Sari la conținut

Accident Brasov


runaway
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca a fost un accident nasol (ieri 26.08.2005). Motociclist incadrat la semaforul de la intersectia Calea Bucuresti-Zizinului, Toamnei, el asteptand verdele ca sa vireze la stanga, catre centru, pe a 3-a banda, a fost spulberat de cineva cu masina care venea tare din spate. Se pare ca situatia era nasoala rau din ce mi-au spus colegii mei de munca. Casca i-a zburat din cap, pe el l-au ridicat altii de pe jos si l-au bagat in salvare, nu se tinea pe picioare. Nu stiu mai multe detalii si nici in presa locala de azi n-am gasit nimic, dar eu cred ca totusi cei care mi-au zis de accident (oameni in varsta) nu glumesc cu astfel de lucruri. Daca stie cineva detalii, va rog sa posteze.

 

PS. Imi cer scuze daca gresesc si sper sa si fie asa (adica sa gresesc).

Editat de runaway
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wink: :friends: :friends: :lol: :lol: ba bagaleas in gat :crack: :crack: :moron: la soferi de conserve neatenti ca m am saturat de accidente nu se mai opresc in mama lor :lol: :lol: :) asa am si yo un prieten de la un service are o gramada de moto parca 3:D si mergea pe motor si in intersectie a trecut tot un motociclist pe rosu si a intrat in el :blbl:( nu a avut nimik noroc ca avea echipamentu complet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata seara erau 3 motocilisti la spital ,toti grav (tendoane picior taiate, picior zob (tija), si unu varza).(a trebuit sa ducem pe cineva si cat am sta aproximativ 30min de astia am auzit vb. asistentele).Mai multe detali nu ma intrebati ca nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata seara erau 3 motocilisti la spital ,toti grav (tendoane picior taiate, picior zob (tija), si unu varza).(a trebuit sa ducem pe cineva si cat am sta aproximativ 30min de astia am auzit vb. asistentele).Mai multe detali nu ma intrebati ca nu stiu.

232345[/snapback]

De acolo era sangele ala pe strazile de beton din camping??? :crack:

Super nasol de ei. Insanatosire grabnica!

Stie careva despre cine este vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

sangele din camping e de la prostii care se dadeau prin camping rupti in gura cu motoarele!

din pacate ptr unii intrunire moto inseamna bautura bautura bautura si sa se dea in spectacol cu motoru fara toba s.a.m.d.

chiar in fata mea pe la casuta 48 sambata seara tocmai ma intorsesem cu grupul nostru de oradeni de la o minumata tura pana la castelul Peles cand un (cuvant urat) vine cu ceva motor vechi si incepe sa faca "spectacol", numai ca din pacate spectacolul sa terminat cu fractura deschisa ( asa cred dupa cum am vazut ca ii aratau oasele de la laba piciorului) si cat pe ce sa mai sparga si niste motoare parcate. din pacate tipu nu era singurul care facea asa ceva.

noi oradenii am luat apoi garduri din acelea mobile si le-am amplasat pe aleea respectiva dar din pacate si atunci "adevaratii motociclistii" si-au dat seama ca ce fain pot ei sa sprinteze si sa faca slalom printre respectivele garduri :crack:

 

ma intreb de ce daca au chef de senzatii de ce nu ii dau in gura motorului pe curbele dinspre sighisoara ( padurea bogatii) sau inspre predeal ?????? :crack:

acolo se vede cine stie! iar cine nu ... invata !

 

la capitolul accidente un membru al grupului nostru cu un CBR 900 galben BH xx LOR a avut un accident ( cazatura) la intrarea in Feldioara unde este o curba in forma de " S " iar la mijlocul S-ului este o trecere de pietoni. pe respectiva trecere fugeu niste pui de tigani unu cu o dacie a franat asta venea din spate inclinat a vazut tarziu masina care oprise deja a ridicat motorul si a franat dar a prins praf si la proiectat in stalpul indicatorului de trecere pt pietoni. rezultat el nimik ( echipament full) nevasta o mana luxata si multe vanatai ( 45 zile gips) motorul : carena fata dereapta, ghidon, rezervor, carena fata, far dreapta distruse.

 

ce pacat eram vreo 25 de motoare in grup si totul a fost asa frumos pana atunci..... :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja nu se mai poate asha. In vara a fost ca niciodata. Aveti grija de voi fratilor ptr ca ceilalti ne omoara. Insanatosire grabnica tuturor celor accidentati si mai ushor cu bautura ptr ca nu e bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...