ai salutat lumea si ai plecat.....jos palaria....,cat despre faptul ca eram mai organizati anul trecut, asa zic si eu sau poate ca eram ceva mai interesati de aceasta intalnire, plus ca intre timp am vazut prin oras mai muuuuulte FZ-uri,......dar na, cu forta nu poti sa-i aduci.

 

Pai aveam motorul parcat sub pancarda aia nenorocita, un Fazer rosu, si stateam cu Alex Ripper si Cojo de vorba cu tartitza pe bordura.

 

Era cu vanzare, asa ascria pe pancarta aia :banana: .

 

Eu nu venisem cu tot dragonul ci doar cu ... coama lui (carenele car'v'a's'zica) asa ca am stat pe langa bijuteria lui SDS ca era mai vizibila.

 

Multumesc pentru apreciere, dar nu e chiar asa mare bijuterie, mai ales ca-i ciufulita putin pe stanga.....oricum m-am umflat in pene :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 793
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai uitati-va o data la capacul ala spart si spuneti-mi daca sa ma risc sa vin cu ea asa, sau sa stau cuminte pana vin piesele noi !

 

10x,

Vane

 

Capacul ala este doar de a ferii de fraf, apa,alte impuritati si nu in ultimul rand de design . In iteriorul lui ai statorul si rotorul alternatorului. O banda de izolir rezolva problema prafului pentru mici drumuri.

Acum ramane decizia ta daca doresti sa mergi cu ea asa sau sa astepti sa iti vina capacul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vin azi ca n-am terminat de pus carenele si cu masina nu are rost. Saptamana viitoare, insa, vin printre primii si plec printre ultimii.

 

Asfalt curat,

vane

 

 

ASA SA FIE, ca daca nu: :laugh: :)

:) :) :)

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey, ce oameni... Eu am semnat de prezenta! Am fost cativa azi, dar norii aia negrii ne-au cam alungat destul de repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunavointa a fost, am plecat de acasa pe la 18.30 dar cand am intrat pe Sos. Colentina a inceput sa dea cateva picaturi, iar spre centru se vedeau ceva norisori pufosi si negri, moment in care m-am panicat rau de tot :) :laugh: si am bagat in marsarier pana acasa.

 

Pe data viitoare sau poate iesim umdeva duminica daca o fi vremea buna.

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu finantele sunt la pamant rau de tot. Weekendul asta cred ca o sa stau cu motorul acasa, ca sa mai economisesc ceva gazolina. Weekendul celalalt vreau sa merg ori la mare in Vama ori pe la vreo intrunire prin tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capacul ala este doar de a ferii de fraf, apa,alte impuritati si nu in ultimul rand de design . In iteriorul lui ai statorul si rotorul alternatorului. O banda de izolir rezolva problema prafului pentru mici drumuri.

Acum ramane decizia ta daca doresti sa mergi cu ea asa sau sa astepti sa iti vina capacul nou.

Azi i-am dat prima cheie dupa accident si am facut si o tura printre blocuri. Vestea proasta este ca supureaza ulei prin spartura aia asa ca nu ma risc la drum "lung" pana vine capacul nou ! Vanzatorul l-a trimis de pe 17, nu are cum sa mai dureze f. mult pana apare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai bre ce Doamne iarta-ma nu ati invatat ca in fiecare seara pe la 19,00 incep ploile????

Doar traim la tropice acum, nu??

Asa ca............. duminica pe cheia ne vedem !!!!

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi nici nu am mai venit cu motocicleta la munca. Deci, pas!

 

Florine, nu vrei tu sa bagam o Cheia... LUNI?

din fericire in fiecare zi de luni ma duc la job (exceptand concediile) am zis duminica ca am vazut pe net ca la brasov este frumos.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...