Sari la conținut

Accident


Nitescu
 Share

Postări Recomandate

In jurul orei 9.30-9.45 in dreptul stadionului Dinamo o dacie a intos fara sa se asigure (acolo intorc f multi.Imediat dupa refugiu).In acel moment o honda rr a intrat in plin.Motociclistul a sarit peste masina.Momentan este internat la Floreaca.Am vb cu el .este constient,are un guler cervical si va sta intermat cateva zile pt investigatii.Sa speram ca nu are si altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: La 9:30 am trecut pe acolo in drum spre munca...probabil fix inainte.Acolo dupa refugiu e o straduta si multi fac stanga pe ea sa ajunga in Eminescu.Nu stiu exact daca permisa manevra, si multi nu se asigura/ii doare la basca :crack:

La fel il doare la basca si pe militianul care e in intersectie in fiecare dimineata. Nu l-am vazut sa amendeze vreodata pe cei care intra in intersesctie pe galben-rosu si o blocheaza sau pe cei care depasesc pe contrasens pe linia de tramvai coloana de la semafor , ori pe taximetristii care se aduna pe colt la metrou si fac cele mai tampite manevre :wink:

 

 

 

Sper sa nu aiba nimic serios baiatul... :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statistic vorbind,aceasta manevra executata de catre soferii auto a cauzat majoritatea accientelor de anul acesta :crack:

 

Multa sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca am trecut imediat dupa eveniment, motocicleta era deja pe cric, venise si "militia" si blocase dracu toata strada...

nu era ff multa lumea.. cred ca baiatul cu motorul era deja dus la spital.

 

ce am vazut si eu din masina (tot asa eram in trecere catre job ) motorul era lovit in fata dar si stopul spate era spart. bineinteles cioburi pe jos... etc.

 

insanatosire grabnica motoristului. sper sa nu fie grav.

 

 

AM UN MESAJ si pt DACIOT ... frate stai acasa ... macar vinerea te rog eu mult de tot. nu de alta dar si pe mine tot un idiot de asta ma dat jos. BA TREZITI-VA cand plecati de acasa.... asta era mesaj pt baietii care dorm la prima ora.

 

pt restul motociclisitilor ,, sa ne vedem cu bine la brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca era in jur de 08.30. Eram pasager intr-o mashina care circula pe sensul opus . Am zarit cu coada ochiului cum motocicleta s-a ridicat in aer, dar nu am vazut motociclistul. M-am intors sa vad mai bine, dar deja eram departe.

Din ce am vazut pot sa spun ca era o dacia papuc carosata care a intors pe dupa refugiu, a blocat 3 benzi, probabil incercand sa parcheze din prima. Motociclistul era pe b1. Mashinile de pe b2&3 au oprit dar motociclistul n-a mai apucat sa observe ce se intampla si a intrat in botul masinii. Eu nu l-am vazut pe el ci doar motocicleta ridicandu-se si toata ziua mi-am pus intrebarea "ce s-a intamplat cu motoristul?", "a apucat sa sara de pe moto inainte de impact" etc. N-am fost bun de nimic toata ziua. Si imi fac procese de constiinta ca n-am sarit din masina sa ma duc la el (desi nu prea vad cum as fi sarit din conserva la 60 /h).

Sanatate la motorist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un prieten bun al lui Cristi, si chiar daca ma injurati, nu pot incepe acest mesaj decat cu "caca-ma-s pe ele de sicrie ambulante si pe toti soferii idioti din tara asta".

 

Tocmai m-am intors de la Urgenta unde este internat. Starea lui este mai buna decat ma asteptam, avand in vedere ca mi-am imaginat ca accidentul s-a petrecut in drum spre Brasov. Are intr-adevar o mana rupta (urmeaza tije, suruburi si alte alea...) si se suspecteaza o fisura a unei vertebre cervicale. In cursul zilei de astazi ii vor face RMN si o sa vada exact. Posibil sa ajunga la operatie...

 

Pentru toti impatimitii: cristi vrea sa vanda motoru'! dar se pare ca acum nu e momentul oportun. Si evident, vrea sa-l vanda pentru ca si-a dat seama ce inseamna riscul pe motor....

 

Ganditi-va si voi....sunt prea multi care se duc dintre noi! Si ganditi-va ce lasa in urma...

 

Si mai ganditi-va cati soferi de rahat sunt in tara asta, taie benzile fara se semnalizeaza, se dau carasi la volan, etc...

 

Dumnezeu sa va lumineze mintile si sa nu mai auzim de grozavii d-astea.

 

PS: anul trecut vroiam sa-mi iau si eu motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa se faca bine repede. Ai draq nenorociti. Si eu tot un guler cervical trebuie sa port din cauza unui handicapat. Propun sa ne luam fiecare cate un tanc ca sa le aratam ca nu sunt cei mai tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu planuiesc sa imi iau motor...shi imi iau...shi daca imi face vreunul manevra...il nenorocesc (chiar daca nu ma loveste)...mi-e greata deja de treburile astea...

Ca tot veni vorba de inconstienti si cretini: ieri la mine pe strada (bulevard) vine unul cu viteza, vireaza brusc stanga, rateaza curba shi se urca pe trotuar, ia rondourile in brate shi se opreste in fata la loto :crack: . Masina nu era a lui din cate am auzit. Prostanacul lucreaza parca la un OMV /spalatorie. Proprietarul isi lasa masina la spalat , o gaseste la 200 de metri urcata pa bordura cu baia de ulei sparta directia/roti fata varza, spoilere etc. cioburi... Era un golf 4 parca. De unde mama naibii atata inconstienta ???? Acu 2-3 saptamani a mai fost o kestie dintr-asta.. : 3-4 baieti de la o spalatorie iau masina la o tura (Dacia) erau ruptzi de betzi, fara carnet soferul, pe pista de biciclisti de pe marginea drumului (pista e despartita de bulevard cu bordura de 2 metri - pe care sunt copaci)...baga viteza de peste 100 , taie intersectia fara prioritate, iar cand sa intre mai departe pe pista (unde de obicei e plin de oameni la plimbare) , masina agata bordura cu roata stanga, ia un semn de circulatie, rade un copac shi poc in plin in urmatorul. Dacia varza fatza , soferul mulat peste volan , iar scaunul mulat peste sofer (!) Descarcerare ,etc...groaznic.

Acum intrabre de nota 10 : de unde mama naibii atata inconstienta ????? Va las sa comentati...

Insanatoshire grabnica motoristului :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul daciei s-a ales cu dosar penal.

Soferul motorului s-a ales cu una bucata gat gipsat, 2 luni nu are voie sa se miste DELOC din pozitia in care l-au pus doctorii (coloana in zona cervicala este tasata), mana pe care a cazut a trebuit operata si refacuta cu lamele, surubele and stuff si cateva degete in ghips care trebuiesc refacute de chirurgu plastician ca sa fie ok.

Inca o data se dovedeste ca bikeri ies de fiecare data muuuult mai sifonati decat soferii masinilor si de ce, pentru ca in ro pe multi ii doare in fund de cei din jur.

Insanatosire grabnica Cristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...