Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intr-un moment de tarie de caracter! :scratch:

geniaaal :blbl: :cheers: :)

 

@Dan_06: am intalnit cazuri in care era orizontul perfect la mijloc, da era o furtuna ciudata la mare, si nu iti dadeai exact seama care sunt norii si care e apa, indiferent cum tineai poza...geniala fotografie(b&w :lol: ), asa ca, se poate...mie mi-a placut aia cu pomul ala, desi pacat ca nu a prins in totalitate copacul, astfel, tulpina sa pice in dreapta pozei....acolo, orizontu nu e pe mijloc, apropo :hurt: oricum, e destul sa ma ia doru de mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

geniaaal :cheers: :scratch: :blbl:

 

@Dan_06: am intalnit cazuri in care era orizontul perfect la mijloc, da era o furtuna ciudata la mare, si nu iti dadeai exact seama care sunt norii si care e apa, indiferent cum tineai poza...geniala fotografie(b&w :hurt: ), asa ca, se poate...mie mi-a placut aia cu pomul ala, desi pacat ca nu a prins in totalitate copacul, astfel, tulpina sa pice in dreapta pozei....acolo, orizontu nu e pe mijloc, apropo :) oricum, e destul sa ma ia doru de mare :)

 

 

Acum depinde poza aia care ai vazut-o tu e facuta intentionat cu orizontul la mijloc.Nu am zis ca nu trebuie sa fie niciodata la mijloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare ca razele ies din ochiul drept. Pe stangul nu ma asteptam sa-l vad.

Prin ce locuri sunt facute pozele de la mare?

 

post-9417-1171751442_thumb.jpg post-9417-1171751030_thumb.jpg post-9417-1171751182_thumb.jpg

o iesire rosie din tiparul peisajelor post-9417-1171751148_thumb.jpg

post-9417-1171751104_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wallower daca iti spun ca nici macar nu credeam ca o sa placa la lume, ma crezi?! :blbl: nu-mi vine sa cred ca place! :scratch: merci

 

stege: wallower nu e admin dar mi se pare corect ce a spus? de ce ataci?...l-a rugat sa isi completeze profilul, oricum si moderatorii au rugat intr-un topic distinct asta.

 

-DINU: ce-mi place verdele :cheers:

 

 

hmmm una noua:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dana I:pozele de la mare sunt facute intre Mamaia si Constanta,la intrare in Mamaia (plaja hotel Parc).Din aceiasi serie mai am una amuzana pe care o intitulez astfel:Moise trecand Marea Moarta :cheers: si una cu niste popi la scaldat :scratch:

post-15018-1171797539_thumb.jpg

post-15018-1171797572_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Vincent ... negativul este scanat la studioul foto unde si developez. Problema e ca nu-s tot timpul multumita de rezultatul de pe cd :scratch:

In peisajul cu muntii (- dealuri :cheers: ) ma asteptam sa deranjeze cam multa lumina din partea dreapta. E facuta la putin timp dupa rasarit, tot de pe Cozia. Despre profunzime, as putea spune ca inca nu o constientizez in fotografie, in general.

Iti apreciez parerea si as fi incantata daca mi-ai spune si ce consideri gresit in celelalte poze. Voi pune mai putine intr-un post.

 

raven30hell, intr-adevar fotografia cu apusul incalzeste. La fel mi se pare ca face si cea floricica roz, a lui Cataaa. Era si mai bine(dupa parerea mea) daca in cadru nu intra marginea aceea maro sau cana galbena.

La fotografia cu holul, imi place efectul pe care l-ai folosit. Intr-un hol de spital .. chiar te poti simti transparent.

 

Cristi T - Imi plac culorile din a doua poza,din cele puse ieri si era bine daca puteai sa mai "tai" din apa, ca orizontul sa fie cam la o treime din verticala.

Mi-ar fi placut sa surpind si eu momentul cu preotii in mare pentru ca e prima data cand aud de asta.

 

ps: daca am exagerat comentariile, sorry. Mi-ar place sa discutam mai in detaliu fotografiile care nu-s puse la misto. Ce ziceti de propunerea mea?

 

Plimbari placute! (ca-i frumos afara :blbl: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, chiar superba poza....

 

ca tot a venit vorba, uite una facuta de RaveGSXR la fest la Targoviste, eu fiind si protagonist si regizor :rose:

ce e drept, cam neclara, dar mie mi-a placut ideea :nono: aparatu, bata-l vina

post-12624-1171836649_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...