Sari la conținut

Fiabilitatea Kawasaki


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

Radeti voi si glumiti pe seama la Kawasaki, dar ati vrea si voi asa putere la motoretele voastre..

 

 

ma pys pe putere.... pe mine ma interesea aspectul si fiabilitatea, ciclistica, preturi piese consumabile, preturi piese second, daca se gasesc etc etc. deci... puterea o las pe ultimul loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 577
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ma pys pe putere.... pe mine ma interesea aspectul si fiabilitatea, ciclistica, preturi piese consumabile, preturi piese second, daca se gasesc etc etc. deci... puterea o las pe ultimul loc.

 

te pisi pe putere?

 

 

vreo hayabusa trantita mai ieftina nu stiti?mersi....

 

Deci nu te baga singur in rahat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te pisi pe putere?

 

 

 

 

Deci nu te baga singur in rahat.

 

 

Mai bn s-ar pisa pe cei de la putere.....care fura sau nu-si fac treaba. :laugh:

PS: si asa poate tot nu-i pasa de putere; poate vrea o Hayabusa ieftina sa-i puna motor de tico :crack: .....sa aiba motociclu cu motor de masina fiabil, cu consumab ieftine.....etc etc .....si macar are look-ul :laugh:

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi doi va puteti lua de manutza si mergeti la o inghetata ca vad ca va intelegeti de minune :laugh:

 

unu face glume obosite altu rade fortat...ce mai sunteti facuti unu p celalalt :laugh:

 

:crack:)) ce`mi place ca te ataci ...macar recunoate ca ti`a zis`o ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca vorbiti mai mult se supersport-uri aci. Oricum ala a lui survolaj tine steagu sus bine.

 

Eu ce am e spre mers mai civil touring asa, un GPZ 500. Insa dupa 16 ani, 4 propietari (2 in tara, 2 in Germania, eu fiind al 5-lea) si peste aprox 68500 km pe cocoasa, se tine bine de tot. Sper ca astia sunt km ei, ca altfel ar avea si mai mult, eu stiu daca o fi fost manarita in Germania?.

Motorul ei se gaseste si pe KLE500 (endurache de asfalt), ER5 (naked) si EN500 (cruiser). Si se descurca f bine. Motorul asta e un exemplu clasic de fiabilitate. Deci folclorul gen Kawa nu-s fiabile ma lasa rece.

 

Vedeti cu ochii vostri aci:

"The old Zed is not Dead! It is now April 2002, I sold the GPZ 10 years ago to the son of a friend. He brought the bike back from the edge of death and has ridden it hard ever since. It now has 86,000 miles (137,000 km) on its bores; this motor still has not been rebuilt"

http://www.maclean-nj.com/kwak50.htm

 

 

 

 

 

 

 

Si ca un bonus, ce am gasit eu despre un Zx6. Enjoy :unsure:

bike_engine_vs_idiots.jpg

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i rest my case

 

iap producatorii astia de avioane si trenuri ghicesc de fiecare data fabricarea unui motor fiabil

mama cat noroc au...de 60 de ani ii tine norocul intruna

 

stiu ca asta nu are legatura cu topicul dar trebuie sa o spun in public

imi place la nebunie casey stoner si vreau sa devina campion mondial din nou

e singurul cu sange in putza si trage de ducati ca un nebun

eu zic cu riscul de a avea dusmani ca e mai talentat ca si rossi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii vechi ma ce crezi ca ii de vazut la ea

ii frumoasa doar pt mine :unsure:

pt voi e veche

 

e aia de la avatar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wattozaurule, nu e de fiabilitate redusa, ci de capacitatea omului de a o intretine :unsure: Cum il intretii, asa il ai...cine il ia si il hinghiereste fara sa aiba grija sa-i dea ce trebuie, cand ii trebuie, fara sa mearga cum trebuie cu el, ii spune sayonara repejor, si il da la 40 de mii de km maxim, la bani de nimic, sa scape de el(caz des intalnit la carenatele care au turatii mari)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii vechi ma ce crezi ca ii de vazut la ea

ii frumoasa doar pt mine :)

pt voi e veche

 

e aia de la avatar

gresesti, chiar daca e veche, e foarte frumoasa. uita-te atent. hai pune poze, parca ai fi baiatul pervers cu fata grasa, numa' tie i-ti place....... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia din stanga e foarte frumoasa...

modelul J 91-92...inca cu racirea partii superioare a motorului

 

PS dintre toate alea de langa ea doar 1000 rr e mai rapida...:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia din stanga e foarte frumoasa...

