Sari la conținut

Accident Oradea


DonHacker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pacat ca de la un accident (eveniment nefericit) s-a ajuns la cearta .... :crack:

Trebuie discutate accidentele..ca poate asa mai invatza unii sau altii de ce se poate intampla pe strada si macar sa conduca la un comportament (mai) preventiv ..dar in nici un caz nu trebuie sa se ajunga la discutii de genul de mai sus...PACAT

 

Iar in legatura cu accidentul in chestiune...ma bucur ca nu s-a lasat cu urmari mai grave ... :crack: Insanatosire grabnica si macar sa traga inca o invatatura din asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Luc_zzr: Nu vreau sa impresionez pe nimeni, si tonul era de caterinca nu de nervi, si daca zici ca te distrezi nu inteleg de ce interpretezi asa.

 

Mi-am editat postul (si l-am cenzurat), si sper sa intelegi mai bine ce si de ce (si in special ca nu esti singurul destinatar al mesajului).

 

Si nu mai fa pe sfantul, ca tu ai aruncat mistoul general ca "fiecare cu placerile lui", si acum te legi de mine ("penibil", "limbaj de cartier"), cand postul meu nu te ataca direct, ci, potrivit regulilor forumului, ataca ideea, nu persoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah vitejilor, sa va vad care sunteti in stare sa evitati o situatie periculoasa la 150 la ora, si cum luati o curba pe serpentine la munte.

 

 

intreaba cum merge DL senator Pierro ptr tine :crack: pe serpentine si apoi mai vorbim

cel mult 2 milimetrii de cauciuc raman "neatinsi" ... si asta daca sunt plictisit :moron: :crack:

PS sa nu vii sa facem un concurs pe serpentine ca nu ma pun cu nimeni ( sa se inteleaga ca nu fac concursuri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o tinem tot asa, o sa ajungem topic gen "Rubrica pariuri, cine-i mai viteaz" :crack:

 

Pe bune, s-a stabilit si cine-i vinovatul (si ala REAL si cel MORAL) ce rost mai au "discutiile" acestea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si uite cum iara facem din TOPIC, chat..

 

 

IMI CER SCUZE OFICIAL PTR ACEASTA "PROBLEMA", MENTIONEZ CA ESTE DOAR O DEFECTIUNE PERIODICA SI SUGEREZ BLOCAREA TOPIC-ului...

 

P.S.: MVT, Pierre :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Luc_zxr: mi se pare regretabil ca un incepator ca tine nu stie sa extraga ceea ce este bine pentru el dintr-o astfel de intamplare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia l-a gasit vinovat pe conservar. Probabil ca asa este corect si noi nu stim indeajuns.

 

Nu sunt insa de acord cu "pustanii" de bani gata de la "daddy" care-si permit sa jigneasca pe cei care-si fac credite si mananca mai putini, doar pentru ca parintii lor nu fura.

Si eu m-as fi dat in tara pe-o roata sau sa ard un cauciuc de $300 in 10 minute, daca m-ar durea-n fund de bani.

Da, mi-ar place sa am bani si acum pentru un R1 nou sa fac acrobatii cu el si sa am inca pe-atat sa-l pansez pana imi iese asa cum vreau. Mi-ar place sa cheltuiesc $1000 pe zi sa-mi iau costume tari, si pe cele julite sa le vand scuteristilor, ba sa-i mai si injur.

Cu aroganta pe baza banilor lu' taticu' sunt satul si nu dau 2 lei vechi pe acrobatiile lui. Vreau acrobatii, imi cumpar casete, merg la circ. dar fereasca sfantul ca un jmekerash d-asta ne-scuterist sa-mi lezeze in vreun fel familia sau prietenii in timpul demonstratiilor, ca va promit ca n-o sa mai poata urca vreodata pe motor. dar va ramane in legenda. pentru unii aplaudaci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Luc_zxr: mi se pare regretabil ca un incepator ca tine nu stie sa extraga ceea ce este bine pentru el dintr-o astfel de intamplare.

