Sari la conținut

Gopop-cea Mai Mare Teapa Posibila


danielmak3
 Share

Postări Recomandate

:kali: :D :crack:

 

Tu vezi ce scri la semnatura ta ? Il iau nou cu 22 mill sau 23 si tu il dai cu 25, mai bine il pastrezi si il dai alta data cand nu e ofertele astea ca nu iti da nimeni, treaba ta daca gasesti... :peace: Este el nou dar mai bine il iau din magazin, chiar si ptr diferenta de 1 mill tot din mag il iau...

 

Apropop cu scuterul Gopop Eagle se mai aude ceva merge ? :lol:

 

 

E bine ca ofertele astea e sub 50, k altfel iti spuneam k ai facut un mare dezacord... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:kali: A venit scuterul la carrefour-m-au sunat , m-am dus sa il iau ... si surpriza-exact ce ma asteptam : cartea service disparuta ... (desi i-am sunat special pe cei de la bucuresti cu cateva zile in urma sa scrie pe carte ce au reparat la el) bun , ma uit asa putin la el - si observ 3 suruburi lipsa la capacul de la transmisie - au vazut cei de la carrefour si au zis ca nu pot sa il predea asa trebuie sa vorbeasca la bucuresti :scratch:- miercuri se implinesc 3 saptamani - sa vad maine o sa ma sune daca trebuie trimis iar la bucuresti o sa chem opc-ul acolo ...- nu am mai intalnit asa- ma tem sa nu fi facut special asa - sa nu puna suruburile sa imi cada capacul pe drum Editat de danielmak3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: A venit scuterul la carrefour-m-au sunat , m-am dus sa il iau ... si surpriza-exact ce ma asteptam : cartea service disparuta ... (desi i-am sunat special pe cei de la bucuresti cu cateva zile in urma sa scrie pe carte ce au reparat la el) bun , ma uit asa putin la el - si observ 3 suruburi lipsa la capacul de la transmisie - au vazut cei de la carrefour si au zis ca nu pot sa il predea asa trebuie sa vorbeasca la bucuresti :D- miercuri se implinesc 3 saptamani - sa vad maine o sa ma sune daca trebuie trimis iar la bucuresti o sa chem opc-ul acolo ...- nu am mai intalnit asa- ma tem sa nu fi facut special asa - sa nu puna suruburile sa imi cada capacul pe drum

 

doamnee ... :kali: :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kali: A venit scuterul la carrefour-m-au sunat , m-am dus sa il iau ... si surpriza-exact ce ma asteptam : cartea service disparuta ... (desi i-am sunat special pe cei de la bucuresti cu cateva zile in urma sa scrie pe carte ce au reparat la el) bun , ma uit asa putin la el - si observ 3 suruburi lipsa la capacul de la transmisie - au vazut cei de la carrefour si au zis ca nu pot sa il predea asa trebuie sa vorbeasca la bucuresti :scratch:- miercuri se implinesc 3 saptamani - sa vad maine o sa ma sune daca trebuie trimis iar la bucuresti o sa chem opc-ul acolo ...- nu am mai intalnit asa- ma tem sa nu fi facut special asa - sa nu puna suruburile sa imi cada capacul pe drum

 

Nu iti cadea capacul cu 3 suruburi lipsa le gaseai la orice colt de strada, trebuia sa ei scuterul sa il probezi sa vezi cum merge asta era mai inportant nu 3 suruburi. Cred ca iti place sa stai cu scuterul pe drumuri, tu nu vrei sa il faci, ce crezi ca face opc-ul le da amenda si tu ce castigi, nimic doar satisfactia ca au luat amenda... e romania nu te astepta sa faca legea ceva ca nu face nimic bun doar te pune pe drumuri.

Sa mor daca te inteleg ce vrei.... Tu tot vrei sa le faci rau la cei de la gopop, slabe sanse (asta nu inseamna ca tin cu ei, nu ma intereseaza) dar nu prea ai ce sa le faci, ei sunt firma mare, au bani, au putere, lumea cumpara incontinuare scutere de la ei ca painea calda.

De cand cu ofertele astea numai gopop-uri vezi pe strazi, dar nu sa ii lase in pana, first bike da, unul avea 700 km si i sa ars shocul la un galaxi si merge ca vai de el....