modelul J 91-92...inca cu racirea partii superioare a motorului

 

PS dintre toate alea de langa ea doar 1000 rr e mai rapida...:D

 

:-L stiam eu ca ochii o sa`ti fuga imediat in stanga :blbl:) adevarat e frumos motoru si stau si ma gandesc motor din 91 (parca) si are furca up side down amortizor de ghidon si pe multe mobre nu vezi asa ceva , stock ma refer :))

 

PS: e de vanzare :D

 

PS2: ce`a mai rapida de acolo este a mea..dar nu se vede in poza :disappointed:

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA multe din discutiile astea nu le vad rostu .... Si eu is fan kawa , am condus multe motoare si nu pot spune Kawasaki ii pe primu loc, are si parti bune si parti mai rele. Fiecare cu motorul care il agreaza. nu vad nici un rost sa va certati pe tema asta nici Suzuki , Honda , Kawasaki , yamaha u sunt pe primu loc , fiecare are cate un model care inpresioneaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stock nu avea amortizor de ghidon. dar oricum, ciclistica ft buna, am avut norocul sa merg cu asa ceva.

 

mie mi`a zis ca il avea... acuma nu stiu daca l`a pus precedentu proprietar sau era din fabrica :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mertan, ti se pare ca 919 al tau e aspectos ? NU vreau sa jignesc, doar te intreb ca fapt divers, undeva mai sus ai zis ca il vrei pt aspect..

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mertan, ti se pare ca 919 al tau e aspectos ? NU vreau sa jignesc, doar te intreb ca fapt divers, undeva mai sus ai zis ca il vrei pt aspect..

 

 

 

a mea? nu chiar. scrie acolo care sunt criteriile dupa care o aleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" ma pys pe putere.... pe mine ma interesea (1)aspectul si (2)fiabilitatea, (3)ciclistica, "

 

1 . Ma repet, ti se pare ca e asa aspectoasa ?

2. Nu contest fiabilitatea Hondei

3. Am mers pe 919 , mi se pare de (cuvant urat) ciclistica, ai mai condus si alte motorete ?

 

Nu vreau sa ma iau de Honde sau de alte motorete, cu atat mai putin sa stau sa ma cert, dar daca te bagi in hora trebuie sa joci..

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" ma pys pe putere.... pe mine ma interesea (1)aspectul si (2)fiabilitatea, (3)ciclistica, "

 

1 . Ma repet, ti se pare ca e asa aspectoasa ?

2. Nu contest fiabilitatea Hondei

3. Am mers pe 919 , mi se pare de (cuvant urat) ciclistica, ai mai condus si alte motorete ?

Nu vreau sa ma iau de Honde sau de alte motorete, cu atat mai putin sa stau sa ma cert, dar daca te bagi in hora trebuie sa joci..

 

 

nu.... si nici nu vreau. adica doar hayabusa sau xx am sa conduc. alteva nu. ma refer din sfera asta a sport touringurile, ca poate in viitor imi voi lua touring-adventure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am doua mobre:

 

1. Kawa zx6r 1998 - 75000km reali si merge de rupe pamantul. Papa cam 200ml ulei la 1000 km (foarte normal de altfel - si sa n-aud ca alte mobre nu papa ulei ca va faceti singuri de ras: tehnic nu se poate fara consum de ulei)

 

 

2. 1000RR 2008 - 10km reali. Oscilam la greu intre cele 3 modele: ZX10R, 1000RR si GSXR K8. ZX10R cu traction control, 1000RR cu supape de titan si steering damper electronic, sau gixx.

Am ales doar pe baza faptului ca in 2008 clasamentul a fost asa: CBR1000RR, GSXR1000, ZX10R si .... R1. R1 a iesit ultimul si anul trecut.

 

Piese? Gasesc peste tot orice.

 

Jur ca numai in romanica am auzit ca (,) kawa e proaste rau si honda e bune. Fiecare producator a scos niste motoare bune si motoare nu prea bune. Depinde ce model iti alegi. Cand cumperi, te interesezi ce iei: istorie, review-uri ... etc.

 

Aici vezi de toate pe strazi. Absolut de toate. Si nimeni nu o sa zic ca (,) kawa e proaste sau bune.

 

Sincer mi-as dori un Triumph Daytona 675 anii 2006-2008. Este regele circuitului in toate review-urile pe care le-am citit (inclusiv superbike magazine).

 

 

post-22-1217116094_thumb.jpg

Editat de Baiazid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...