230934[/snapback]

 

@Zahei, crede-ma ca in general merg prudent si calculat(si deseori mult mai incet decit multi din oamenii pe care ii cunosc) cu toate ca mi se intimpla (si recunosc asta) sa depasesc uneori viteza legala (cind conditiile de trafic imi permit), sa mai crosetez intre masini si chestii de genu'. Probabil si virsta si experienta de 10 ani pe conserva ma opresc uneori de la chestii prea trase de par. Chiar daca nu aprob actiunile unora, incerc sa le spun personal daca ii cunosc, daca nu scriu un mesaj moderat, fara sa sar direct sa categorisesc pe un necunoscut drept inconstient pt ca a mers cu 100 in oras. Sincer am facut-o si eu, si probabil si multi altii care nu recunosc. Eu personal refuz sa cred ca exista vreo persoana care in viata lui nu a depasit 50 in localitate si 90 afara. Mi s-a intimplat o singura data sa fac o chestie care mi-a depasit skillul si experienta, si am fost taxat. Am tras invataturile de rigoare din intimplarea aceea, precum si din aceasta despre care se discuta aici :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar tu mai marele scuterist ( din alesd ai luat scuteru`? )

de unde stii ca a avut 100?

o sa-l intreb pe titus cam cat avea !

230634[/snapback]

Nu ma consider "mare scuterist" (chit ca am facut 1000 km intr`o luna jumatate)...mai am multe de invatzat

Un prieten care a fost pe terasa la Pigalle mi`a spus k a avut in jur de 100 km/h,dak el a mintzit am mintzit shi eu shi imi cer scuze ...

 

P.S.Da,din aleshd,de la Radu,un baiat super de treaba :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt insa de acord cu "pustanii" de bani gata de la "daddy" care-si permit sa jigneasca pe cei care-si fac credite si mananca mai putini, doar pentru ca parintii lor nu fura.

Si eu m-as fi dat in tara pe-o roata sau sa ard un cauciuc de $300 in 10 minute, daca m-ar durea-n fund de bani.

231012[/snapback]

 

:crack: eu ti-am spus ca esti frustrat

 

in loc sa fiti obiectivi si sa discutati pe marginea subiectului voi aduceti in discutie finantele respectivului sau abtipildul de pe scaun

 

dar fereasca sfantul ca un jmekerash d-asta ne-scuterist sa-mi lezeze in vreun fel familia sau prietenii in timpul demonstratiilor, ca va promit ca n-o sa mai poata urca vreodata pe motor

231012[/snapback]

 

forumul motociclism.ro nu incurajeaza violenta de orice fel, fie ea si din spatele tastaturii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord - Tsunami pare cam frustrat; si inca tare de tot !

 

Pai de unde stii, mah, baiatule, ca ala era un "pustan de bani gata de la daddy" ??

Tie ti se pare imposibil ca unii ("vai, dracii aia impielitati !") care fac wheelieuri sau merg mai tare isi platesc pentru motocicleta din munca lor ?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acuma iarasi se despica firul in patru despre cum parerea lui Tsunami il reprezinta ca fiind un FRUSTRAT...

 

Poate ca aceasta este conceptia lui...poate arunescu si Gioro T nu au mai avut dea face cu asemenea cazuri in ultima vreme :crack:

 

Haideti mah odata INCHIDETI topicul...iara o sa degenereze si 4 pagini se vor scrie... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vi se pare ca 12 pagini e mult pentru un accident facut de un tip (bun sau rau, nu conteaza) care mergea pe-o roata (de shmecher, de bun sau de nebun, nu conteaza) si care nu a fost observat de catre o masina ? Cat de luminata e strada, un far indreptat spre cer e ca si inexistent. Zgomotul motorului si a tobei ? Putea sa fie la 3 strazi mai incolo si sa se auda la fel de bine din masina aia.

 

Sincer acum: conduci imprudent ca esti bun sau nebun, iti asumi niste riscuri. Care le platesti la un moment dat. Si e bine sa le platesti singur, sa nu iei dupa tine un nevinovat. Ca nevinovat putea fi si un pieton care nu mai scapa cu viata daca era in locul masinii.

 

Dupa cum am scris si prima oara: Multa sanatate si minte pe viitor lui Titus. Tot respectul ca stie sa faca cu motorul ce poate 99% dintre noi nu stiu sa faca si l-as aplauda sincer. DAR NU IN MIJLOCUL STRAZII ci la un festival, o intrunire, ceva organizat. Pe strada m-as intoarce cu spatele la el.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:  eu ti-am spus ca esti frustrat

 

in loc sa fiti obiectivi si sa discutati pe marginea subiectului voi aduceti in discutie finantele respectivului sau abtipildul de pe scaun

forumul motociclism.ro nu incurajeaza violenta de orice fel, fie ea si din spatele tastaturii

231152[/snapback]

 

:crack: (cu violenta m-ai prins)

 

Sunt de acord - Tsunami pare cam frustrat; si inca tare de tot !

 

Pai de unde stii, mah, baiatule, ca ala era un "pustan de bani gata de la daddy" ??

