Sari la conținut

Accident Mortal Langa Copsa Mica-smecher Fara Casca


atillas
 Share

Postări Recomandate

PS: Si Politia de cate ori ii opreste fara casca pe cap, sa le confiste scuterele, pana platesc o mega-amenda si vin cu casca ca sa dovedeasca ca au. .Si isi primesc scuterul inapoi. Si daca sunt din nou prinsi fara casca, la a doua abatere. .sa li se confiste scuterul definitiv.

 

 

vise....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

PS: Si Politia de cate ori ii opreste fara casca pe cap, sa le confiste scuterele, pana platesc o mega-amenda si vin cu casca ca sa dovedeasca ca au. .Si isi primesc scuterul inapoi. Si daca sunt din nou prinsi fara casca, la a doua abatere. .sa li se confiste scuterul definitiv.

Si cine l-ar opri pe Gheorghe sa imprumute casca de la un vecin? Treaba e simpla... politia nu-si face datoria, parintii nu-si fac datoria...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix asa as putea spune si eu despre acei bajetzi de 18-19 ani care, dupa ce-si iau cacao-ul de plastic, prima litera din abecedar, isi cumpara R1, GSXR1000, sau Hayabusa numai ca sa fie "cool", ca deh, ce, "vreti cumva sa rada baietii de ei ce naiba mah" cand se dau cu un 125, 250cc?!

 

"Imbecili fara minte"

 

Nene te anunt ca prima mea motoreta a fost un cbr 1000f obtinuta pe data de 1 decembrie 2006 .. la fel si permisul (same day) mers continuu pana la sf verii lui 2007. am cazut in curtea firmei la care lucrez datorita betonului macinat de motostivuitoare ... GRESEALA MEA ca nu am fost atent ... m-am lasat de ea pt ca era prea grea pt mine nicidecum pt ca era 1000cm si mi-am luat un 600 F Sport mult mai nou , destul de manevrabil prin aglomeratia din Bucuresti .. cei drept cu asta m-a tavalit un logan pt ca nu mi-a acordat prioritate desi ma vazuse ca trec prin fata lui ... si odata pe ploaie am facut cunostinta cu asfaltul datorita depasirii autobuzului, oprit in statie pe ambele benzi, pe linia de tramvai ... sunt intreg p ca am avut echip. full ..

 

Se pare ca nu e neparat vina altuia ca sa faci accident, il poti face si singur .. si cu motoreta mai mica de 1000

 

parerea mea e ca nu conteza ce motoreta iti iei atata timp cat tu esti capabil sa te controlezi , important e sa nu fi un tip de 60Kg slabut de forte si motoreta sa aibe 270kg .. pf garantat o pui jos fara sa vrei cand vrei sa o parchezi sau la viraje stranse prin parcari din cauza ca bruschezi frana sau iti pierzi echilibrul din cauza greutatii ei ... in plus ai sa constati ca o manevrezi foarte greu in oras

 

si ca e 1000 si ca e 400 .. sa fim seriosi diferenta e ca ajunge la viteza mare mult mai greu dar de ajuns ajunge , si daca nu stiti ce inseamna viteza prea mare pt oras va spun si asta: 70Km/k+ chiar si limita legala uneori e mare asa ca dragii mei amici de forum bine zicea cineva " Conteaza ce ai in cap nu sub c*r "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateodata nu conteaza ... poti sa fii si Einstein, daca e sa ti-o dea unu total aiurea, mori ca un fraierica cu dreptatea in mana ... dar tre sa recunosc ca (virgula) creierul are o pondere destul de mare in evitarea accidentelor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt curiosi, pozele il arata pe pusti intins pe jos intr-o balta de sange, avand capul spart.

Sunt dure, dar nu foarte pt ca nu-s facute de aproape

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt curiosi, pozele il arata pe pusti intins pe jos intr-o balta de sange, avand capul spart.