 

Si eu am probleme cu bateria si este in garantie 6 luni, ce sa faca daca ma duc la ei imi tine scuterul la ei pana imi schimba bateria si imi pune tot un jaf de asta de baterie, cand dau de bani imi cumpar eu o baterie buna, nu stau la mana lor, cand se strica de tot atunci poate ma duc la ei daca nu pot eu. Ce nu sunt piese de cumparat si banii, stau la mana lor sa imi schimbe ei moaka piesele si sa stau saptamani, mai bine dau un ban dar il fac pe loc, nu suport asteptarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti cadea capacul cu 3 suruburi lipsa le gaseai la orice colt de strada, trebuia sa ei scuterul sa il probezi sa vezi cum merge asta era mai inportant nu 3 suruburi. Cred ca iti place sa stai cu scuterul pe drumuri, tu nu vrei sa il faci, ce crezi ca face opc-ul le da amenda si tu ce castigi, nimic doar satisfactia ca au luat amenda... e romania nu te astepta sa faca legea ceva ca nu face nimic bun doar te pune pe drumuri.

Sa mor daca te inteleg ce vrei.... Tu tot vrei sa le faci rau la cei de la gopop, slabe sanse (asta nu inseamna ca tin cu ei, nu ma intereseaza) dar nu prea ai ce sa le faci, ei sunt firma mare, au bani, au putere, lumea cumpara incontinuare scutere de la ei ca painea calda.

De cand cu ofertele astea numai gopop-uri vezi pe strazi, dar nu sa ii lase in pana, first bike da, unul avea 700 km si i sa ars shocul la un galaxi si merge ca vai de el....

 

Si eu am probleme cu bateria si este in garantie 6 luni, ce sa faca daca ma duc la ei imi tine scuterul la ei pana imi schimba bateria si imi pune tot un jaf de asta de baterie, cand dau de bani imi cumpar eu o baterie buna, nu stau la mana lor, cand se strica de tot atunci poate ma duc la ei daca nu pot eu. Ce nu sunt piese de cumparat si banii, stau la mana lor sa imi schimbe ei moaka piesele si sa stau saptamani, mai bine dau un ban dar il fac pe loc, nu suport asteptarea.

 

eu nu vreau sa le fac rau eu vreau sa imi mearga si mie scuterul cum le merge celorlalti ptr ca si eu tot de la ei l-am cumparat , e dreptul meu nu ? sau trebuie sa cumpar altul sa vad poate il nimeresc mai bun ?

 

cum sa il iau daca nu au adus si cartea service- dupa aia sa spuna iar ca e greseala mea ca nu le-am zis sa treaca ... eu i-am sunat special ptr asta acum 3 zile ... si nu aveau cum sa il predea fara cartea service si in plus vine de la service ce draq- il dai cu toate suruburile si vine fara

 

tu vorbesti in necunostinta de cauza - daca stateai tu 1 an de zile prin service-uri sa te minta incontinuu iti spun sigur ca eu sunt calm pe langa cum ai fi tu - si tare imi este ca tot nu o sa mearga cum trebuie - pentru ca asa spun cei de la reva , pleaca de pe loc e ok , nu conteaza ca nu pleaca cum trebuie, ca nu are forta

 

Nu inteleg care ar fi cauza ptr care sa nu scrie in cartea aia tot ce au reparat - asa mi-au facut si la celelalte service-uri numai ca acum nici nu au mai trimis-o ...

Editat de danielmak3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu ce asteptari ai tu de la un scuter de 50 cc, am vazut filmuletul postat de tine si nu am vazut nimic relevant, am si eu un scooter Gopop runer si am incercat sa-l tin cu un picior la plecarea de pe loc, l-am tinut fara nici o problema. Am presupus si eu ca scooterele chinezesti "este" slabe, ieri insa m-am intalnit cu un amic mai vechi cu un scooter mai pretentios decat al meu, yamaha (nu stiu exact modelul, nu sunt cunoscator oxi...ceva), l-am rugat sa ma lase sa incerc smecheria, un picior proptit bine in pamant...si gaz, rezultatul acelasi, scooterul nu a reusit sa plece de pe loc. Cu toate astea vreau sa-ti spun ca eu imi fac treaba perefect cu Gopop-ul meu desi am 105kg si se intampla sa merg si cu prietena mea de 55kg iar Iasul este un oras cu destul de multe dealuri. In concluzie vreau sa-ti spun ca ar trebui sa stii ce vrei de la un "motor", daca vrei sa lasi talpa de la slap :scratch: pe asfalt la demaraj ia-ti A-ul si cauta un motoras mai mare, desi nu-ti recomand sa mergi in slapi pe motor. Pentru a te deplasa insa dintr-un punct A intr-un punct B in oras intr-o maniera ecologica si economica ramai la gopop-ul tau.

