Sari la conținut

daelim


dangerous
 Share

Postări Recomandate

  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

cam tarziu vad topicul!!!

 

vezi ca au reprezentantza pe bd. poligrafiei nr. 1!!! :cheers:

 

 

Desigur si daca suni la ei asa cum am facut eu cand am vrut sa-mi fac revizia de 100 de km la s-five, am vb cu unu, cica sefu de pe la service si a zis ca de revizie se ocupa unu care abia era angajat cu 1 zi in urma. Am vb cu individul, parea de treaba dupa cum mi-a vb si mi-a zis ca e nou si sa-l las putin sa se prinda care-i treaba. Asta ca sa nu mai zic ca secretara sau ce era, cand i-am zis ca vreau sa-mi fac revizia la scuter Daelim S-Five, m-a intrebat, ce-i drept politicos, ce marca este aia scuter ca noi aici facem doar revizia la Daewoo. Ma rog lucrurile au escaladat destul de mult, am facut ceva scandal si am ajuns sa vb cu directoarea de la comercial, care mi-a spus ca mai dureaza vreo luna de zile pana le vin piesele din Corea de Sud. Am lasat numarul de telefon, am mai sunat cred ca de 30 de ori de atunci (asta era prin octombrie 2005) de fiecare data mi-au zis sa mai revin cu un telefon ca nu au ajuns piesele :laugh: ultima oara am sunat prin decembrie si acelasi lucru. La inceputul lunii aprilie am de gand sa ma duc peste ei cu OPC-ul sa-i arda putin ca merita, sunt neseriosi, o sa cer daune, ma rog pentru ca traim in Romania, totul este posibil, sau nu, sau pana la un punct!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este foarte posibil!!! apartzin de city center care era al nu shtiu cui mare personaj

incearca cu OPC-ul da nu cred ca faci mare lucru

suntem in romania!!! din pacate!!!

 

 

da intr-adevar cu City Center am tot avut eu probleme, dar m-am ferit sa dau numele firmei de KKO!!!

 

Sunt si eu curios mai are cineva Daelim S-Five prin Bucuresti sau macar prin Romania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

City Center- este a lui Omar Hayssam...

 

da este a lui Omar Hayssam ala, dar asta e eu mi-am luat calitate Daelim si asta conteaza, n-am avut nici o problema cu el pana acum - 1200KM, dar pacat ca se tiganesc astia la garantie, daca ati sti cum am ramas cand m-a intrebat secretara aia sau ce era, ce marca este aia scuter ca ei fac revizia la Daewoo, daca mi-ar fi povestit cineva asta si nu as fi auzit eu cu urechile mele, nu as fi crezut niciodata. Sa vad ce fac daca merg peste ei cu OPC-ul si daca nu iese nimik o sa-mi fac eu revizia, ca n-am incredere sa ma duc la careva sa mi-o faca la el in "spatele curtii". Nu i-am scos limitarea si merge 45(53) KM (mentionez ca am in jur de 107KG si 1,88m), nu are pedale, dar are 49,5cmc, viteza maxima trecuta in CI si talon de 45KM/h si este omologat individual la RAR ca moped solo (asta scrie in CI si pe talon) asa ca nu-mi trebuie permis A1. Oricum am B si poate mai spre primavara incolo dau si de A, poate, cu toate ca mi-e cam frica sa nu dau de ceva mai mare... cu viteza maxima 300+km/h :\

 

Gopop am fost chiar aseara in Carrfour Colentina si am vazut scuterele voastre pe-acolo. Calitative probabil ca sunt, dar finish-ul sa sti ca mai merge imbunatatit, NO OFFENCE dar fa un test Simplu si apasa frana si merci 1 m mai incolo la un Daelim (la oricare) si apasa frana si o sa vezi diferenta, asta e unul din motivele pentru care eu am dat 60 de mil de mi-am luat S-Five-ul in loc de 40 de mil, oricand poti sa incerci si acceleratia sau luminile, sau ce vrei tu ... Parerea este a mea personala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa mah alias ca sunt bne si astea :laugh:

 

N-am zis ca nu-s bune ("Calitative probabil ca sunt, dar finish-ul sa sti ca mai merge imbunatatit"), dar nu se compara, cel putin eu nu le-as cumpara. Off-topik: Sti exista si hartie igienica facuta din coceni de porumb, te-ai sters vreodata cu asa ceva? Iti spun eu ca daca o vezi cum arata... In fine ma asteptam la replica asta de la un posesor de ****** dar am vazut ca tu ai un yamaha, asa ca as putea sa te intreb daca sunt bune si alea tu de ce nu ti-ai permis "luxul"? Si inca ceva noi suntem cam off-topik nu crezi? Daca vrei sa vb ceva despre Daelim cu placere. :cheers:

post-9269-1142721164_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cat are Rotile?

Incearca sa ii sperii cu OPC,nu merita ai dat niste bani pe un scuter nou care ar trebuie sa aibe service.Asa ca eu iti zic sa incerci

PS.mai pune si tu poze pls...la Motocicleta Mea ..acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cat are Rotile?

Incearca sa ii sperii cu OPC,nu merita ai dat niste bani pe un scuter nou care ar trebuie sa aibe service.Asa ca eu iti zic sa incerci

PS.mai pune si tu poze pls...la Motocicleta Mea ..acolo

 

Salut rotile sunt pe 12'', mai multe detalii in /Daelma-Mea-t39607.html

 

Poate rezolv ceva cu OPC-ul desi sincer m-am inmuiat tot, nu stiu de ce :cheers:

 

Drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii doare in kur de opc!!! cand patronu e unu care se descurca cu problemele cu justitzia, crezi ca-l sperie opc-ul!!!!

 

 

Exact la asta m-am gandit si eu si din pacate se pare ca o sa vad ce fac si o sa ma descurc eu cumva cu reviziile si piese de schimb, nici nu am mai sunat la aia, da-i naibii de chitrosi, :moto: ma fac importator Daelim :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 11 months later...

si eu sunt fericitul poseser al unui daelim message(tapo) sin 2002, il am din data de 24 aprilie 2007 si sunt foarte multumit de el..benzina, ulei si drum...de atata are nevoie, de vreti s va luati daelim, nu ezitati, caci nu cred ca o sa va para rau :blink: :baldy:

 

am uitat sa precizez ca scuterul are 18000 de km din care 4000 facuti de mine:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...