Sari la conținut

unde se fac segmenti?


dannym
 Share

Postări Recomandate

era un mos la un service in zona pipera care facea segmenti, dar eu nu prea am fost multumit de lucrare....

mi-a facut 2 segmenti pt un motor de 18 cc (de motocositoare), dar, una la mana: n-a luat cota unde trebuie pe cilindru si doi: materialul din care i-a facut nu era casant, ca cei de fabrica, ci se rupea (bineinteles ca unul din segmenti l-am rupt cand am vrut sa-l pun la locul lui)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DCSAN mi-a zis odata asa:

"In Ferentari Nea Misu am facut eu la Cagiva si merg super (Piston+segmenti)

0722982532 "

eu, din pacate, nu avut ocazia sa-l cunosc pe acest om, dar am uzit numai lucruri bune despre el.

Editat de GSK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DCSAN mi-a zis odata asa:

"In Ferentari Nea Misu am facut eu la Cagiva si merg super (Piston+segmenti)

0722982532 "

eu, din pacate, nu avut ocazia sa-l cunosc pe acest om, dar am uzit numai lucruri bune despre el.

228817[/snapback]

 

Asta este omul face ce vrei tu si cum vrei tu numai sa-i spui ce si cum.

La Cagiva mea cilindrul nu era bucsat aluminiul avea o acoperire galvanica foarte tare cromare sau altceva si trebuia sa fac pistonul exact dupa diametrul cilindrului a iesit mai bun decat ala original care a explodat capul pistonului de "mers prea incet" si vreau sa-ti spun ca era capabila Moto daca nu te tineai bine de dansa cand intra-n ture te cam uitai sa vezi unde se opreste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca si la "Teodoresti" sunt doi mosuleti super meseriasi care au tot ce le trebuie ...cotineatza lor este vis-a vis de spitalul Victor Babes (pe Stefan cel Mare)...sa caut nr de tel si daca il gasesc il postez...

Eu mi-am facut pistoane si segmenti rectificat cilindru, verificat abielajul la o IFA BK 350 si la un IJ cross de 350..au iesit super...cel putin la ij dupa un an de forja aratau ca noi...partea proasta era ca parca am asteptat cam mult...:crack:

Tu ai nevoie pentru o Honda XL250R parca...nu??? :crack:

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca si la "Teodoresti" sunt doi mosuleti super meseriasi care au tot ce le trebuie ...cotineatza lor este vis-a vis de spitalul Victor Babes (pe Stefan cel Mare)...sa caut nr de tel si daca il gasesc il postez...

Eu mi-am facut pistoane si segmenti rectificat cilindru, verificat abielajul  la o  IFA BK 350 si la un IJ cross de 350..au iesit super...cel putin la ij dupa un an de forja aratau ca noi...partea proasta era ca parca am asteptat cam mult...:crack:

Tu ai nevoie pentru o Honda XL250R parca...nu??? :crack:

231527[/snapback]

Cand ai facut tu toate asyea in ce an? Ca eu cand am facut la Ij erau deja batrani si nu prea mi-au nimerit cilindrul la honuit avea rizuri mari am mers asa ca de nu poti sa contrazici pe mesteri si sa blocat de vreo trei ori dupa care am renuntat si m-am dus la Honuit din nou bineinteles nu la ei si dupa a iesit super treaba . La calitatea materialelor sa stii ca ai dreptate ma tinut mult si bine pistonul si camasa la fel poate ca era bucsata din nou cu fonta imbatranita de la teava de sonda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am niste segmenti pt apriia rs 250 noi nouti de vanzare. nu te intereseaza? cauta anuntul meu, daca vrei detalii. diametrul este de 55,5.

228841[/snapback]

 

 

La ce bani ca sunt curios daca am dat cu piciorul la o afacere de milioane sau nu

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau, dar anuntul nu mai este de actualitate.

la united ii aduceau in 3 sapt si te costau 95 euro - de la mine ii luai cu 80. (pe loc :crack:)

La ce bani ca sunt curios daca am dat cu piciorul la o afacere de milioane sau nu

 

:crack:

231942[/snapback]

Editat de GSK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau ca nu mi-ai vazut anuntul...de fapt nici eu nu -am vazut pe-al tau..

cei de la united iti faceau si montajul, contra cost...

nu ma intreba cat costa caci nu stiu. eu i-am montat singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai facut tu toate asyea in ce an? Ca eu cand am facut la Ij erau deja batrani si nu prea mi-au nimerit cilindrul la honuit avea rizuri mari am mers asa ca de nu poti sa contrazici pe mesteri si sa blocat de vreo trei ori dupa care am renuntat si m-am dus la Honuit din nou bineinteles nu la ei si dupa a iesit super treaba . La calitatea materialelor sa stii ca ai dreptate ma tinut mult si bine pistonul si camasa la fel poate ca era bucsata din nou cu fonta imbatranita de la teava de sonda.

231783[/snapback]

Acu' vreo 3-4 ani...dar serios...brici au iesit, brici...oricum le cam tremurau incheieturile si p'atunci...si stiu ca aveau clientela nu gluma, oricum nu am luat nici o piesa de acolo pana nu am verificat'o... :crack: :crack: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

era un mos la un service in zona pipera care facea segmenti, dar eu nu prea am fost multumit de lucrare....

mi-a facut 2 segmenti pt un motor de 18 cc (de motocositoare), dar, una la mana: n-a luat cota unde trebuie pe cilindru si doi: materialul din care i-a facut nu era casant, ca cei de fabrica, ci se rupea (bineinteles ca unul din segmenti l-am rupt cand am vrut sa-l pun la locul lui)

 

Casant inseamna ca , este predispus la rupere nu invers cum insinuezi tu.

Editat de cristian ionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...