Numai bine si multa bafta cu paraitoarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu asteptam un an, dar in fine...

la al meu Gopop zip nu pot sa il tin nici cu doua picioare dar unul, doar sa nu dau gas mult dar daca dau brusc imi rup picioarece daca le tin jos, fara sa ma laud dar are demaraj bun pentru o chinezarie in 4T si de 49 cmc (am avut si malaguti f10 si f12 asa ca stiu ce ala demaraj, nu e primul meu scuter). Am mers cu un piagio liberty tot 4T model mai vechi, are mai bun demarajul si parca merge mai frumos mai lin aerisit, al meu la inceput e putin infranat infundat nu stiu cum, prinde mai greu viteza, dar nu f greu, poate ca e motorul tot nou, are abia 3000 km :scratch:

 

Pe mine cei de la reva ma rezolvat cu cartea de indetitate a scuterului, eu cand am cumparat scuterul nu avea acte asa lam luat, si cei de la reva mi-a trimis cartea fara nici un ban, nu era vina mea era a celor de la real...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu ce asteptari ai tu de la un scuter de 50 cc, am vazut filmuletul postat de tine si nu am vazut nimic relevant, am si eu un scooter Gopop runer si am incercat sa-l tin cu un picior la plecarea de pe loc, l-am tinut fara nici o problema. Am presupus si eu ca scooterele chinezesti "este" slabe, ieri insa m-am intalnit cu un amic mai vechi cu un scooter mai pretentios decat al meu, yamaha (nu stiu exact modelul, nu sunt cunoscator oxi...ceva), l-am rugat sa ma lase sa incerc smecheria, un picior proptit bine in pamant...si gaz, rezultatul acelasi, scooterul nu a reusit sa plece de pe loc. Cu toate astea vreau sa-ti spun ca eu imi fac treaba perefect cu Gopop-ul meu desi am 105kg si se intampla sa merg si cu prietena mea de 55kg iar Iasul este un oras cu destul de multe dealuri. In concluzie vreau sa-ti spun ca ar trebui sa stii ce vrei de la un "motor", daca vrei sa lasi talpa de la slap :scratch: pe asfalt la demaraj ia-ti A-ul si cauta un motoras mai mare, desi nu-ti recomand sa mergi in slapi pe motor. Pentru a te deplasa insa dintr-un punct A intr-un punct B in oras intr-o maniera ecologica si economica ramai la gopop-ul tau.

Numai bine si multa bafta cu paraitoarea.

 

am 62 kg , e ok daca merge cu 32 km /h pe bulevard putin in deal ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 62 kg , e ok daca merge cu 32 km /h pe bulevard putin in deal ?

 

Nu prea e ok daca zici ca e un mic deal, eu urc cu 30-35 km/h la deal dar deal si tine cam un km dealul si nu coboara de 30 doar sa zicem 28 km/h cam asa.

Oricum scuterul tau nu era bun nu avea voia sa mearga asa.

Nici o trotineta cu pedale nu prea poti sa o ti cu piciorul daca e in stare buna (care rar mai sunt)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 62 kg , e ok daca merge cu 32 km /h pe bulevard putin in deal ?

Nu stiu ce sa-ti spun, e relativa treaba cu "putin in deal", eu urc copoul(pentru cine cunoaste) un bulevard "putin in deal" cu 40-45km/h la 105kg, insa daca nu ma insel scooterul tau este mai maricel dar cu acelas motor ca al meu deci in privinta sarcinii se cam egaleaza datele, necunoscuta este "putin in deal". Daca "putin in deal" al tau > ca "putin in deal" al meu este posibil ca scuterul tau sa traga la fel ca al meu. Singurul lucru care difera este pretul, eu am dat pe GoPop-ul meu 2200ron fapt care ma face sa ma multumesc cu performantele lui, tu in schimb, din cate am inteles ai dat aproape dublu, poate din acest motiv iti doresti mai mult de la el.

 

offtopic: oare de ce un gopop runner la reva romania costa 3300 ron iar in carrefour costa doar ~2000ron, am intrebat o duduie care mi-a raspuns la telefon la Reva(inainte de a cumpara scooterul) aia nu stia ce sa-mi raspunda, pana la urma a balbait ceva "probabil cei de la carrefour au o promotie". In mintea mea exista 3 variante"

1) cei de la carrefour sunt marinimosi si supoarta o parte din pretul scooterului (foarte putin probabil)

2)cei de la reva au adaosuri nesimtite la vanzarea catre end user (destul de probabil)

3)sit-ul celora de la reva nu a mai fost update-at de foarte mult timp, caz in care duduia cu care am vorbit la telefon era foarte pe dinafara deoarece nu mi-a adus la cunostinta preturile noi

 

Scuze de offtopic dar nu cred ca merita un topic nou pe acesta tema.

 

Nici o trotineta cu pedale nu prea poti sa o ti cu piciorul daca e in stare buna (care rar mai sunt)

Cand am ocazia, mai incerc si cu alte scootere, dar pana in momentul de fata eu sunt convins ca majortitatea scooterelor de 50cc pot fi tinute cu picorul(daca nu ai picioare de mamaliga).

