Sari la conținut

Excursie Bulgaria Ruse


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

raspuns: nu poa' sa vina si je baiatu' cu voi... am lasat fierul la birou in we si m-am dedicat unei cauze nobile si demult uitate: viata de puturos.

 

va doresc asfalt uscat si sa aveti parte numai de drum bun si fara radare!

 

ps: astept poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata se pune de o plimbare la Ruse (bulgaria) cu plecare de la ora 09,00 din OMV City mall ATENTIE sa aveti la voi carte de identitate sau pasaport si nu uitati de CARTEA VERDE. Se merge pana la ruse se papa ceva pe acolo dupa care se vine in tarisoara noastra draga.

Bugetul alocat este unul infim cam 10 euro ce mancam pe acolo si inca ceva pentru benzina (170 km.)

Pana acum suntem 6 persoane un VMAX , UN FZS SI 2 FZ Un zx6 si un er5.

Viteza de croaziera este una undeva in jur de 80km/h. oricum mergem la plimbare asa ca este binevenit oricine.

 

ok. am sa vin si eu cu inca un prieten pe gsxf. nu va speriati ca merg incet :kiss: am carburatoarele nesincronizate (d-aia am intrebat de viteza de croaziera)

deci la 9 la OMV City Mall

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata se pune de o plimbare la Ruse (bulgaria) cu plecare de la ora 09,00 din OMV City mall ATENTIE sa aveti la voi carte de identitate sau pasaport si nu uitati de CARTEA VERDE. Se merge pana la ruse se papa ceva pe acolo dupa care se vine in tarisoara noastra draga.

Bugetul alocat este unul infim cam 10 euro ce mancam pe acolo si inca ceva pentru benzina (170 km.)

Pana acum suntem 6 persoane un VMAX , UN FZS SI 2 FZ Un zx6 si un er5.

Viteza de croaziera este una undeva in jur de 80km/h. oricum mergem la plimbare asa ca este binevenit oricine.

Dupa cum se vede in Bucuresti a dat citiva stropi de ploaie,sper sa prindeti vreme buna si sa va bucurati din plin de aceasta plimbare.

 

Astept sa vad pozeeeeeeeeeeeeee si ASFALT USCAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai mie mi-a placut si grupul a fost super ok, mai ales ca nu cunosteam lumea. Daca ma mai luati ma bag cu placere :kiss:. Acum sa vedem si pozele :lol: . Bafta si weekend placut in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, ce oftica vad! :lol: abia acum am vazut topicul asta... ce as mai fi mers si eu la plimbarea asta...

drum bun, asfalt uscat si distractie maxima pe acolo! :kiss:

 

 

a fost frumos! ploaia ne-a incercat doar pana pe la jilava dupa care a uitat de noi. drumul uscat, fara radare, fata nebuni, fara taxa de pod, a fost cum e mai bine. cu ospitatalitatea nu au prea dat vecinii nostri pe-afara dar s-a compensat cu costurile infime la mancare. :P

una peste alta a fost o tura reusita din punctul meu de vedere!

Editat de snowstorm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am ajuns acasa.

 

Haideti sa alimentam repede si sa plecam ca sunt nori care vin dinspre Giurgiu si in felul acesta scapam mai repede de ploaie a fost strigarea ca s-a dat in benzinarie. Si asa a si fost....nici nu am iesit bine din Bucuresti ca ploaia s-a si oprit :cheers: :lol: si incet incet spre Giurgiu noi ca voinici adica 2 fete si 5 baieti. Iata-ne ajunsi in Giurgiu si opriti la benzinarie ca na......VMAX-ul mananca tata nu gluma. Facem o hidratare mica si pentru noi si iar la drum; trecem de taxa de pod pe care am ocolit o ;) ;) si hopa ajungem in frontiera.. buletinul la control si ura suntem in "BALGARIA"

EE acum sa vedem pe unde??? am avut noi o harta dar degeaba ca aia nu prea au semne de orientare de parca noi am avea si normal circa 30 de minute am dat noi ture pe acolo ba pe aici ba nu pe aici, pana la urma deschizatorul de drum Vmax-ul opreste si intreaba.....VICTORIE, pe aici copii si uite asa gasim drumul spre Nicolov, o zona asemanatoare cu Snagovul de la noi cu un lac si padure in spate o zona frumoasa pentru agrement

Odata ajunsi acolo ne oprim la o tereasa cu gandul de a manca si de a zabovii (nu de alta dar nu mai statusem jos de mult :D :P ). Incepem noi sa "lepadam" echipamentul , facem o gramada cu varf pe o masa si noi poc poc la masa alaturata. Nu ne asezam bine ca vine ospatarita si ce sa auzi: eliberati masa pe care este echipamentul ca POATE o sa vina si alti clienti....si noi ce facem unde le punem? in brate? mancam cu ele in brate? da spune ea, moment in care ne ridicam si plecam.....haide-ti ca gasim noi altceva si plecam. Si cum tot raul este spre bine prin mijlocul padurii gasim o cabana cu restaurant mese afara la marginea padurii si hop si noi.

Parcam caii si ne asezam la masa.