Sunt dure, dar nu foarte pt ca nu-s facute de aproape

 

oricum pustiul zacea intr-o balta de sange..noi i-am pus pansamente la cap,dar curgea ca la robinet din el..poze ne-am gandit sa facem destul de tarziu,cand au sosit politistii si SMURD-ul ca ne era frica de prietenii lui care se jeleau acolo..repet ..imi pare intr-un fel rau ca le-am pus(am fost penalizat de administratorii site-ului)dar nu stiu cum poti sa convingi mii de copii sa foloseasca totusi casca aia nenorocita facuta sa te protejeze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns pe un pod la 1 minut dupa accident..chiar daca ma arde administratorul vreau sa va arat la toti ce inseamna sa nu porti casca..copilul avea 21 de ani si scuter de 1 zi..s-a dus sa faca curse(erau oprite la accident 2 scutere si se vaitau aia grozav) pozele le-am facut cand au venit paramedicii fiindca mi-a fost frica sa nu sara tiganii la bataie..

post-15042-1214238316_thumb.jpg

 

oricum RIP...

 

 

ADMIN EDIT: poze indepartate datorita duritatii excesive.

 

io nu vad decat o motoreta culcata lanza un cap de pod

 

io nu vad decat o motoreta culcata lanza un cap de pod

landa

 

io nu vad decat o motoreta culcata lanza un cap de pod

 

 

landa

langa pod

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene te anunt ca prima mea motoreta a fost un cbr 1000f obtinuta pe data de 1 decembrie 2006 .. la fel si permisul (same day) mers continuu pana la sf verii lui 2007. am cazut in curtea firmei la care lucrez datorita betonului macinat de motostivuitoare ... GRESEALA MEA ca nu am fost atent ... m-am lasat de ea pt ca era prea grea pt mine nicidecum pt ca era 1000cm si mi-am luat un 600 F Sport mult mai nou , destul de manevrabil prin aglomeratia din Bucuresti .. cei drept cu asta m-a tavalit un logan pt ca nu mi-a acordat prioritate desi ma vazuse ca trec prin fata lui ... si odata pe ploaie am facut cunostinta cu asfaltul datorita depasirii autobuzului, oprit in statie pe ambele benzi, pe linia de tramvai ... sunt intreg p ca am avut echip. full ..

 

Se pare ca nu e neparat vina altuia ca sa faci accident, il poti face si singur .. si cu motoreta mai mica de 1000

 

parerea mea e ca nu conteza ce motoreta iti iei atata timp cat tu esti capabil sa te controlezi , important e sa nu fi un tip de 60Kg slabut de forte si motoreta sa aibe 270kg .. pf garantat o pui jos fara sa vrei cand vrei sa o parchezi sau la viraje stranse prin parcari din cauza ca bruschezi frana sau iti pierzi echilibrul din cauza greutatii ei ... in plus ai sa constati ca o manevrezi foarte greu in oras

 

si ca e 1000 si ca e 400 .. sa fim seriosi diferenta e ca ajunge la viteza mare mult mai greu dar de ajuns ajunge , si daca nu stiti ce inseamna viteza prea mare pt oras va spun si asta: 70Km/k+ chiar si limita legala uneori e mare asa ca dragii mei amici de forum bine zicea cineva " Conteaza ce ai in cap nu sub c*r "

 

 

R.I.P. tie, viteazule incepator pe 1000. Bine ca nu fac astia motoare de 5-6000... dar cum a spus cineva pe aici, Selectia naturala exista!

Editat de moroiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indiferent cate poze socante se pun sau cate sfaturi se dau, mereu se gasesc zmei care sa faca totul altfel!

tre sa fie uni mai "cool" ca altii!