Nu vreau sa ne laudam care e mai tare in picioare, ci doar sa-i dam initiatorului topicului un reper de comparatie.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri insa m-am intalnit cu un amic mai vechi cu un scooter mai pretentios decat al meu, yamaha (nu stiu exact modelul, nu sunt cunoscator oxi...ceva), l-am rugat sa ma lase sa incerc smecheria, un picior proptit bine in pamant...si gaz, rezultatul acelasi, scooterul nu a reusit sa plece de pe loc.

 

 

inseamna ca e praf scuteru ala(yamaha) , eu am un gopop fighter de 80cc doar cil si piston , chiulasa e de 50 cc, carb stoc in fine...deci ai putea zice cu aproximatie un 2t 50cc la putere , si nu`l pot tine..pleaca cu mine tarash

 

 

ce ai vazut tu in clipu ala e prea detot , nici un scuter nu ar trebuii sa stea pe loc daca`l tii in pozitia aia, nici macar nu i`a derapat spatele sa zici, frate are vlaga...dar eu sunt arnold si`l tin pe loc

 

 

PS: si cand aveam scuteru stoc tot nu`l puteam tine si forta am pt cele 65 de kile ale mele :scratch:)

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit s-a rezolvat - am primit un scuter nou ... merge cum trebuie asta ... . Le multumesc celor de la reva , si domnului Cristian Dan - o sugestie: daca puteti sa schimbati serviceurile - Impex Troia si Vicom Impex pentru ca sunt foarte neseriosi si orice fac, fac ca sa iasa ei in castig cer bani si nici nu stiu meserie . O sa atasez si poze si filmulete cu noul scuter . Multumesc si colegilor de pe forum care m-au sustinut!!!

Editat de danielmak3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit s-a rezolvat - am primit un scuter nou ... merge cum trebuie asta ... . Le multumesc celor de la reva , si domnului Cristian Dan - o sugestie: daca puteti sa schimbati serviceurile - Impex Troia si Vicom Impex pentru ca sunt foarte neseriosi si orice fac, fac ca sa iasa ei in castig cer bani si nici nu stiu meserie . O sa atasez si poze si filmulete cu noul scuter . Multumesc si colegilor de pe forum care m-au sustinut!!!

 

E scuter nou nout sau tot scuterul tau dar refacut, daca e nou nout ai grija de el in primi 1000 km nu depasi de 40 km/h max si dealul mai incet, si o sa te tina mai mult si o sa mearga si bine, uleiul cat mai des si de calitate buna. O fi chinezariele proaste dar trebuie sa si avem grija de ele :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit s-a rezolvat - am primit un scuter nou ... merge cum trebuie asta ... . Le multumesc celor de la reva , si domnului Cristian Dan - o sugestie: daca puteti sa schimbati serviceurile - Impex Troia si Vicom Impex pentru ca sunt foarte neseriosi si orice fac, fac ca sa iasa ei in castig cer bani si nici nu stiu meserie . O sa atasez si poze si filmulete cu noul scuter . Multumesc si colegilor de pe forum care m-au sustinut!!!

sa-l stapanesti sanatos, si la cat mai multi km :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E scuter nou nout sau tot scuterul tau dar refacut, daca e nou nout ai grija de el in primi 1000 km nu depasi de 40 km/h max si dealul mai incet, si o sa te tina mai mult si o sa mearga si bine, uleiul cat mai des si de calitate buna. O fi chinezariele proaste dar trebuie sa si avem grija de ele :unsure:

 

nou din carrefour - rosu - si alarma separat tot de la ei ptr ca eu aveam si alarma - nu i-am dat mai mult de 35- dar merg cu acceleratia la sfert

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit totul de la inceput dar m-am abtinut de la comentarii. Acum pot sa spun atat: tot respectul pt firma ca ti l-a schimbat (chiar daca in metoda "romaneasca" adica nervi, bani si un an mai tarziu, poate e un prim pas spre civilizatie :cheers: ) iar tu trebuie sa intelegi ca e un scuter de 50 cmc nicidecum ceva racheta. Bafta in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit totul de la inceput dar m-am abtinut de la comentarii. Acum pot sa spun atat: tot respectul pt firma ca ti l-a schimbat (chiar daca in metoda "romaneasca" adica nervi, bani si un an mai tarziu, poate e un prim pas spre civilizatie :cheers: ) iar tu trebuie sa intelegi ca e un scuter de 50 cmc nicidecum ceva racheta. Bafta in continuare

 

 

asta merge cum trebuie , celalalt nu mergea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta merge cum trebuie , celalalt nu mergea

Mare dreptate aveti cand afirmati despre motoarele chinezesti ca sant proaste.Cel mai elocvent exemplu l-am avut cu un Gopop caruia i-am schimbat setul motor.Inainte de reparatie mergea bine ,iar dupa,vai de mama lui! Ziceai ca este bicicleta.Ps.piese de origine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...