Sari la conținut

Supermoto De 125...sau Altceva De 125


yoyo_man
 Share

Postări Recomandate

Cagiva Supercity 125

 

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

 

sau

 

MZ sm 125

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

 

sau un Mz RT 125 ca tot imi place nacked

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...amp;tabNumber=1

 

 

 

 

mentionez ca nu am vazut "live" nici una din ele, am 1.82 si 87kg si nu vrea sa par o minge pe o libelula zburatoare.

 

Astept si alte sugestii...

Merci anticipat

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoru in 4t are putere mai mica cuplu mai mare si durata de viata mai lunga, in mod normal sm-ul este mai masiv, am vazut insa si un rt si as spune ca era chiar acceptabil, mult mai frumos decat yamaha ybr (concurentul lui direct). piese, nu cred ca o sa ai nevoie, consumabile gasesti nu-i bai....acuam alegerea e a ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de raspuns. incerc sa ma hotarasc intre sm 125 si rt 125 de la MZ insa e greu ca imi plac amandoua.

SM-ul de 125 e si el in 4 timpi?

 

am gasit eu pe google reaspunsul. e acelasi motor :disappointed:

 

 

 

 

 

mai am o intrebare..daca tot am inceput. Sunt ceva conditii de inmatriculare sau pot sa il aduc linistit si nu voi avea probleme la RAR/inamtriculare????

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul in 4 timpi e mai fiabil se zice...poate n-or conta asa de mult cei 30 000 ci cum a fost intretinuta. Asta e o loterie cand cumperi un SH, si decat sa scrie pe bord 5 000 si sa aiba 50 000 mai bine 30 000 reali :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e. dar din cate am inteles sunt este posibilitatea delimitarii la 110. Am vazut pe net de vanzare moto la care scria "delimitata la 110 cu posibilitatea relimitarii la 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

eu nu l-am delimitat inca. Cei de la Ural care furnizeaza piese mz printre care si CDI-ul delimitat zic ca ar trebui sa prinda intre 110-1130km/h in functie de greutatea bikerului, vant, etc. eu zic totusi ca 110km/h e o cifra realista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

felicitari yoyoman !!

 

m-am urcat pe unu ca al tau - fara sa-l conduc - intr-o seara la arc; era chiar un mecanic de la ural/mz.

zicea ca consuma 2,5 /3 la suta si fuge pana la 130 delimitata ( numai sa poti sa te tii pe ea; dupa 120 nu mai e o placere, te bate vantul ca pe vele ).

 

sa-l calaresti sanatos !!...cat ziceai ca ai dat pe el ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...