Sari la conținut

Scuterele Vento Triton R4


claus69
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

baieti!

mi-am luat acum 2 saptamani un triton

cu toate ca sunt ansamblate in china

sincer sa fiu calitate pret eu cred ca am facut o afacere buna

merge senzational.

am mers cu el zilnic nu am avut nici o problema

 

intrebarea mea este:

aveti idee daca se poate umbla la motor sa ii mai cresc din putere?

(cu toate ca fuge destul de tare... ma gandeam sa ii fac un mic tunnig daca exista)

 

 

 

mihnea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti!

mi-am luat acum 2 saptamani un triton

cu toate ca sunt ansamblate in china

sincer sa fiu calitate pret eu cred ca am facut o afacere buna

merge senzational.

am mers cu el zilnic nu am avut nici o problema

 

intrebarea mea este:

aveti idee daca se poate umbla la motor sa ii mai cresc din putere?

(cu toate ca fuge destul de tare... ma gandeam sa ii fac un mic tunnig daca exista)

 

 

 

mihnea

Cati km ai de merge senzational? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah mie imi place topicu! :)

WOW!!! Scuterul Vento Triton r4 MADE IN U.S.A. :unsure:

deci nu inteleg motivul pentru care tot argumentati aici pentru o chinezarie exportata in State si exportata in Romania :angry: :kiss: :kiss:

Editat de xxm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul zic ca sunt periculoase. Al meu la 70 e cam instabil, de frane nu mai zic, ca ma uit la 200 de m in fata. Insa daca au motor minarelli si prind 90 cu aceleai frane si suspensii..... ar trebui sa se vand cu card de donator de organe.

 

 

................ Ai dreptate ! Se vede ca esti mester in scutere (motociclete) ; am mers cu scuterul acesta vento , cu vreo 60km/h , prin oras , si cind a trebuit sa opresc ceva mai brusc , am avut senzatia ca frina pe spater e cam salba , insa cea de pe fata e ok . Cum pot regla frina pe spate , exista vre-un surub de reglare sau altceva ?

 

Multumesc anticipat , Einstein ! :bounce: :rock: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

................ Ai dreptate ! Se vede ca esti mester in scutere (motociclete) ; am mers cu scuterul acesta vento , cu vreo 60km/h , prin oras , si cind a trebuit sa opresc ceva mai brusc , am avut senzatia ca frina pe spater e cam salba , insa cea de pe fata e ok . Cum pot regla frina pe spate , exista vre-un surub de reglare sau altceva ?

 

Multumesc anticipat , Einstein ! :bounce: :rock: :D

strangi surubul ala

post-21173-1220019559_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate esti un robot. N-ai pic de minte. Eu iti explic atat de mult...si tu tot cu IQ-ul tau o ti...in primul rand nu mai repeta VENTO TRITON PENTRU CA IN ROMANIA NU EXISTA. HAI SA FIU SI EU JMECHER CA TINE SA SCRIU CU MAJUSCULE. TI-AM SPUS CLAR VORBESTE CU CEI DE LA MOTOWELL, ACEASTA MARCA FIIND ECHIVALENTUL VENTO-ULUI TAU IN ROMANIA. CHIAR NU TE DUCE CAPUL?

 

P.S: DECI SA REVENIM, SCUTERUL ACESTA, VENTO TRITON, ESTE UN SCUTER, ADICA VENTO TRITON, DECI EU VREAU VENTO TRITON, DEOARECE AM CITIT DESPRE VENTO TRITON, CA VENTO TRITON ESTE FIABIL SI CA VENTO TRITON PRINDE 80 LA ORA, DE-AIA EU VREAU VENTO TRITON. SE NUMESTE ALTFEL IN ROMANIA DRAGA VENTO TRITONULE.

 

Frate da chiar a inceput sa ma enerveze si pe mine vento tritonu asta ce dracu nume mai e asta ,,,,,,Vento triton''''Eu am impresia ca e tot chiezarie dar ca sa nu mai zica spune ca e din america sau ungaria sa taiwan:))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frana spate e normal sa faca asa. Adica din cauza inertiei se franeaza mai greu. Si una e cand greutatea scuterului este practic tarata inainte de inertie fata de atunci cand pui frana pe fata si toata greutatea vine pe roata si suspensii si se duce inertia. Si eu am crezut ca e problema la frana cand am luat scuterul, am schimbat placutele si culmea, la fel facea. La viteze peste 60 la ora si/sau in panta este bine sa pisti si frana fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt,frana fata (disc) este baza cand vrei sa obtii o franare rapida...spatele il folosesti la franare lenta...cel mai bine este sa le folosesti pe amandoua cu dozarea care trebuie...sa sti ca scuterul nu are nimic...frana spate (pe tambur vorbind) este mai slaba la toate scuterele....

acum mai depinde si de alt lucru....daca ai sabotii prea departati de suprafata de frecare si iti ajunge manerul de frana pina in manson atunci da...trebuie sa reglezi putin spatele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strangi surubul ala

 

 

multumesc mult pt informatie :bounce:

 

Frana spate e normal sa faca asa. Adica din cauza inertiei se franeaza mai greu. Si una e cand greutatea scuterului este practic tarata inainte de inertie fata de atunci cand pui frana pe fata si toata greutatea vine pe roata si suspensii si se duce inertia. Si eu am crezut ca e problema la frana cand am luat scuterul, am schimbat placutele si culmea, la fel facea. La viteze peste 60 la ora si/sau in panta este bine sa pisti si frana fata.