Vine ospatarul si incepem care cum pe limba lui, engleza nu stia nimic romana nici atat pana la urma cadem deacord ca putem platii cu euro (un euro 2 leva). Sa vezi acum cum ne intelegem cu ospatarul la mancare !!!!, dar surpriza placuta de unde credeti ca vine, o sa-mi spuneti ca ereu vorbitori de englezo-bulgara-romana pe acolo si prin ecuatii de trei simpla reusim sa-l facem pe ospatar sa inteleaga. Nu, nu ati ghicit . Surpriza a venit de la MENIU, da Meniu care erea scris in limba ROMANA :box: :D :kiss: :lol: .

NE punem noi la comandat artand cu degetul ce vrem in dreptul numarului pe care il avea felul mancarii, ospatarul repede se uita pe meniul scris in limba lui la acelasi numar si reusim sa comandam. Mancam bem si plecam totul cu numai 30 DE EURO TOTI SAPTE, DA TOTI SAPTE.

Hai spre Ruse acum sa mergem si prin oras sa vedem ce este si pe acolo.... continuarea maine ca pleca la o nunta acum si a mea sotie este gata pregatita si nu mai poate astepta, pana atunci o sa va las sa vedeti pozele nu pe toate ca nu am apucat sa le descarc pe toate restul tot maine

 

 

 

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE001.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE002.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE003.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE004.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE005.jpg

 

 

 

 

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE006.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE007.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE008.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE009.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE013.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE014.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE015.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE016.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE017.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE018.jpg

 

 

 

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE019.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE020.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE022.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE023.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE024.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte foarte tare plimbarea in special pe carearea aia prin padure :lol:

baga poza cu micu.. marele mic :P

 

 

 

URA SUNT LA nunta :lol: si ce am eu in holul hotelului...NET :kiss: A mea sotie este la dans si eu hop aici sa mai scriem si sa bagam si restul de poze...

 

 

 

 

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE035.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE034.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE037.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE032.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE033.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE036.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE039.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE040.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE049.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE050.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE047.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE048.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE041.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knox poate sa afirme ca are acum, pe post de stop, o sticla umblata prin lumea larga :cheers:

 

Si ca sa vedeti despre ce este vorba iata ""STOPUL TUNAT"" . Este un stop marca BORSEC DE 2 LITRI

 

 

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE010.jpg

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE011.jpg

 

 

 

Si semnalul dreapta fata Zircon de asta bag seama ca nu stiai !!!!

 

 

PLIMBAREBULGARIAMOTO16IULIE012.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2 saptamani plec in BG :lol: Poate ma onorati voi 8 zile, in concediu :laugh: E saptamana bikerilor in Obzor.

 

Daca n-as pleca in Germania cu conserva... as fi luat in calcul invitatia. Poate ne potrivim la alta tura. :lol:

dar mai sunt si altii pe-aici...

 

"Randul doi de pozne" Nadia(Oana) data viitoare te pun sa ma iei pasagera :10:

 

ce zici Puiu'? faci si tu safteaua la locul ala de pasager cu omu' asta? :laugh:

daca nu, il iau eu ca nu-l putem lasa asa, spectator. :crack:

Editat de snowstorm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Randul doi de pozne" Nadia(Oana) data viitoare te pun sa ma iei pasagera :10:

 

 

O lume noua :crack: ...cum sa refuz o asemenea ocazie,da iubita te iau cu prima ocazie.Poate te bagi weekend-ul viitor la mare,te tenteaza?! :lol:

 

 

 

 

ce zici Puiu'? faci si tu safteaua la locul ala de pasager cu omu' asta? :laugh:

daca nu, il iau eu ca nu-l putem lasa asa, spectator. :laugh:

 

 

E o ea nebunule :D ...si evident ca o iau, de cand asteptam :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zici Puiu'? faci si tu safteaua la locul ala de pasager cu omu'(oama) asta? :laugh:

daca nu, il(o) iau eu ca nu-l(o) putem lasa asa, spectator(are). :laugh:

 

cu rectificarile de rigoare! :crack:

* daca nu scrie nimic de sex la profil, mai pica omul in eroare :lol:... deh si cu sexul asta...

Editat de snowstorm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O lume noua :crack: ...cum sa refuz o asemenea ocazie,da iubita te iau cu prima ocazie.Poate te bagi weekend-ul viitor la mare,te tenteaza?! :laugh:

 

 

Mare?...care, cum?

 

Era sa uit: doamne fereste ce mici...nu vi s-a facut rau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare?...care, cum?

 

 

Mie una imi surade ideea de a merge la mare weekend-ul ce vine.Acum depinde,daca ne strangem mai multi cu motoare mergem,daca nu...ramanem la vechile plimbari de Bucuresti .

O sa facem si un topic special pentru asta ,imediat ce o sa avem toate detaliile.

Dar daca tot ai intrebat, ce zici, te bagi?! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie una imi surade ideea de a merge la mare weekend-ul ce vine.Acum depinde,daca ne strangem mai multi cu motoare mergem,daca nu...ramanem la vechile plimbari de Bucuresti .

O sa facem si un topic special pentru asta ,imediat ce o sa avem toate detaliile.

Dar daca tot ai intrebat, ce zici, te bagi?! :crack:

 

pai m-as baga, depinde si pe unde vreti sa mergeti

 

ne vedem joi la academie sa ne cunoastem si noi intai...doar nu o sa plec in drumetie cu necunoscuti, doamne fereste :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...