Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

ianachim, mie-mi place despre tine ca esti un foarte mare ipocrit :)

 

daca ma dadeam 5000 km, ma ironizai ca nu am bani sa ma dau si ca nu sunt motociclist, daca am scris undeva ca am facut 20.000+ km , ma ironizai ca am facut 20.000

 

daca am intrebat ceva pe un topic de circuit, ma ironizezi (ca si cum tu ai avea vreo tangenta cu asa ceva)

 

ne iei la misto cu pozele la pasari & etc, de parca tu ai o galerie deschisa undeva cu fotografii printate....

 

cumva tre sa-ti dam socoteala pentru tot ce facem,si daca nu facem conform perceptiei tale,ori suntem prosti,ori nu suntem motociclisti...

 

 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta e una dintre cele mai misto poze de pe topicul asta.Are acel ceva.E o compozitie simpla,statica aparent, dar care are niste elemente dinamice(fusta se misca de la briza,el sta cu piciorul de parca ar vrea sa mearga undeva, valurile) care o fac buna.

E genul de poza pe care daca as vedeao in NG.

Am aberat prea mult. :))

 

E facuta cand ai fost in Israel?

Deja am luat un Pulitzer cu ea :))

Da, e facuta-n Tel Aviv. La vremea aia puneam aparatul la ochi si apasam pe buton si-atita, nu ca acuma as fi avansat prea mult (dupa cum ziceam, nici macar nu mai am aparat), doar s-au nimerit aia pe-acolo. Cred ca-i poza care merita cit de cit pusa aici din vreo 5000 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

nu mai plange ca poate poate se face circuitul si ai si tu unde sa te dai.....

 

ps. act despre semnatura ... pune fiecare pe unde a plimbat motorul.....

nu te supara, te faci tu mare si depasesti drumul de la cota 2000......

 

Asa e Dl Ipocrizie, sunteti foarte ON aici :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

printre neintelegerile voastre pun si eu ceva ce am gasit pe FB

 

Fotograful Joe Bunni a petrecut 3 zile pe o barcă pentru a face această fotografie!

 

1618595_659229770782288_860184726_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita auncat un ochi pe aici din cind in cind. Vad ca avem si niste colegi de-aici :D

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=864993

 

Btw, una din pozele care erau mai demult pe slide-ul de introducere de la ADVRider a recunoscut-o un coleg (nemotociclist) ca ma uitam la serviciu si-a vazut-o pe monitor intimplator, il cunoastea personal pe autor. Go Romania :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adriane, da' bag seama ca si una de-a ta a fost aleasa

 

Acuma sincer, cind am dat peste aia cu baltoaca in padure, in fractiunea aia de secunda pina s-o recunosc am gindit "uite una misto printre HDR-uri"... Dupa care mi-am dat seama ca-i a ta si mi-am revenit.

Iti dai seama ca glumesc, chiar e reusita :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

:)))))))))

 

eu am pus pe thread acolo,dar nu cred c-a fost aleasa. Alea alese apar in slideshow ul ala initial.

 

Apropos.aia nu e HDR, sa stii. Eu nu fac HDR deloc...

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai scrie chosen for future front page rotation. Ai fost premiat si nici nu stiai...

 

LE: pai stiu ca nu e HDR, tocmai de asta ziceam, ma refeream la HDR-urile celorlalti. Pozele de prin jur erau HDR-uri sau prea prelucrate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sSy7o9a.jpg

 

jBkbNrH.jpg

 

NRMZx3G.jpg

de celelalte doua nu indraznesc sa zic nimic, da in poza a doua la ce ne uitam? e stramba, apar niste capete taiate, soarele iti bate deranjant in obiectiv. n-am ochiul artistic la mine azi, asa ca poate ma lamuresti tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza a 2-a e posibil sa fie o alegere mai subiectiva pentru mine:

- in mod normal as fi indreptat orizontul(chiar am facut asta la prelucrare dar nu mi-a placut cum arata) - am impresia ca face cadrul mai dinamic, transmite ceva din leganatul barcii pe apa.

- cu capetele taiate asta a fost maximul obiectivului, barcuta nu era tare mare si mai mult nu am putut prinde din cadru - poate daca era mai wide prindeam si "volanul" barcii care ar fi dat alta imagine asupra soferului cu fata impasibila care sta spre obiectiv.

- soarele care bate deranjant in obiectiv - asta e unul din motivele pentru care imi place poza respectiva, e elementul care da atmosfera fotografiei. Contre jour e un stil de pozat care mie imi place in general prin faptul ca lumina ascunde un pic din detalii si lasa mai mult spatiu interpretarii personale.

 

Totusi analiza fotografiei mi-o bazez si pe experienta in sine care include elemente ca duduitul lent al barcii si vibratiile transmise prin lemn, tipetele pescarusilor, mirosul de mare, de combustibil, de lemn vechi patat cu ulei si soarele caldut de apus. Deci sunt de acord ca pentru un privitor obiectiv e posibil sa nu aiba mare valoare artistica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza a 2-a e posibil sa fie o alegere mai subiectiva pentru mine:

- in mod normal as fi indreptat orizontul(chiar am facut asta la prelucrare dar nu mi-a placut cum arata) - am impresia ca face cadrul mai dinamic, transmite ceva din leganatul barcii pe apa.

- cu capetele taiate asta a fost maximul obiectivului, barcuta nu era tare mare si mai mult nu am putut prinde din cadru - poate daca era mai wide prindeam si "volanul" barcii care ar fi dat alta imagine asupra soferului cu fata impasibila care sta spre obiectiv.

- soarele care bate deranjant in obiectiv - asta e unul din motivele pentru care imi place poza respectiva, e elementul care da atmosfera fotografiei. Contre jour e un stil de pozat care mie imi place in general prin faptul ca lumina ascunde un pic din detalii si lasa mai mult spatiu interpretarii personale.

 

Totusi analiza fotografiei mi-o bazez si pe experienta in sine care include elemente ca duduitul lent al barcii si vibratiile transmise prin lemn, tipetele pescarusilor, mirosul de mare, de combustibil, de lemn vechi patat cu ulei si soarele caldut de apus. Deci sunt de acord ca pentru un privitor obiectiv e posibil sa nu aiba mare valoare artistica :)

nenea ala in camasa, care e cu fata la tine conduce barca? clar trebuia un obiectiv mai wide...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifgh.jpg.jpgattachicon.gifG0573880.jpg.jpg

Niste momente surprinse de mine. Calitatea fotografiilor nu e extraordinara insa arata bine.

incearc-o pe a doua in alb-negru. mi se pare super pt un tablou "old time"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...