Sari la conținut

West Romanian Bike Week 5th Edition 2008


Postări Recomandate

Tradiția se impune ! Se cere replicarea succesului din anii precedenți si chiar mai mult.

Motivația existenței unei continuități se află în succesul celorlalte ediții, în care caii

putere pe două roți au fost principalul actor.

Având în vedere răsunetul pe care edițiile anterioare le-au avut, inclusiv dincolo de

granițele țării, este necesară o replicare, în care experiența să elimine Âşi cele mai mici lipsuri.

Anul acesta, Tabăra Râul Alb, în apropierea ReÂşiței, timp de 4 zile, este din nou gazda noastră.

Participanții Âşi invitații noÂştri se vor bucura de ospitalitatea acestui pitoresc loc de popas, care

este situat pe în apropierea lacului Secu, la mai puțin de 15 km de ReÂşița.

Dispunând de 120 de locuri de cazare în cabane, salon restaurant, terasă, această locație

este perfectă pentru cei ce vor să se recreeze în mijlocul naturii, dar în acelaÂşi timp nu prea departe de facilități urbane.

 

 

DesfăÂşurarea evenimentului

 

Joi 10 iulie – Welcome Biker’s Day

 

- Deschiderea oficială a evenimentului

- Muzică Âşi relaxare

 

Vineri 11 iulie – Exciting Day

 

- program de voie până la ora 15

- concursuri cu premii

- concerte

- midnight show

- muzică Âşi proiecții până dimineața

 

Sâmbătă 12 iulie – Custom & Sound Day

 

- până la ora 15 program de voie (având în vedere diferitele trasee turistice pe care participanții le pot parcurge)

- începând cu ora 15 vor avea loc concursuri cu premii

- de la ora 20 vor începe concertele

- midnight show

- după terminarea concertelor petrecerea v-a continua pe o durată nelimitată

 

Duminică 13 iulie – Farewell Day

 

- drum bun Âşi ne vedem anul viitor.

 

Contact: 0747 992 933 ; 0726 348 060

post-39525-1214379295_thumb.jpg

Editat de organizator_WRBW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna foarte bine, insa se suprapune cu Intrunirea DAC MOTORS de la BUCURESTI, undeva cineva nu a planificat bine intrunirile din sezonul asta, regretabil,... La anu sa nu se mai intimple !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, da' chiar nu mai organizeaza nimeni PARADE la intruniri????? dupa parerea mea sunt sarea si piperul acestor evenimente. Este ocazia noastra sa iesim la scena cu mandrie in fata unui oras intreg. Ce se intampla?????? Nu mai merg la nicio intrunire care nu are parada!

Bagati la cap.

Bafta si respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte nasol cu atatea suprapuneri, nu ne putem bucura de toate evenimentele si implicit organizatori evenimenteleor vor avea de pierdut.Pacat si daca se poate la anu sa fie organizarea intrunirilor mai atent programata ca sezonul este lung,asa ca timp ar fi berechet.

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare o chestie normala suprapunerea intrunirilor.......

fiecare e liber sa mearga unde vrea si unde crede ca se va simti mai bine......eu personal, pt ca anul trecut m-am simtit super bine la Resita, o sa vin..... :kali:

 

T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna foarte bine, insa se suprapune cu Intrunirea DAC MOTORS de la BUCURESTI, undeva cineva nu a planificat bine intrunirile din sezonul asta, regretabil,... La anu sa nu se mai intimple !

 

Exact! E chiar asa greu sa nu le suprapuneti?

 

Stimati domni asha cum toata lumea stie programul intalnirilor se stabileste in mod oficial la intalnirea anuala a UCMR-ului, daca va uitati pe acel program va dati seama imediat cine a suprapus intalnirea .... si poate ca intreabarile acestea nu-si au locul in topicul acesta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cluburi neafiliate la UCMR care nu cred ca au vreo obligatie sa respecte programul respectiv. In plus, multe intruniri anuntate in calendar au fost anulate sau reprogramate. Daca nu se suprapun, nu exista concurenta si o sa ne tot muscam de fund pe forum ca acolo a fost keshpe sau nu... Eu cred ca sunt prea putine, oricum - mi-am eliberat de pilda un weekend pentru intrunirea de la BV care a fost amanata. Ar trebui propus UCMR-ului sa faca programul de intruniri dupa date concrete, nu dupa cand ar dori niste cluburi sa isi faca intalnirea pentru ca socotela de acasa cu cea din targ cateodata nu bate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenim cu mai multe informatii.

 

Da, sunt locuri de cort.

Pe langa acestea avem si 80 de locuri de cazare in cabane. Pretul unui loc de dormit pe noapte este de 35 de lei.

 

Parada va avea loc sambata.

 

Un lucru foarte important care trebuie mentionat este taxa de intrare.

Aceasta va fi 30 de lei din care 20 de lei vor fi consumatie (adica veti primi un bon de consum in valoare de 20 de lei).

post-39525-1214939916_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenim cu mai multe informatii.

 

Da, sunt locuri de cort.

Pe langa acestea avem si 80 de locuri de cazare in cabane. Pretul unui loc de dormit pe noapte este de 35 de lei.

 

Parada va avea loc sambata.

 

Un lucru foarte important care trebuie mentionat este taxa de intrare.

Aceasta va fi 30 de lei din care 20 de lei vor fi consumatie (adica veti primi un bon de consum in valoare de 20 de lei).

 

Evenimentul 100% incepe din 10 si pina in 13.

 

Toti motoristi sunt asteptati si nu numai.

Petrecere 100%

WRBW 2008 Raul Alb

 

Evenimentul 100% incepe din 10 si pina in 13.

 

Toti motoristi sunt asteptati si nu numai.

Petrecere 100%

WRBW 2008 Raul Alb Resita

 

 

 

Evenimentul 100% incepe din 10 si pina in 13.

 

Toti motoristi sunt asteptati si nu numai.

Petrecere 100%

WRBW 2008 Raul Alb

post-23390-1215028599_thumb.jpg

post-23390-1215028916_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cluburi neafiliate la UCMR care nu cred ca au vreo obligatie sa respecte programul respectiv. In plus, multe intruniri anuntate in calendar au fost anulate sau reprogramate. Daca nu se suprapun, nu exista concurenta si o sa ne tot muscam de fund pe forum ca acolo a fost keshpe sau nu... Eu cred ca sunt prea putine, oricum - mi-am eliberat de pilda un weekend pentru intrunirea de la BV care a fost amanata. Ar trebui propus UCMR-ului sa faca programul de intruniri dupa date concrete, nu dupa cand ar dori niste cluburi sa isi faca intalnirea pentru ca socotela de acasa cu cea din targ cateodata nu bate...

Cum zici tu ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...