Sari la conținut

Asigurarea Pentru Scutere


rony2006
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua,am o intrebare in situatia urmatoare.Scuterul este pe numele mamei iar eu merg cu el si vreau sa fac asigurare.Am gasit la adresa http://www.agentie-asigurari.ro/rca_form.php un formular pentru polita de asigurare.Acum intrebarea mea este la "asigurat" pe cine trec (pe mine utilizatorul sau pe mama proprietarul).Si la "utilizator" pe cine sa trec.

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi fac asigurare casco la scuter mai trebuie si asigurarea obligatorie ? Trebuie sa am doua sau sa fac numai asigurarea obligatorie, si cei care au casco cam cat a dat pe an ? Ca vreau sa fac asigurare si nu stiu ce sa fac si nici nu prea stiu unde sa ma duc la ce firma sa fie mai ieftina :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asigurarea casco e buna atunci cand iti deteriorezi scuterul sau til fura etc...si ei iti platesc daunele si aceasta asigurare nu este obligatorie deci tio faci pentru binele tau.dar asigurarea obligatorie e atunci cand zgarii pe cine sa le dai asigurarea si sasi faca daunele facute de tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asigurarea obligatorie [aka RCA] este OBLIGATORIE si pentru mopede. Casco nu are treaba cu RCA. Ce iti faci tu peste RCA e treaba ta.

 

Pentru cei care cer citate din lege samd : google is your friend. Bagati repede un search si cautati singuri.. nu mai asteptati totu` mura in gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...