Sari la conținut

Recomandari Bucuresti - Timisoara


alexxx
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa ma duc la Timisoara dar nu stiu pe unde sa o iau ... cine a fost recent ? Ce portiuni sunt in lucru sau cu probleme ?

 

As pleca ori vineri dupa amiaza (si sa opresc peste noapte pe undeva) ori sambata dimineata. Asta daca cumva mai are cineva drum si merge la plimbare .. nu trag tare ca vreau sa vad ce e in jurul meu.

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

am fost weekendul trecut pe traseul Buc - Pitesti - Slatina - Craiova - Filiasi - Drobeta Turnu Severin. Drumul este bun pe autostrada, apoi pana la slatina este ok, in slatina pe centura este un pic mai valurit de la caldura si de la traficul greu, apoi pina in craiova este ok, centura de la craiova este exceptionala si este relativ noua, apoi pina la filiasi este ok, urmeaza strehaia care este praf, dar odata scapat ai 30-35 km pina in Severin care sunt superbi ( drum bun, portiuni drepte, curbe, urcare, coborare ). Dupa Severin nu mai stiu cum este ca nu am mai trecut de mult. Dar poate te ajuta cineva din zona.

 

Atentie la radare: intre Pitesti si Slatina undeva pe la Langesti radar mobil intr-un break alb, apoi in Bals, centura Craiovei, Intrarea in Filiasi si intrarea in Severin.

 

Cam atat te pot ajuta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice ai face nu o lua de la Drobeta spre Caransebes, sau ia-o dac vrei sa testezi vreun 590 Super Enduro - in conditii grele de cursa ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

am fost weekendul trecut pe traseul Buc - Pitesti - Slatina - Craiova - Filiasi - Drobeta Turnu Severin. Drumul este bun pe autostrada, apoi pana la slatina este ok, in slatina pe centura este un pic mai valurit de la caldura si de la traficul greu, apoi pina in craiova este ok, centura de la craiova este exceptionala si este relativ noua, apoi pina la filiasi este ok, urmeaza strehaia care este praf, dar odata scapat ai 30-35 km pina in Severin care sunt superbi ( drum bun, portiuni drepte, curbe, urcare, coborare ). Dupa Severin nu mai stiu cum este ca nu am mai trecut de mult. Dar poate te ajuta cineva din zona.

 

Atentie la radare: intre Pitesti si Slatina undeva pe la Langesti radar mobil intr-un break alb, apoi in Bals, centura Craiovei, Intrarea in Filiasi si intrarea in Severin.

 

Cam atat te pot ajuta :makeout:

 

multumesc ! :crack:

 

orice ai face nu o lua de la Drobeta spre Caransebes, sau ia-o dac vrei sa testezi vreun 590 Super Enduro - in conditii grele de cursa ... :makeout:

 

suna interesant ... :P 10x

 

si eu care te asteptam la Breaza cu banii! :kiss:

 

cu paine si sare ? :unsure: get over it ...

 

vroiam sa vin dar m-am ratacit pe niste forestiere ... :laugh:

 

 

Mi-a zis un prieten ca Lugoj - Timisoara ar fi cam distrus ... e adevarat ? Eu am fost anul trecut si nu mi s-a parut ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a zis un prieten ca Lugoj - Timisoara ar fi cam distrus ... e adevarat ? Eu am fost anul trecut si nu mi s-a parut ...

distrus a fost anul trecut ...acum trebuie neaparat evitat ... se lucreaza la drum ...se circula pe un singur sens cu semafoare ...care sunt reglate intre 15-30 minute ...

daca treci prin Lugoj poti veni pe Buzias-Timisoara nu e prea grazav dar macar mergi nu stai

oricum eu iti recomand sa faci cumva sa ajungi la Arad e cel mai ok drum ...ocolesti putin dar macar nu-ti rupi motorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ma duc la Timisoara dar nu stiu pe unde sa o iau ... cine a fost recent ? Ce portiuni sunt in lucru sau cu probleme ?

 

As pleca ori vineri dupa amiaza (si sa opresc peste noapte pe undeva) ori sambata dimineata. Asta daca cumva mai are cineva drum si merge la plimbare .. nu trag tare ca vreau sa vad ce e in jurul meu.

 

Alex

 

evita orsova - timisoara. el mai bun mi s-a parut pe craiova-tg jiusi treci prin valea jiuliu..pe petrosani. nu e ideal.....dar daca nu ai de viteza merge. si nu e lunga portiunea cu carii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica Orsova - Mehadia - Caransebes - Lugoj - Timisoara ... pai la Mehadia pot face stanga si o iau prin Anina - Resita sau Anina - Moravita ... dar e lung al naibii .. :P

 

Deci ziceti voi sa evit Sibiu - Deva sau Mehadia - Lugoj - Tm ... nu prea raman multe alternative ... oricum, multumesc tuturor pentru sfaturi :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine vin-o pana la severin.....si la iesire....faci in stanga pe pod si te duci la sarbi.. croatia....muntenegru...decat sa te duci pana la Tm..iti blestemi zilele...acu depinde de moto..:P. Eu am SS si nu imi permit sa merg mai departe de Herculane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P nu e o idee rea dar mie imi place in TM (deh, am trait toata viata in BuCUReshit deci am circumstante atenuante) ...

 

 

Traseul va fi asa:

 

Bucuresti - Pitesti - Craiova - Drobeta - Orsova - Oravita - Deta - Timisoara (aprox 600 km)

 

Timp estimat: 12 ore :makeout:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Am ajuns (10 ore jumate). Impresii despre drum:

 

1. Bucuresti - Pitesti - Craiova - Drobeta Tr Severin (350 km) in 5 ore (drum perfect si liber)

 

2. Turnu Severin - Orsova (20 km) - peisaj superb dar drumul e valurit si sunt cateva semafaore

 

3. Orsova - Moldova Noua (105 km) - peisaj MIROBOLANT :makeout: dar jumatate din drum este in lucru (criblura, gropi, denivelari, praf ...) am pierdut foarte mult timp, cam 2 ore 45 minute ...

 

4. Moldova Noua - Moravita - asa si asa .. peisaj nexam insa

 

5. Moravita - Timisoara - drum super bun, super liber, vitezaaaaaa .... atentie la radare, cica, eu nu am vazut nimic :unsure:

Editat de alexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...