Sari la conținut

meshteri recunoscuti


NaeL
 Share

Postări Recomandate

salut

ma intereseaza si pe mine un mecanic bun care sa se ocupe de comuniste (ural in special :crack: )

daca stiti, ati avut experiente cu careva dati si voi detalii : lucreaza bine, pe ce bani, unde e de gasit ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Aproape toti ne reparam singuri motoarele, foarte putine cazuri apelam la un meserias!!! :blbl:

Dar bafta in contiunare!!! Sper sa gasesti un meseriasi bun care sa nu-ti traga tzeapa!!

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rabinu, nicu, iulian ...

nimeni nimic ? chiar va faceti voi toate reparatiile si fineturile ?

216479[/snapback]

 

 

pai cei mai sus citatzi nu te-au putut ajuta?? :crack: ca vad ca de cunoscut ii cunoshti.... :D

 

m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cei mai sus citatzi nu te-au putut ajuta?? :crack:  ca vad ca de cunoscut ii cunoshti.... :D

 

m

217200[/snapback]

cunosc mai mult numele, dar vreau si pareri despre ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda :D

daca io nu am treaba cu mecanica ma duc si o fac zob nu ?

noroc ca am 2 saptamani la dispozitie :crack:

una sa surubaresc io, alta sa o dau pe mana unuia care se si pricepe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda :D

daca io nu am treaba cu mecanica ma duc si o fac zob nu ?

noroc ca am 2 saptamani la dispozitie :crack:

una sa surubaresc io, alta sa o dau pe mana unuia care se si pricepe.

218659[/snapback]

 

Daca vrei sa nu ai probleme cu mecanicii, atunci lasa sa faca ei de la cap la coada!!!

Daca te bagi tu nici un mecanic nu o sa continue, iar daca chiar contiunua te va taxa de nu te vezi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic mai bine chemi un mecanic care sa te ajute(da numa sa explice sa te lase e tine sal faci) cat decat, pana ce te prinzi de ce si cum functioneaza si apoi iti rezolvi u singur problemele, io asa am facut...

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forte greu reusesti sa faci din prima un lucru pe care nu l-ai mai facut, despre care nu stii nimic, nici macar principiul de functionare. Nimeni nu se naste invatat. Un lucru reusesti sa il faci bine, sau ma rog, sa il faci cat de cat bine dupa ce il faci de cateva ori, iar daca nu ai pe nimeni care sa stea dupa cu**l tau sa te invete meserie trebuie ca tu sa furi meseria. In genral meseria se fura. Asa ca eu te sfatuiesc sa te duci la unul care se pricepe, chit ca il platasti, dar atunci cand el repara la motocicleta tu sa stai langa el, sa belesti ochii bine si sa il intrebi si sa incerci sa intelegi cum functioneaza lucrul respectiv si de ce tipul face asa cum face un anumit lucru, iar eventual dupa ce el a reglat (de ex.) aprinderea si tu ai inteles cum se face, o deregleaza si tu te apuci, sub supravegherea lui si o reglezi din nou. Atunci poti fii sigur ca din momentul ala iti poti regla singur aprinderea si ca nu v-a mai fii nevoie sa te duci cu ea la meserias.

Succes!

 

Numa' bine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...