Sari la conținut

Fitze Summer Club


mau
 Share

Postări Recomandate

In fiecare joi Fitze Summer Club are seara dedicata motociclistilor ... ideea a venit dupa organizarea petrecerii ROSBK (campionatul de motociclism viteza Romanian Superbike) ... acum cateva saptamani intr-o joi

 

Preturile sunt ca la tara ... :D clubul este in Fundulea ... se poate ajunge de pe Autostrada Soarelui ... iesire fundulea, apoi la 1 km de intersectia cu drumul national, dreapta inca vo 300 m imediat dupa un lukoil aflat pe stanga drumului (cam 20 km distanta de la iesirea din Bucuresti)

 

Animatoarele in schimb nu sunt deloc ca la tara ...

post-2075-1220467938_thumb.jpg

post-2075-1220467949_thumb.jpg

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

looooool, :P :D :D :ph34r:

hai baieti, rock hard, ride free...banbu stail!!!! :rolleyes:

 

mai bine tineti clientilli sa nu mai iasa pe deneu la 1 noaptea ca era sa iau vreo 3 pe coarne intr-o seara cand ma intorceam de la mare

 

Nu toti motociclistii sunt rockeri...ascult rock - dar daca vreau sa ma duc sa dansez ma duc la latino, house, blues...pentru ca pot sa dansez cu o fata. Explica-mi si mie la rock cum faci ? Dai din cap si?

 

Limitati mai sunteti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol ,multam Mau pentru intentia de a elibera trotuarul de la Mc Romana .Motociclisti ne-reisari din Bucuresti iti sunt pe deplin recunoscatori PS: La clubul Harfe din Baicoi nu ai mai gasit loc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu toti motociclistii sunt rockeri...ascult rock - dar daca vreau sa ma duc sa dansez ma duc la latino, house, blues...pentru ca pot sa dansez cu o fata. Explica-mi si mie la rock cum faci ? Dai din cap si?

 

Limitati mai sunteti!!!

Foooarte tare combinatie rock +house :ph34r: :rolleyes: Esti extrem de transparent ,se vede ca nu ai nicio legatura cu ceea ce numesti tu "rock" asa ca te rog nu comenta pe subiectul asta.Mai bine du-te si repeta niste pasi latino.Si daca intr-adevar vrei sa-ti explice cineva "cum faci la rock", precizeaza la ce anume te referi: alternative rock, acid rock, art rock, progressive rock,symphonic rock, hard rock, grunge, punk rock, death rock, psychedelic rock, glam rock, sleaze rock, heavy metal,soft rock, love metal etc.

Rock on :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foooarte tare combinatie rock +house :P :D Esti extrem de transparent ,se vede ca nu ai nicio legatura cu ceea ce numesti tu "rock" asa ca te rog nu comenta pe subiectul asta.Mai bine du-te si repeta niste pasi latino.Si daca intr-adevar vrei sa-ti explice cineva "cum faci la rock", precizeaza la ce anume te referi: alternative rock, acid rock, art rock, progressive rock,symphonic rock, hard rock, grunge, punk rock, death rock, psychedelic rock, glam rock, sleaze rock, heavy metal,soft rock, love metal etc.

Rock on :ph34r:

 

 

moaaaaaaaaaaaama ... :rolleyes: ! impresionant. Adica daca asculti si altceva in afara de rock nu ai nici o treaba cu rock-ul? Or what?! E asa un fel de cult treaba asta nu ?! :D

 

si daca tot te oferi sa ne arati ... eu as vrea sa vad cum se face cand faci love metal?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moaaaaaaaaaaaama ... :ph34r: ! impresionant. Adica daca asculti si altceva in afara de rock nu ai nici o treaba cu rock-ul? Or what?! E asa un fel de cult treaba asta nu ?! :rolleyes:

 

si daca tot te oferi sa ne arati ... eu as vrea sa vad cum se face cand faci love metal?!

Cum stii bine ca pur si simplu nu merge combinatia iaurt /bere, asa nici rockul nu are vreo legatura cu latino si house.Referitor la love metal e si asta un gen...eu n-am ce sa-ti arat , da un search pe youtube si cauta HIM .Ca sa nu mai incurci lucrurile alta data:faci "love " si asculti 'love metal",nu invers :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum stii bine ca pur si simplu nu merge combinatia iaurt /bere, asa nici rockul nu are vreo legatura cu latino si house.

 

Surpriza mare... Insa nu toti oamenii gandesc asa. Eu de exemplu cand sunt intrebat ce muzica imi place, raspund doar ca "nu suport manelele". Si am impresia ca rockul pe care il ascult chiar se numeste rock, nu d'alde Directia 5, Tokyo Hotel sau actualul Voltaj. Insa nu ma bat cu pumnu' in piept ca "dom'le, sunt rocker". Da' stii, unele chestii vin mai greu. Cu timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surpriza mare... Insa nu toti oamenii gandesc asa. Eu de exemplu cand sunt intrebat ce muzica imi place, raspund doar ca "nu suport manelele". Si am impresia ca rockul pe care il ascult chiar se numeste rock, nu d'alde Directia 5, Tokyo Hotel sau actualul Voltaj. Insa nu ma bat cu pumnu' in piept ca "dom'le, sunt rocker". Da' stii, unele chestii vin mai greu. Cu timpul.

