Sari la conținut

Plimbare 06-07 Septembrie


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

pentru a evita cosmarul Brasov-sibiu va sugerez o ruta ocolitoare, dar foarte frumoasa.

Brasov-valea Bogatii-sighisoara-Medias-Sibiu

e ocolire de 35-40 km, dar merita. Asfalt f bun si nu este prea circulat

 

 

Omul are dreptate, incercati sa ocoliti Brasov-Sibiu... tocmai m-am intors dintr-o tura de aproape 600 km acum, am plecat azi de dim la 7 si am ajuns acum la 6 seara, traseu Buc-Ploiesti-Brasov-Fagaras-Balea Lac-Vidrau-Curtea de Arges-Pitesti-Buc ...... lung si obositor insa frumos .

 

Detalii despre drumuri :

-centura Ploiesti e jale, se lucreaza la greu, coloana mare, eu nu am mai stat la semnalul lucratorului cu paleta si am luat-o incet pe contrasens (desi e un singur sens :rolleyes: ) ...

-dupa Ploiesti, DN1 e ok , in weekend pp ca iar se fac ambuteiaje intre Comarnic si Sinaia , Busteni, etc.

-Brasov spre Sibiu (eu am mers pana dupa Fagaras iar la Cartisoara am luat-o la stanga spre Transfagarasan) e cam jale, se lucreaza bine, am numarat mai mult de 10 semafoare, si pp ca sunt si mai multe pana la Sibiu... iarasi am stat doar la 50% dintre ele, iar la restul trecut cu japca pe rosu... cum s-a mai spus imediat dupa unele curbe de viteza apare un singur sens dintr-o data si te trezesti cu masini direct in fata...

 

Atat pt excursia voastra ...

 

Desi sunt rezistent de fel, pe mine m-a rupt la incheieturi din cauza mobrei drumul de la Cabana Capra la Vidraru, numai gauroaie plombate si denivelate, nisip in curba , pe margine, peste tot, oi si magari pe drum, etc :ph34r:

 

Bafta maine si nervi de otel ! :D

post-197-1220628848_thumb.jpg

post-197-1220628908_thumb.jpg

post-197-1220628997_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 318
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Drum bun, fara incidente...vremea o sa fie buna daca e sa ne luam dupa astia de la meteo...

 

Mari pareri de rau ma incearca :D ca nu pot veni si eu

 

 

Distractie maxima

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa dupa cea mai frumoasa plimbare dupa parerea mea de anul asta. Si ca tot ce este frumos..... a tinut prea putin. Am hotarat toti sa nu mai mergem o singura noapte ci de la DOUA in sus.

Ne-am impartit in trei grupe de cate 5, 7 si respectiv 7 motoare.

Multumesc sotiei de la care am avut ''DEZLEGARE" sa pot veni. Urmeza poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...