Sari la conținut

Romania - Grecia


Fotok
 Share

Postări Recomandate

Voi pleca pe 16.08 sambata din Harghita (Odorheiu Sec) spre Grecia, ruta Brasov, Ploiesti, Bucuresti. Cazare la cort. Voia buna obligatorie. Cine doreste se poate alatura. Cine a fost pe acolo cu motoru poate ma ajuta cu indicatii, sunt binevenite. Viteza de croaziera 70-100. Nu ne grabim, savuram libertatea si peisajul :D

 

pentru cei care vor sa se alature mess flory_k

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi pleca pe 16.08 sambata din Harghita (Odorheiu Sec) spre Grecia, ruta Brasov, Ploiesti, Bucuresti. Cazare la cort. Voia buna obligatorie. Cine doreste se poate alatura. Cine a fost pe acolo cu motoru poate ma ajuta cu indicatii, sunt binevenite. Viteza de croaziera 70-100. Nu ne grabim, savuram libertatea si peisajul ;)

 

pentru cei care vor sa se alature mess flory_k

 

mai da detalii intre timp....eu sunt liber intre 11-28 luna asta :D

pe ce moto te duci?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impreuna cu un prieten voi fi in Tesalia si Pind (ma feresc sa spun Grecia, ca aia nu e Grecia) pana in jur de 18-19 August de unde ma indrept spre Pindul ALbaniei si Rep. Macedonia. Suntem cu M-urile, campam, ne plimbam incet si temeinic. In caz ca e prin zona vreun motociclist din Romania 0726177092.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde te duci in grecia??...si pe unde??...nu vin,dr te pot ajuta cu d-alea pretzioase...

 

 

Pai da-mi repere, ma pot duce oriunde, de aceea caut tovarasi de drum sa vedem cam pe unde ne tiram. Daca ai fost recomanda-ne rute, etc. Multumim si :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost cam asa:

 

buc-thassos (drumul e misto,si daca nu vrei sa-l faci dintr-o bucata,ai unde sa te opresti..)...buc-veliko tarnovo(180 km..cetate,etc)-stra zagora-thassos...300 km ii mergi pe autostrada...daca nu vrei sa megi pana acolo,te poti oprii pe oriunde pe coasta...in thassos nu stiu daca ai pe unde sa campezi...decat in curtzile oamenilor...in afara cred ca e interzis...

 

thassos...merita tur de insula,de dimineatza pana a 2-a zi seara :lol:

 

thassos-mteora....vreo 500 km daca nu ma insel...din care,multi pe autostrazi...te poti oprii insa in multe locuri pe drum...

 

meteora - salonic...eu asa mi-am planificat,insa nu recomand salonicul la ce vrei tu sa faci...si pt mine a fost cam pierdere de vreme...

 

salonic - veliko...vreo 650 km parca...dar te poti oprii la serres..parca zicea cineva ceva p-aici...

 

veliko bucale...

 

 

cam p-acolo am fost...iti recomand insa,daca nu vrei meteora,care te indeparteaza destul de mult,de la thassos,sa te bagi mult in peninsule...pe drumurile numai de coasta...uita-te pe hrta,ca le dibuiesti....este superb,dar nu am avut timp...

 

MAI MULTE AICI!!!

 

..de asemenea,iti recomand paginile 4,5,6...de la imagini din calatoriile pe 2 roti...sunt acolo multe calatorii in grecia,din perioada 1 mai....ai de unde alege rute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm, tre sa imi fac o ruta , sa vad unde sunt campinguri etc........asta e chestia de care vroiam sa scap. Stiu ca e ok sa iti planifici tot dar asta fac toata ziua la servici, planific planific etc. Vreau sa ma simt liber si sa nu ma gandesc doar la placerea de a merge cu mobra. unde ma apuca naoptea sa ma culc....si tot asa. Asta e odihna totala pt mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un GS 500. +pasagera.:kiss:

 

Ruta inca nu am facut-o. Astept idei si doritori.

in aceeas perioada eu vreaus a ajung pe insula thassos

si poate ajungem si pe la serres

 

cauta pe google thassos , sa vezi daca iti place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in thassos,dar si in alte localitati grecesti(de bulgaria nici nu mai vorbim),poti pune cortul in curtile oamenilor...

...si astfel nu mai planifici nimic...

...e musai sa incepi conversatia cu ei,cu "pot sa raman la tine si sa-mi pun cortul??...cat ma costa deranjul,insotit de un acces la dus/toaleta"...sumele vor fi modice,daca nu cumva gratis..desi eu zic sa iei in calcul 15-25 euro/noapte..

...drum bun,si asteptam povestiri si poze..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa am sa fac.

 

Vizitam orice, mie imi este indiferent pe unde o luam, important e sa fim akolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Evita Salonicul, ori mergi in Thassos (~ 170km) ori opresti in Paralia Katerini (~ 60Km). Eu am facut turul Greciei si singurul loc regretat a fost Salonicul (oras gen Giurgiu, la 18 se inchide tot).

 

 

RETINUT - ocolesc Salonicu ;)

 

Hai doritorii, mai sunt 2 zile. Sambata diminieata la ora 7 am plecat. directia Odorhei - M ciuc - Brasov - Giurgiu - Sofia -Tesaloniki - balaceala - habarnuam :cheers:

 

nr de tel 0720 100 258 - am roaming...trimiteti SMS si va raspund.

 

Florian

 

Haideti fratilor. Cine se ofera? Mai sunt locuri libere:)))))))

 

va stept

 

Sunt in viata:), revin cu poze...aku le descarc si nu pot sa stau pe scaun :))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In privinta campatului, poate te ajuta cele de mai jos:

 

http://www.camping-in-greece.gr/

 

http://www.camping.gr/

http://www.greecetravel.com/campsites/

 

Noi (eu si Vest) vom ajunge in Grecia, dar de pe 13 septembrie, in Creta. Ne-am interesat de inchiriat moto de acolo (mergem cu avionul si vrem sa exploram insula asa cum am invatat, pe doua roti).

 

Calatorie frumoasa!

:bounce:

Editat de Spirit Honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...