 

 

eu te cred ca esti rockier ca la ce am vazut in ultimul timp .... :D

 

dar dpdv al unui rocker nu esti decat o corcitura care asculta orice ca sa dea bine si cu uni si cu alti - dar de fapt nici tu nu sti ce asculti - daca asculti tokyo hotel ( :rolleyes: :ph34r: ) nu inseamna ca asculti rock ci doar niste copii care au fost creati special pentru un public tinta 12-16 ani - acum nu stiu cati ani ai tu?!?! dar din moment ce postezi aici banuiesc ca ai peste 18, de fapt as avea mai multe de zis pe tema asta, dar...

 

de acea va rog nu mai incurcati latino sau house cu rock, fiecare isi are publicul ei - ca tu vrei sa dai bine cu toti e OK dar nu pretinde ca esti cea nu esti (e jenant)

 

voie buna sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca s-a ajuns oricum la offtopic.

Eu zic sa mai citesti o data ce am scris eu.

Am ceva mai mult de 18 ani. Si nu e cazul sa "ma dau bine" cu unii sau cu altii, cred ca am ajuns totusi la o varsta (nu inaintata) la care sa ascult muzica de placere, nu pentru a "ma da bine" pe langa unii.

 

IMHO, nu imi vor mai creste inca 2-3 kwoaie daca sunt rocker sau altceva. Si nici daca ma dau drept unul sau altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi k ai uitat de black metal si ne suparam....pare dragut barul din poze, si animatoarele, pakt, k este asa departe....ash suporta 2 ore de house/latino/rap k ma spal eu pe cap aksa...dak esti cu prietenii trece frumos timpul si fara rock (bine fara manele :D ) si cred k dak ar fi mai multi motoristi vineri acolo si ar cere ceva metal se va baga, k de consumatia tata....:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D sincer ... nu am chef sa ma bag in certuri cu asemenea minti "luminate" ... dar ce spui e jignitor!

 

E absolut stupid sa-i zici unui om care asculta mai tipuri de muzica ca se da ceea ce nu este! Pentru informatia ta asta se numeste cultura muzicala. Ceea ce tu EVIDENT nu ai!

 

Sau poate nu inteleg eu? Desi nu sunt rocker am facut doar vara asta un drum de 1000 de km de 2 ori sa vad Iron Maiden si Metalica la Bucuresti si mai am si alte exemple daca vrei. Imi spui tu mie ca nu trebuia sa ma duc? Sau ca ma dau altcineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D sincer ... nu am chef sa ma bag in certuri cu asemenea minti "luminate" ... dar ce spui e jignitor!

 

E absolut stupid sa-i zici unui om care asculta mai tipuri de muzica ca se da ceea ce nu este! Pentru informatia ta asta se numeste cultura muzicala. Ceea ce tu EVIDENT nu ai!

 

Sau poate nu inteleg eu? Desi nu sunt rocker am facut doar vara asta un drum de 1000 de km de 2 ori sa vad Iron Maiden si Metalica la Bucuresti si mai am si alte exemple daca vrei. Imi spui tu mie ca nu trebuia sa ma duc? Sau ca ma dau altcineva?

 

 

ma bucur pentru tine ca ai vazut doua formatii rock care din punct de vedere muzical au exiprat de mult ... dar ce sa-i faci, stiu si eu cum e cu rumanu, putin din aia putin din aia, dar nu ii iese nimic cum trebuie

 

 

cultura muzicala zici .... ma indoiesc (doar daca pui la socoteala ce se da pe mtv viva utv etc...)

 

idea mea e ca mai bine bei doar vin decat sa amesteci cu vodca sau bere ... o sa te doara capu :rolleyes:

 

departe de mine gandu de a jigni, insa nu se impaca rockul cu latino sau house e vorba de "cultura" (pusa intre ghilimele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alte labute.jpg triste...

Adica anunta unul de un club, etc, voi va apucati sa va dati in cap cu ce muzici ascultati sau ce inseamna cultura muzicala... :D

 

P.S. Am auzit/citit pareri de bine de la cei ce gusta genul si vor o locatie discreta, deci de ce nu ? La mai multe, nu toti sunt obligati sa asculte doar un anumit gen.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-i bre ca unii "e" mai cu motz decat altii.

Locatia pare super misto si cred ca merita o plimbarica acolo.

 

 

PS: Eu unul personal sunt satul de pletosi pe atat de mult pe cat imi place inca la nebunie muzica rock.Decat sa ma duc la o petrecere de roacheri mai bine ma duc intr-un club si ma simt excelent.Si asta tinand cont ca imi place rock...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, blues...pentru ca pot sa dansez cu o fata. Explica-mi si mie la rock cum faci ? Dai din cap si?

 

si tu cum dansezi pe blues?

 

aaa...nu te refereai la Stevie Ray Vaughn...scuze!

 

bai astia, roacheri care va e scarba de pletosi, care ascultati dance, haus si latino, care aveti voi cultura muzicala....mergeti frate la FITZE Samăr Taim, combinati-va cu animatoarele, dati din poponeata pe haus...doar sunteti baicări...ce dracu.

 

sunt singurul care considera unpic aiurea invitatia asta....pentru motociclisti la FItze club? ce urmeaza? Noaptea Hot on Motors miercuri in Bangbu?

 

 

apropo de cultura muzicala:

 

techno ce merita o oarecare atentie:

 

uite mostra de cantaret latino ce merita atentie:

 

blues-ul nu se danseaza: http://www.youtube.com/watch?v=YDBIbJKjAZQ

 

mai vorbim despre muzica daca vreti...dar nu despre paul van dick, rafaga si celine dion

 

pana atunci, forja pe deneu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...