Sari la conținut

Turul Romaniei


Katy
 Share

Postări Recomandate

Timp de cateva zile m-am gandit sa imi iau motoreta in spinare si sa ma relaxez vizitand si admirand tara noastra scumpa :birthday:

So, plec pe 12 din Mangalia, pe 13 din Bucuresti dupa ce o indes in sac si pe Andreea (aka ADR de pe www.pro-bike.ro) si iata-ne amandoua la drum.

Orasele in care ne oprim vor fi urmatoarele: Craiova, Timisoara, Arad, Targu Mures, Sibiu, Suceava, Iasi, poate si Galati, Bucuresti. (unde dezleg sacul si o predau pe ADR sotului) :ok:

Ar fi super sa ne intalnim cu motociclistii din orasele sus mentionate la o bere fara alcool. Eu voi calari fejerica iar Andreea un superb CBR 600RR.

Numai bine si tineti-ne pumnii sa ne intoarcem sanatoase.

Katy si Andreea

post-80-1122379461_thumb.jpg

post-80-1122379511_thumb.jpg

post-80-1122379574_thumb.jpg

post-80-1122379622_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Timp de cateva zile m-am gandit sa imi iau motoreta in spinare si sa ma relaxez vizitand si admirand tara noastra scumpa :birthday:

So, plec pe 12 din Mangalia, pe 13 din Bucuresti dupa ce o indes in sac si pe Andreea (aka ADR de pe www.pro-bike.ro) si iata-ne amandoua la drum.

Orasele in care ne oprim vor fi urmatoarele: Craiova, Timisoara, Arad, Targu Mures, Sibiu, Suceava, Iasi, poate si Galati, Bucuresti. (unde dezleg sacul si o predau pe ADR sotului) :kick:

Ar fi super sa ne intalnim cu motociclistii din orasele sus mentionate la o bere fara alcool. Eu voi calari fejerica iar Andreea un superb CBR 600RR.

Numai bine si tineti-ne pumnii sa ne intoarcem sanatoase.

Katy si Andreea

210195[/snapback]

Hei! Clujul l-ati uitat?! :ok: Checkpoint obligatoriu! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin Cluj trecem bineinteles insa nu stiu daca vom ramane peste noapte, depinde cat suntem de obosite. Si tin sa te cunosc gogu agent 007 Smara mi-a vb mult de tine. Dupa ce finalizam traseul vom comunica si datele cand ajungem in fiecare oras. Oricum de fiecare data cand ne vom opri vom scrie pe net din orasul respectiv locatia urmatoare. Numarul meu este 0724 173 719.

De abia astept sa ne intalnim.

Katy si Andreea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am raspuns si pe SBZ sunt foarte emotionata si sper sa decurga totul cu bine. Mi-am schimbat caucioacele :ok: filtrul, uleiul, e super ok motoreta acum si de abia astept sa ma doara cocoasa din cauza ei...dar ce fericita voi fi la final :birthday:

Sigur vei avea o poza cu toate trei...chiar de-ar trebui sa o urnesc pe Smara din Mures pana in Cluj si apoi sa o car in spinare din nou la Mures.

Numai bine,

Katy si Andreea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai sper sa ne facem multi prieteni, ca virtual m-am cam saturat. Sa ne primiti daca nu avem unde dormi...asta pana in Moldova unde vom poposi pe la manastiri...asta daca nu se sperie de noi :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe cand prin timisoara?daca cade cumva intr-o joi, la 7 seara se aduna lumea in complexul studentzesc, pe terasa la roma(o sa va datzi seama dupa multzimea de motoare de acolo. :birthday: poate ne-om vedea daca n-o fi shi la noi lumea plecata prin tzara. ca tot motociclistu in concediu:)

drum bun shi asfalt uscat! asteptam poze!

take care!

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, Katy sper ca stii ca sunteti binevenite si la mine in Sibiu; puteti dormi linistite la mine, daca n-aveti pe unde.

 

T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timisoara dupa socotelile noastre ajungem duminica pe 14.08.2005 iar in Sibiu unde stiu ca suntem binevenite, nu stiu cum ajungem, depinde cand imi da drumul Smara din lanturi :crack:

Numai bine,

Katy si Andreea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asa este :crack: drumurile noastre lasa de dorit am simtit pe pielea si spinarea mea de cate ori am fost cu motoreta prin tara. Vom avea grija, multumim de sfaturi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Ar fi frumos sa trecetzi si prin Galati, dar...eu n-o sa fiu in perioada aia in oras... :crack: dar daca ajungetzi...sa trecetzi sa vedetzi Faleza si Zidul cu motoare! Merita! :crack:

Asfalt uscat si drumuri bune! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto, drum bun si distractie placuta  :crack: ! Prin Oradea nu ajungeti?

210851[/snapback]

 

 

 

Festina lente Katy, FJR desi are o ergonomie super, e totusi motor greu...

Aveti grija de voi si povestiti ce peripetii ati avut

 

Leo :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daka tot zici ca trwecetzi si prin tg mures sigur veti trece si prin sighisoara si daca vrei iesim la un suc

am si loc de cazare :crack: in acel oras medieval

asteptam sa ne auzim peripetiile voastre

nr meu e 0741933398 catalin

astfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum uscat fetelor!

felicitari pt initiativa :crack: pe cand prin galati?sper sa fiu acasa cand veti trece p-acolo(lucrez in buc in restul timpului).

0722633702MARIUS.

in caz ca aveti nevoie de ajutor, si nu numai sunati cu incredere :crack:

va tin pumnii :crack:

salutari cu faru;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As face si eu prin septembrie un tur dar nu am curaj (oare de ce? :crack: )

Ma bucur pentru voi ca puteti merge,asfalt uscat si fara incidente :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti va astept in SV la un ice tea sau o cafea (sau BERE fara alcool).

0722.328.425 (Mircea)

Yahoo ID: XCS911

 

Daca vreti cazare, loc de parcat motoare (sigur) in Suceava va ajut cu cea mai mare placere. :crack:

Editat de XCS911
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru incurajari. O intrebare avem. Din cate am auzit drumul Craiova-Timisoara e destul de rau, cine ne poate da informatii sunt binevenite.

Multumim,

Katy si Andreea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...