 

 

 

multumesc pentru explicatii :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se intampla cand stau pe loc, la semafor. E stupid atunci cand ti frana ca incepe sa te zguduie...si inca rau. Asa ca mai bine il tin din picioare.

 

Si in legatura cu franele am zis: cand esti nevoit sa pui frana usoara, spatele, iar cand trebuie sa pui frana brusca eu folosesc combinatia spate + dupa 3 secunde fata. Desigur apasate treptat. Asa am garantia ca nu o sa ma dea peste cap nici1data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti!

mi-am luat acum 2 saptamani un triton

cu toate ca sunt ansamblate in china

sincer sa fiu calitate pret eu cred ca am facut o afacere buna

merge senzational.

am mers cu el zilnic nu am avut nici o problema

 

intrebarea mea este:

aveti idee daca se poate umbla la motor sa ii mai cresc din putere?

(cu toate ca fuge destul de tare... ma gandeam sa ii fac un mic tunnig daca exista)

 

 

 

mihnea

 

de unde ai cumparat scuterul ?? ai acte pt inscriere , inmatriculare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba hai naiba sa lasam topicul asta sa moara.

 

Omule ma scoti din sarite! Nu ai minte nici cat o gaina.

 

Ti-am zis ce 5X ca scuterul se numeste motowell si ti-am zis si persoana de contact. La ce naiba mai intrebi daca are acte pe VENTO?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
strangi surubul ala

 

 

 

Salut Mihai ,

 

Vreau sa schimb uleiul de la cutia de viteze dar nu stiu cum. Poti sa-mi spui cum se procedeaza ? Am cam depasit si nr de kilometrii la care trebuia sa schimb uleiul , si nu vreau sa stric ceva pe la cutie . Sau poate stii vreun service . Ce fel de ulei crezi ca e mai bun , sa pun ?

 

 

Multumesc anticipat pentru instructiuni !

post-39877-1225668956_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
strangi surubul ala

 

 

 

 

Salut

 

Acum mi-am cumparat si eu scuter . E chinezesc , lafel ca si motowell . Astept pareri pro si contra . Cel mai important este ca eu sunt f. multumit de scuterul meu .

post-39877-1236252624_thumb.jpg

post-39877-1236252660_thumb.jpg

post-39877-1236252707_thumb.jpg

post-39877-1236252735_thumb.jpg

post-39877-1236252751_thumb.jpg

post-39877-1236252769_thumb.jpg

post-39877-1236252787_thumb.jpg

post-39877-1236252804_thumb.jpg

post-39877-1236252841_thumb.jpg

post-39877-1236252856_thumb.jpg

post-39877-1236252878_thumb.jpg

post-39877-1236252894_thumb.jpg

post-39877-1236252919_thumb.jpg

post-39877-1236252939_thumb.jpg

post-39877-1236252961_thumb.jpg

post-39877-1236252991_thumb.jpg

post-39877-1236253020_thumb.jpg

post-39877-1236253055_thumb.jpg

post-39877-1236253073_thumb.jpg

post-39877-1236253093_thumb.jpg

post-39877-1236253115_thumb.jpg

post-39877-1236253132_thumb.jpg

post-39877-1236253148_thumb.jpg

post-39877-1236253186_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti fi multumit de el daca nu ai mers deloc? Cum iti dai seama daca acum l-ai cumparat? Dupa cum arata? Asta e 1% dintr-un scuter. Din cate stiu eu motowell nu sunt chiar chinezesti si au altfel de motor...al tau e 4 timpi corect? Motowell are 2 timpi si motor italienesc.

 

Sa-l stapanesti sanatos! Sa nu ai probleme sau incidente cu el sau pe el. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti fi multumit de el daca nu ai mers deloc? Cum iti dai seama daca acum l-ai cumparat? Dupa cum arata? Asta e 1% dintr-un scuter. Din cate stiu eu motowell nu sunt chiar chinezesti si au altfel de motor...al tau e 4 timpi corect? Motowell are 2 timpi si motor italienesc.

 

Sa-l stapanesti sanatos! Sa nu ai probleme sau incidente cu el sau pe el. :cheers:

 

:ok:)))))))))Si mai faceai misto de mine pe un topic ca habar nu am de scutere..;))))Incorect ! asta este scuter in 2 timpi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti fi multumit de el daca nu ai mers deloc? Cum iti dai seama daca acum l-ai cumparat? Dupa cum arata? Asta e 1% dintr-un scuter. Din cate stiu eu motowell nu sunt chiar chinezesti si au altfel de motor...al tau e 4 timpi corect? Motowell are 2 timpi si motor italienesc.

 

Sa-l stapanesti sanatos! Sa nu ai probleme sau incidente cu el sau pe el. :cheers:

 

 

multumesc pt urari ,

 

am mers cu alt scuter lafel , il cunosc cit decit . e in 2 timpi . scuterul e chinezesc , facut pt piata sua. nu e ca cele de marca , italienesti , frantuzesti , dar e bun . :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...