Sari la conținut

Accident Mortal Pe Dn13


Fatal Fury
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ca erau unii opriti pe marginea drumului e una, dar ca zburau cu 'nspe mii la ora in localitate e alta. vina "cartoforolui" :lol:

nu va mai frecati la .... degeaba, ca se circula in tara asta ca-n India.

cum cade cate-o frunza, toata lumea da vina pe vant, era prea puternic .

Sa-i fie tarana usoara !

si sa mai bagam la cap, "ca multi sar gardul, cand poarta e deschisa "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea verde a fost implicata in accident dar ocupantii ei sunt intregi.

Unul cu un logan a oprit sa cumpere cartofi.In spatele lui a oprit inca o masina si kawa verde pt ca nu puteau sa depaseasca. Motociclistul mort venea cu ceva viteza si a intrat franand in Kawasaki , apoi a ricosat pe contrasens . Un jep l-a luat in plin. Jepul a iesit in decor si s-a dat peste cap de cateva ori. O femeie si un copil in coma

Numarul motorului CV 11 STI

 

Hotarati-va !!!

Era Yamaha R1, Kawasaki sau Honda???

Era rosie cu alb sau verde???

 

 

Accidentul s-a produs pe drumul care leaga transilvania de moldova ruta brasov-tg secuiesc-bacau

 

Intreb de accidentul asta, nu de celelalte bagate dupa el pe pagina 2 !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea verde a fost implicata in accident dar ocupantii ei sunt intregi.

Unul cu un logan a oprit sa cumpere cartofi.In spatele lui a oprit inca o masina si kawa verde pt ca nu puteau sa depaseasca. Motociclistul mort venea cu ceva viteza si a intrat franand in Kawasaki , apoi a ricosat pe contrasens . Un jep l-a luat in plin. Jepul a iesit in decor si s-a dat peste cap de cateva ori. O femeie si un copil in coma

Numarul motorului CV 11 STI

 

Asa s-a intamplat accidentul !!! Am confirmarea de la cineva prieten cu cel cu Kawasaki !!! Scene groaznice la fata accidentului !!! S-a intamplat din cauza vitezei excesive !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea verde a fost implicata in accident dar ocupantii ei sunt intregi.

Unul cu un logan a oprit sa cumpere cartofi.In spatele lui a oprit inca o masina si kawa verde pt ca nu puteau sa depaseasca. Motociclistul mort venea cu ceva viteza si a intrat franand in Kawasaki , apoi a ricosat pe contrasens . Un jep l-a luat in plin. Jepul a iesit in decor si s-a dat peste cap de cateva ori. O femeie si un copil in coma

Numarul motorului CV 11 STI

 

 

Scrie foarte clar ce sa intamplat in postul asta...mai multe comentarii sunt de prisos...Accidentul sa produs in afara localitatii pe drumul care leaga brasovul de targu secuiesc si mai apoi bacau.Un drum pe care mergeam lejer cu 200 km/h pana la locul accidentului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la vreo 10 minute dupa accident, coloana de masini pe toata lungimea localitatii in care a fost intrunirea - Lunca Calnicului (sau ceva de genul). Accidentul s-a intamplat la vreo 300 de metri de la iesirea din sat, imediat dupa ce s-a terminat linia continua. Descrierea de mai sus e exacta, motociclistul a venit din spate, a franat, l-a atins pe celalalt motociclist deja oprit, s-a dat peste cap si a zburat, fara motor, fix in jeep-ul care venea pe contrasens. Ala cu jeep-ul s-a speriat si dupa ce l-a facut varza pe motociclist a facut buf in sant. Un nene politist de la fata locului a zis 'patru victime in stare grava' (am ajuns exact cand plecau salvarile), doar in jeep. Motociclistul era intr-un sant, cei care au avut cum / curaj sa se duca pana acolo au zis ca avea destule organe in exterior. Decedat, cu alte cuvinte, a venit IML-ul, alea alea. Motorul era rosu, da' mai mult n-am vazut.

Editat de Puc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa.. "ai dracu de conservari, ca s-au oprit sa cumpere cartofi."

 

de ce motocicleta verde a putut opri si stea cuminte sa depaseasca ?

 

de ce motocicleta rosie nu a mai avut timp sa opreasca si sa creeze un asemnea accident ?

 

Care a fost diferenta dintre cele 2 motociclete ?

 

VITEZA si NEATENTIA.

 

Sa-i Fie Tarana Usoara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de un F4-600cc(HONDA),rosu, si despre pilotul sau pe care il chema Levente si era din Borosneul Mare-CV. Din ce se stie despre el,era una din persoanele marcante ale comunitatii moto din Cv, conducand motoare japoneze inca de prin 96-97, deci de experienta nu se pune problema.Totusi din ce au spus politisti pe acolo, era vorba ca anvelopa pe spate nu prea mai avea cine stie ce guma pe ea si era deja la sarme,asta poate cauzand in final si nefericitul eveniment,ne4maiavand aderenta la momentul la care era necesar.Cel cu SUVul a incercat o evitare,dovada ca s-a dat de vreo 2-3 ori peste cap,dar prea tarziu.