Tie ti se pare imposibil ca unii ("vai, dracii aia impielitati !") care fac wheelieuri sau merg mai tare isi platesc pentru motocicleta din munca lor ?!?!?

 

nu nenilor, nu-s frustrat. stiu din calculelele mele.

cine se "joaca" asa, e imposibil sa nu dea si cu ea (motocicleta) si cu el (si implicit costumul) pe sol. altfel e imposibil sa poti face wheelies sau stoppies.

sau poate imi asum eu gresit rationamentul. nu stiu care om normal care-si face credit sa-si ia jucarii si costume ar incerca asa ceva.

daca gresesc demonstrati-mi.

 

pentru topic, am spus-o. politia a hotarat ca vinovat e conservarul, banuiesc ca asa a fost. am comentat numai atitudinea lui dintr-un raspuns precedent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de unde stii, mah, baiatule, ca ala era un "pustan de bani gata de la daddy" ??

Tie ti se pare imposibil ca unii ("vai, dracii aia impielitati !") care fac wheelieuri sau merg mai tare isi platesc pentru motocicleta din munca lor ?!?!?

231247[/snapback]

Treaba asta(sa-ti bati joc de munca ta) o faci doar daca bei,ai probleme la mansarda sau castigi banii mult prea usor.In primele 2 situatii nu prea ai cum sa castigi bani sa-ti mai permiti si luxul asta iar in ultima mai mult ca sigur e iarasi "mana lui tatutu".(mai nou bajetii de bani-gata nu mai stau pe cascavalul lui tati ci isi castiga singuri existenta angajati la firma lui padre pe un salariu supradimensionat si unde au ca domeniu de activitate "frecarea pe duda")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai nou bajetii de bani-gata nu mai stau pe cascavalul lui tati ci isi castiga singuri existenta angajati la firma lui padre pe un salariu supradimensionat si unde au ca domeniu de activitate "frecarea pe duda"

 

Asta e stiuta, dar mi-a placut cum a fost zisa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahaha  :crack:

pai de unde dreaq a scos ca avea 100?!?!!!?

stie ce-i aia 100?

din cate stiu eu scuteru ala e destul de nervos a fost a unui prieten dar tot scuter e

no ofence scuteristii dar cred ca intelegeti ce vreau sa spun

 

:crack:   :moron:  la tinta!

230656[/snapback]

230648[/snapback]

 

E totusi bine ca macar tu esti de acord tu tine insuti, vs altul care s-a erijat in avocatul lui Titus, si la fiecare al 4 post se contrazice.

 

Dar tot nu inteleg cum poate fi considerat vehicul iluminat corespunzator cazul de fata.

Iar aia de pe alte meleaguri probabil sunt prosti rau, ca te obliga sa mergi cu farul aprins si ziua, ca doar vorba lui Luci, la noi nici noaptea nu e nevoie, ca se vede ca ziua.

Aberati copii, aberati rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zgomotul motorului si a tobei ? Putea sa fie la 3 strazi mai incolo si sa se auda la fel de bine din masina aia.

231255[/snapback]

 

 

acum 2 saptamani m-am plimbat cu o masina imprumutata. de 3 ori in 2 zile am avut surpriza urmatoare: vad motociclist in oglinda, fac loc (cand s-a putut) - sau macar stiu ca-i acolo, etc. dar nu-l aud! desi era vorba de speed-uri. care se strecurau printre coloane la stop. desi, in buna maniera (fara misto) turau motoarele, nu-i auzeam. si eram cu geamul deschis. explicatia?? masina cu care mergeam avea cd player si instalatie audio performanta. fara subwoofer si tampenii, doar amplificator, etc.

 

deci, bazatul numai pe sunetul tobei..... e periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai gresesti, man - asta de fapt vreau sa-ti spun, nicidecum sa te jignesc.

231277[/snapback]

 

there u go, we're both in the same page again

 

si-asa cum am mai spus, era posibil ca de data asta doctorul sa mearga ca un asistent, adica legal, si sa fie surprins de manevra ilegala a soferului. da, se-ntampla si la case de doctori.

politia decide, asta, nu noi, care ne dam cu presupusul ca probabil mergea pe-o roata etc, etc

 

eu nu sunt de acord doar cu atitudinea lui (si asta bazandu-ma tot pe ce relatati voi, tot pe linkurile aduse aici)

 

altfel, daca m-a intalni cu el pe sosea, l-as saluta ca pe oricare altul, indiferent daca el e pe o roata iar eu pe doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...