Sari la conținut

Andrei Saguna Timisoara


anndreii
 Share

Postări Recomandate

Am auzit in taxiu, si chiar am trecut pe acolo cand am plecat catre casa. mai era motocicleta si masina...

 

din cate am inteles masina a vrut sa faca stanga si nu a vazut motocicleta.

 

nu cunosc cundocatorii dar motocicleta am tot vazut-o prin oras TM-11-RPH

 

Era si prietena/sotia cu el... Amandoi au fost dusi la spital, din cate am inteles din pacate a durat mult pana a ajuns salvarea care a fost chemata de un taximetrist (eram in taxi cand am auzit discutiile intre' ei prin statie)

 

Ce sa mai zic... Insanatosire grabnica si sper sa nu fie grav....

 

Aici sunt si pozele

post-11998-1215956972_thumb.jpg

post-11998-1215956982_thumb.jpg

post-11998-1215957021_thumb.jpg

post-11998-1215957050_thumb.jpg

post-11998-1215957058_thumb.jpg

post-11998-1215957067_thumb.jpg

post-11998-1215957076_thumb.jpg

post-11998-1215957085_thumb.jpg

post-11998-1215957104_thumb.jpg

post-11998-1215957117_thumb.jpg

post-11998-1215957127_thumb.jpg

post-11998-1215957135_thumb.jpg

post-11998-1215957144_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pleci la o plimbare si ajungi in spital...sper sa fie bine amandoi, poate aveau si alte protectii pe lg acele casti...te sperii cand vezi ce usor se distruge o motocicleta...inca un accident cu sofer nevazator... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu acolo la aproximativ 30 minute de la producerea accidentului,chiar ma intorceam de la Raul Alb.Am oprit sa vad ce s-a intamplat dar pilotul si pasagerul erau deja la spital.Am stat de vorba cu un politist de acolo care imi explica cum sta treaba cu rachetele si "saracii oameni care nu au cum sa aprecieze viteza motocicletelor".In fine, a recunoscut ca nu cunoaste multe detalii, atunci ajunsese si el, si nu am stat sa intreb toti politistii cum s-a intamplat,dar cand am plecat, a venit un baiat care se pare ca a vazut accidentul si mi-a povestit ce a vazut : tipul cu CBR-ul venea incetisor, nu avea viteza si auto i-a taiat calea, virand la stanga.Motociclistul a franat puternic, i se ridicase spatele din cate am inteles,si poc.Pilotul era cam ametit, s-a ridicat de pe jos cu greu, dar pasagera isi pierduse cunostinta.Aveau casti amandoi... si cam atat stiu si eu .Culmea, chiar duminica, in trafic usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu acolo la aproximativ 30 minute de la producerea accidentului,chiar ma intorceam de la Raul Alb.Am oprit sa vad ce s-a intamplat dar pilotul si pasagerul erau deja la spital.Am stat de vorba cu un politist de acolo care imi explica cum sta treaba cu rachetele si "saracii oameni care nu au cum sa aprecieze viteza motocicletelor".In fine, a recunoscut ca nu cunoaste multe detalii, atunci ajunsese si el, si nu am stat sa intreb toti politistii cum s-a intamplat,dar cand am plecat, a venit un baiat care se pare ca a vazut accidentul si mi-a povestit ce a vazut : tipul cu CBR-ul venea incetisor, nu avea viteza si auto i-a taiat calea, virand la stanga.Motociclistul a franat puternic, i se ridicase spatele din cate am inteles,si poc.Pilotul era cam ametit, s-a ridicat de pe jos cu greu, dar pasagera isi pierduse cunostinta.Aveau casti amandoi... si cam atat stiu si eu .Culmea, chiar duminica, in trafic usor.

 

Perfect, eu nu stiam detalii.... am facut doar cateva poze si am intrebat pe acolo, eram cu un prieten si chiar am vrut sa ma iau de un politai care avea gura mare si avea ceva cu motociclistii.... da, duminica e light traficul... si chiar si in 13, daca credeti' in deastea'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu acolo la aproximativ 30 minute de la producerea accidentului,chiar ma intorceam de la Raul Alb.Am oprit sa vad ce s-a intamplat dar pilotul si pasagerul erau deja la spital.Am stat de vorba cu un politist de acolo care imi explica cum sta treaba cu rachetele si "saracii oameni care nu au cum sa aprecieze viteza motocicletelor".In fine, a recunoscut ca nu cunoaste multe detalii, atunci ajunsese si el, si nu am stat sa intreb toti politistii cum s-a intamplat,dar cand am plecat, a venit un baiat care se pare ca a vazut accidentul si mi-a povestit ce a vazut : tipul cu CBR-ul venea incetisor, nu avea viteza si auto i-a taiat calea, virand la stanga.Motociclistul a franat puternic, i se ridicase spatele din cate am inteles,si poc.Pilotul era cam ametit, s-a ridicat de pe jos cu greu, dar pasagera isi pierduse cunostinta.Aveau casti amandoi... si cam atat stiu si eu .Culmea, chiar duminica, in trafic usor.