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nepoata-mea face 15 ani indata...deocamdata nu se invarte in cercuri de "viteji"...dar i-am spus: sa nu dea dracul sa te vad pe un scuter cu vreun onanist din asta de putzoi care se crede rossi si sa va vad fara casca ca opresc si va carpesc pe amandoi de va sar mucii. si stie ca eu nu-s asa cumpatat ca taica-su, adica frate-miu... pana acum nu au fost baiuri...ca din vara asta, o sa o iau incet in spate, pe poligon, sa se obisnuiasca, sa nu caute "senzatii" cu vreun scuterist debil care-si inchipuie ca troaca lui de trotineta e regina autostrazilor.

 

cat despre incepatori pe SS-uri mari...asa e; unii au suficienta minte sa nu le dea blana cat pot...dar parca mai multi sunt cretinii care se izbesc pentru ca merg cu mult peste puterile si experienta lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vrea poze sa intre pe mototube..e acolo un filmulet despre siguranta in trafic parca si e...va las pe voi sa apreciati. are niste scene care pe mine una m-au lasat nu masca..nu m-au lasat sa dorm! intr-un fel chiar regret ca l-am vazut desi nu aveam idee ca o sa contina asa poze. sunt de la un accident din UK parca cu o moto care cred ca a explodat si cu ce a mai ramas din sofer...DURE dar adevarate. bine, la noi pe strazi nu cred ca e posibil asa ceva, dar uite ca sunt posibile altele. :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

penali jurnalistii astia...am citit intr-un ziar local ca era vb de un motociclist cu moto de viteza si arata si niste poze puse aiurea cu un motor de viteza zgariat...era vb de acest accident dar ca sa aiba ei ce scrie si ce sa citeasca omul, au publicat tot ce au gasit cu toate ca nu avea lagatura cu accidentul de scuter...

 

 

totusi insist sa vad si eu pozele. care le are pls. am cui arata. poate salvez vreun nepot convingandu-l sa-si puna casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

penali jurnalistii astia...am citit intr-un ziar local ca era vb de un motociclist cu moto de viteza si arata si niste poze puse aiurea cu un motor de viteza zgariat...era vb de acest accident dar ca sa aiba ei ce scrie si ce sa citeasca omul, au publicat tot ce au gasit cu toate ca nu avea lagatura cu accidentul de scuter...

 

 

totusi insist sa vad si eu pozele. care le are pls. am cui arata. poate salvez vreun nepot convingandu-l sa-si puna casca

 

mah, da-i una cu o bata-n cap si intreaba daca-l doare! poate asa se invata sa-si puna casca!

ca la poze te uiti, te ingrozesti si cand te sui pe motor tot la fel de prost esti ca si inainte!

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, da-i una cu o bata-n cap si intreaba daca-l doare! poate asa se invata sa-si puna casca!

ca la poze te uiti, te ingrozesti si cand te sui pe motor tot la fel de prost esti ca si inainte!

bafta!

 

stai mah ca nu am zis daca vreunui nepot de al meu sau de al tau:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai mah ca nu am zis daca vreunui nepot de al meu sau de al tau:)

 

nu conteaza, da-i o casca-n gura!

 

 

P.S.: la chestii de genul mers fara casca, orice comentariu e de prisos! da-i cu RIP-uri si cam atat!

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca ii litera de lege ca-s 40 de grade afara ca ai gel in cap si i-ti strica freza cine nu o poarta sa suporte consecintele......grandomania ii mai presus decat siguranta.punct!!!! Asfalt uscat tuturor (RIP zmeului in cauza :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ninja_kat

putin off-topic: eram in masina cu tata pe un drum national si era o tanti cu scuteru cu copil mic in brate ...mergea pe contra sens in aceeasi directie de mers cu conserva lu tata si cand a vrut tata sa o depaseasca a claxonat-o ca sa stea macar acolo ca oricum nu venea nimic din fata...dar prostu tot prost e :crack: ..... cand s-a auzit claxonata s-a bagat brusc in fata masini :crack: a avut putin noroc si a scapat neatinsa

 

 

 

 

RIP !!!

Editat de ninja_kat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...