 

Condoleante familiei lui Levente si INSANATOSIRE GRANICA! ocupantilor masinii,total nevinovati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu putem sti care a fost cauza lipsei anvelopei adecvate.putem doar sa banuim ca era lipsa banilor,pentru ca din cate am inteles eu, si-a achizitionat motoreta cu eforturi foarte mari.vrei sa faci un sondaj cati merg in tara asta fara anvelope "adecvate"?placera de a te da cu motorul, face de multe ori sa ignori niste "amanunte" dealtfel atat de importante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu putem sti care a fost cauza lipsei anvelopei adecvate.putem doar sa banuim ca era lipsa banilor[...]

 

Sau putem sa banuim ca a venit cu ele "adecvate" si a dat niste burnouturi pe zgura de la Prejmer? Indiferent care a fost motivul pentru care anvelopele lui nu erau adecvate, acest lucru trebuia sa ii dea de gandit si sa meraga mai incet, daca tot nu avea gume bune...ce dreq cauti cu gumele cu panza pe afara sa mergi cu viteza? daca pusca? Daca-ti fuge de sub poponeata? Ce faci atunci???

 

R.I.P. :lol: :P

 

Si aviz altora cu gumele varza!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu merg mult in oras,afara ies f rar cu el .ma gandesc doar ca nu merg cu cine stie ce viteza ,pt ca nu am unde si nici nu imi sta in fire si nici prea am multa experienta,de aceea mai aman putin cumpararea unei gume noi :lol: sper sa nu am probleme cu el...oricum sarmele inca nu se vad :P

 

Daca nu faci misto e o intrebare penibila de copil de 13-14 ani .

nu fac omule misto ,pur si simplu am intrebat si eu ,nici 14 ani nu am ,si nici nu am spus ca imi ies sarmele din el,pur si simplu cred ca trebuie schimbat ....asta nu inseamna ca e explodat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poate cauciul sa fie singura cauza a accidentului..

insa poate arata o simptomatica a motocicletei(motocilistului)

ignorarea unor norme minime de siguranta(in acest caz starea cauciucului -poate chiar a cauciucurilor ptr nu cred ca ala pe fata era ceva nou si lipicios) favorizeaza aparitia accidentelor...

sunt destui "impatimiti", "entuziasti" si chiar "experimentai" care pe langa ignorarea codului rutier ignora si bunastarea si buna functionare a autovehiculului....

ei arata exact ca taranii pe care ii huiduim cand ies cu troca de dacie ruginita si rapciugoasa pe sosea intorcand pe linia continua..

cazul relatat este asemanator

 

NU STIU SIGUR CA ESTE ASA CUM ZIC DAR CONFORM RELATARI ASA ARATA (in viziunea mea)

 

asa incat mai bine stai acasa decat sa mergi pe sarme

anu trecut am cules , pe langa buzau, din sant un baiat cu un vfr 800... motocicleta se vedea neingrijita iar sarmele zambeau parsiv din cauciucul spate.. era un incepator impatimit care nu intelegea de ce a ajuns din curba in sant, ca a fugit motoru de sub el.... culme venea de la mare..... asa ca lipsa banilor vs lipsa sigurantei arata cat de matura este pers respectiva

 

sanatate celor implicati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau putem sa banuim ca a venit cu ele "adecvate" si a dat niste burnouturi pe zgura de la Prejmer? Indiferent care a fost motivul pentru care anvelopele lui nu erau adecvate, acest lucru trebuia sa ii dea de gandit si sa meraga mai incet, daca tot nu avea gume bune...ce dreq cauti cu gumele cu panza pe afara sa mergi cu viteza? daca pusca? Daca-ti fuge de sub poponeata? Ce faci atunci???

 

R.I.P. :lol: :P

 

Si aviz altora cu gumele varza!!!

 

Baiatul nu a fost la Prejmerm, venea de undeva dinspre Intorsura ,din ce am inteles, a intrat pe DN doar la Ozun.(DN11 nu DN13-ala e drumul de Mures).Mai avea doar 15-20km pana acasa.N-am spus ca treaba cu cauciucurile era sigura,asa ca sa nu gasim cu ce sa-i scoatem ochii,el a fost de vina ca nu a adaptat viteza la trafic,asta e acum.

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un drum pe care mergeam lejer cu 200 km/h pana la locul accidentului...

 

Foarteeeeee tareeeeeeee, frateeeee! :P

 

Sper ca macar cei din masina sa scape cu viata....altfel iar si-o fura comunitatea asta! :lol:

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie foarte clar ce sa intamplat in postul asta...mai multe comentarii sunt de prisos...Accidentul sa produs in afara localitatii pe drumul care leaga brasovul de targu secuiesc si mai apoi bacau.Un drum pe care mergeam lejer cu 200 km/h pana la locul accidentului...

 

 

dn-u ala e cumva la rang de autostrada? :P

 

bun, baiatu' ala era un mare mobrist din CV .... probabil ca era pe circuitul personal pe acolo :lol: ... mai nasol e ca a facut rau si altora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu putem sti care a fost cauza lipsei anvelopei adecvate.putem doar sa banuim ca era lipsa banilor,pentru ca din cate am inteles eu, si-a achizitionat motoreta cu eforturi foarte mari.vrei sa faci un sondaj cati merg in tara asta fara anvelope "adecvate"?placera de a te da cu motorul, face de multe ori sa ignori niste "amanunte" dealtfel atat de importante
Placerile costa si de data asta a costat viata sa si posibil si a celor din masina. Condoleante familiei si prietenilor.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...