Destul de nashpa... :(

Atentzie maxima... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot cu Peugeot???? Marca asta de masina este blestemata......Cat despre motociclisti , sanatate multa...Sper ca nu au patit ceva grav..

 

Nu marca masinii(in speta, Peugeot) este blestemata!Mie personal nu mi-a adus nicio nenorocire in 3 ani de cand o am, din contra...ci unii dintre soferi sunt ORBI.Sa nu cautam vina in alta parte decat este!Si nu toti soferii de Peugeot sunt orbi!Nu poti trage o concluzie dintr-un sir de coincidente nefaste!

 

Insanatosire grabnica celor doi nefericiti!

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Sunt curios daca margea cu luminile aprinse cel cu moto....

 

Oricarei motociclete care este inmatriculata in Ro la punerea contactului i se aprinde faza scurta(de intalnire).In cazul in care circula fara faza de intalnire(inclusiv pe timpul zilei) sau foloseste faza lunga in mod nejustificat(cazul tau! :D ), nenea politistul aplica amenda + puncte....Asa ca, nici prea multa lumina nu ajuta, din contra, te ustura la buzunar!Iar daca e sa nu te vada cel de la volan, nu te vede nici daca ii intri direct in ochi! :(

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se intorceau de la Raul Alb...i-am vazut sambata pe-acolo. mi-a ramas in minte rucsacul purtat de pasagera. sper sa fie ok.

 

PS si eu circul cu faza lunga ziua...mi se rupe de politie, am observat ca de cand circul asa, nu se mai baga conservele sa-mi taie calea-desigur exista exceptii. parca i-ar intimida.deci, recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se intorceau de la Raul Alb...i-am vazut sambata pe-acolo. mi-a ramas in minte rucsacul purtat de pasagera. sper sa fie ok.

 

PS si eu circul cu faza lunga ziua...mi se rupe de politie, am observat ca de cand circul asa, nu se mai baga conservele sa-mi taie calea-desigur exista exceptii. parca i-ar intimida.deci, recomand!

 

Si mie mi se cam rupe de ce zice politia, desi pana acum nu am avut probleme, dar am si mers putin...

Ma gandesc ca-mi cresc sansele sa nu-mi intorca unu in fata aiurea.

Prefer sa ma cert cu politistul... sau macar sa-i explic situatia...unii dintre ei cred ca inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi serios. Doar la motocicletele noi li se aprinde faza scurta.

orice motocicleta noua, comercializata in europa dupa anul 2000 trebuie sa aiba faza lunga aprinsa automat cand bagi cheia in contact.

....dar chiar si la astea o poti opri oricand.. deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice motocicleta noua, comercializata in europa dupa anul 2000 trebuie sa aiba faza lunga aprinsa automat cand bagi cheia in contact.

....dar chiar si la astea o poti opri oricand.. deci...

 

Gresit!Au faza DE INTALNIRE(sau scurta) aprinsa, nu faza lunga!

Corect:se poate scoate mufa din far si poti merge si fara far aprins!Dar trebuie sa fii mare dobitoc ca sa faci asta! :(

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice motocicleta noua, comercializata in europa dupa anul 2000 trebuie sa aiba faza lunga aprinsa automat cand bagi cheia in contact.

....dar chiar si la astea o poti opri oricand.. deci...

......ce uameni.............. :( ........ai motoreta defecta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......ce uameni.............. :( ........ai motoreta defecta

sorine, vezi ca am postat pt sighisoara ca e vina mea cu marca motorului... dar era greu de descifrat si nu ma pricep asa bine la vitezane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorine, vezi ca am postat pt sighisoara ca e vina mea cu marca motorului... dar era greu de descifrat si nu ma pricep asa bine la vitezane...

 

 

serios, nu stie nimeni nimic de starea lor ? ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...