Sari la conținut

Mda, si eu pe jos. Sa nu-ti vina sa-i...


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aproape ca nu imi vine sa cred... parca pana la urma s-a votat legea aia cu invinuirea pietonului pentru traversarea neregulamentara, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape ca nu imi vine sa cred... parca pana la urma s-a votat legea aia cu invinuirea pietonului pentru traversarea neregulamentara, nu?

Nu a aparut in Monitorul Oficial, deci nu se pune in practica noul regulament, care include si acest aspect, cu pietonii.

 

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas,sincer imi pare rau pt. cele petrecute la Militie,unde anume ai fost? in cladirea veche la cercetari penale?la parter ? sau in cladirea noua?(sunt curios cum il cheama pe ala care a vb. cu tine la modul asta,de la serviciul 1?)

Bafta multa acum,si tine cu dintii de permis ca vine vara.!!! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai oricum de cand apare in monitor, pana cand intra in vigoare trece ceva vreme.....

 

se modifica tot codul rutier odata.

 

 

:yikes:

regula e: de la publicarea in monitorul oficial intra in vigoare..

exceptia: in termen de....de la publicare in MO intra in vigoare...

 

 

Asa e...sa se modifice odata... :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VAI CA NU MAI POT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Deci ce am aflat din relatarile tale, Thomas, depaseste orice limita... Nu am cuvinte. Pana acum ne nenoroceau conservarii, acum or inceput si pietonii?

Cateodata ma apuca asa o ura incat as infiinta o trupa de comando care sa mearga peste toate jigodiile astea care populeaza strazile si sa-i mutileze in casa. Astia ar trebui legati de motor si tarati pe asfalt pana la os. Fratilor: conservarii ne urasc, pietonii ne urasc, militienii la fel. Ma apuca rasu cand citesc pe masini "politia"... de unde tata "politia"? MILITIA!!! Asa ar trebui sa scrie. Niste handicapati! :yikes: Comunsitii draqu! Azi, mane ne trezim ca e ilegal sa te dai pe motor. Ar fi in stare manelarii aia de beshinosi din parlament cu Mertzane cat China (luat de la buget) sa dea asa o lege.

Thomas, te inteleg deplin ca si io am patit-o insa am scapat mai ieftin (cel putin fizic). Ca material si chiar psihic...

 

Ma phoot in tara asta!

:yikes: :eek: :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas,sincer imi pare rau pt. cele petrecute la Militie,unde anume ai fost? in cladirea veche la cercetari penale?la parter ? sau in cladirea noua?(sunt curios cum il cheama pe ala care a vb. cu tine la modul asta,de la serviciul 1?)

Bafta multa acum,si tine cu dintii de permis ca vine vara.!!! :yikes:

 

In cladirea veche, am pendulat intre camerele 2 si 2 bis. Agentul constatator cu care am avut cearta si cel care mi-a scris si Procesul Verbal, se numeste Sm.p Pistea Daniel (asa se intelege din cum si-a scris numele in PV).

 

Stau si ma gandesc, cat de prost sa fii incat sa scrii la unul care nu are decat categoria A ca a condus auto (fara sa specifici si nr) atata timp cat el nu are dreptul sa faca asta ? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, e incredibil ... Doamne, ce sobolani birocratici sunt prin Politia Rutiera. Te inteleg ca ai luat foc dupa ce te-au pus la ping-pong intre birouri si semnaturi...

 

Don't loose your temper, asta-i cel mai important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu unde bati, dar il voi anula pt vicii de procedura la completare si voi castiga . Nu de asta mi-e mie problema...

 

Cred ca special l-a scris gresit, ca stia ca o sa faci ce o sa faci si toata lumea e multumita in final ...

 

Noul decret a fost intors de presedinte in parlament pt rediscutarea unor articole privind inmatricularea si ceva cu masinile oficiale, parca, asa ca mai avem de asteptat dupa el ... plus ca a propus o perioada de gratie de 6 luni pentru a se obisnui lumea cu el. Mai va pina sa avem un Cod Rutier normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...